Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Koło zmiennych faz rozrządu, APEL !!!!!


NRJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Podepnę się pod wątek. Padło mi już 3 raz KZFR. Ostatnio wymieniałem przy rozrządzie 3 lata temu, zrobiłem na nim ok 40 tys. i już tyrkocze przy odpalaniu i nie idzie go za 1 razem odpalić. Za każdym razem kupowałem oryginał Renault robiony przez Delphi. Cena teraz oscyluje ok 260-300 zł. Jest zamiennik Febi Bilstein (FEBI 36415) > cena ok. 700 zł. Czy ten zamiennik z Febi jest lepszy od oryginału z Renault i czy wytrzyma więcej, np do kolejnego rozrządu ok 5 lat, 60 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w czasie Twojej eksploatacji wymieniłeś na nowy elektrozawór sterujący? 

Nieszczelny zawór przepuszcza olej do koła i niepotrzebnie  jest ono caly czas naprężone zredukowanym ciśnieniem pompy oleju.

W normalnej pracy sterowane elektrozaworem przesunięcie jest tylko zależne od obciążenia silnika  przyśpieszanie lub utrzymanie dużej prędkości jazdy przy znacznych oporach powietrza. Dodatkowe elementy obciążenia,, które zmieniają sie w czasie to sprężarka klimy, alternator i pompa plynu. 

 

W kole psuje się mechaniczny powrót - słabnie naprężenie.

Siła oporów mechanicznych walka przekracza siłę powrotu koła do pozycji zerowej. Tak wyłączymy samochód i na zimnym nie możemy go odpalić.

Terkotanie to przedzaplon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Powiem tak nie zawsze za grzechotanie koła faz rozrządu jest winne koło czy elektrozawór u mnie okazał się uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu .

lapka2.gif

REGULAMIN - pkt. 5.6 interpunkcja mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jabrze napisał:

Nie papuguj.

No właśnie a w mojej megance było tak ze koło grzechotało i gasł na zimnym i ciepły .  Po podpięciu kompa okazało się że czujnik położenia wałka rozrządu jest do wymiany . Po wymianie wszystko wróciło do normy nic nie grzechocze ,  koło działa . Także ma ten czujnik jakiś związek z pracą koła .

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie, byłem u mechanika i jednoznacznie stwierdził, ze jest do roboty kzfr i rozrząd, po osłuchaniu silnika i przy dodawaniu gazu słychać świsty jak na filmiku, czy to prawda ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=68fCOSeHLUs

 

Megane 2015 1.6 16V auto od nowości przebieg 76tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!