Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Android Auto w nawigacji R-Link


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.12.2019 o 21:39, wolnyispokojny napisał:

Podzielę się z wami ciekawą informacją. Otóż kabel, którym podpinamy telefon może mieć znaczenie i wpływ na działanie AA.

 

Testowane na telefonie Pixel XL z Android 10 (więc AA jest domyślnie zainstalowany) - telefon ma złącze usb-c.

 

Na początku telefon podłączyłem kablem który jest na górze na załączonym zdjęciu. Jest to kabel usb-c - usb-c z przejściówką. Kabel z przejściówką był w komplecie z dyskiem sdd, który kiedyś kupiłem.

 

Następnie kupiłem kabel, który chciałem mieć docelowo w aucie, aby było wygodniej korzystać (ten od dysku jest zbyt krótki i przejściówka powoduje, że strasznie odstaje).

 

Sytuacja wygląda tak. Podpinając kabel z przejściówką wszystko działa ok. Podłączając drugi kabel, R-Link informuje mnie o błędzie uruchomienia/podłączenia AA. Telefon natomiast informuje o aktywnym i działającym połączeniu z AA.

 

Dlatego jeśli ktoś odblokował AA i ma błędy, niech spróbuje użyć inny kabel, bo to w nim może tkwić problem, a nie w samej procedurze odblokowania czy telefonie.

 

1686049550_IMG_20191220_2127552.thumb.jpg.0c1c76cf6467d2272e18be7573b590b0.jpg

 

To ważna informacja i dlatego dodam coś od siebie.

Dzisiaj aktywowałem AA i opcja w menu się pojawiła, ale nie było żadnej reakcji po podłączeniu telefonu (Huawei p10 lite). Podłączałem kablem z Ikei i mimo że działa na nim szybkie ładowanie i cała reszta, to po podpięciu do rlinka ruszało samo ładowanie. Oryginalny kabel Huawei od razu rozwiązał problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Super mod Wielkie Dzięki za pomoc dziś zrobiłem w swoim Clio 4RS R-Link Evolution !!!

Akurat miałem na zbyciu stary elm po fiacie wiec bez zastanowienia przelutowałem resztę zrobiłem według instrukcji, cała operacja zajęła mi około 2 godzin.

 

IMG_20200511_230807.jpg   IMG_20200511_230829.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w ddt4all nie mam opcji Video Permitted?

Chce odblokowac wideo w czasie jazdy i mam do wyboru tylko 2 opcje:

Restricted tak bylo domyslnie

I limited feature 

Co robie zle ze nie ma opcji Permitted?

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

Odblokowałem Android Auto w Megane 3 z 2014.

Niestety nie działa mi na żadnym z kabli USB-c które mam. Na telefonie błąd połączenia.

Jaki kabel sprawdzony kupowaliście? Podrzuci ktoś linka?

Podłączyłem drugi stary telefon z Android 5. Podłączyłem kablem USB mikro i niby telefon się nie rozłącza ale na Rlinku mam błąd.

Obecnie nie można nawiązać połączenia z Android Auto. W bezpiecznych warunkach sprawdź smartfon. 

Trzeba coś na tel przestawić? 

 

2020-06-25 10_25_01-XnView Classic - [IMG_20200624_211148.jpg].png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2020 o 10:26, mgrlukasz napisał:

Papuga

Tryb debugowania włączony ?  U mnie działa tylko na kablu który był w zestawie z telefonem Huawei p20 

 

Proponuje zapoznać się z regulaminem forum odnośnie cytowania. Aston76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pojawiłem się ostatnio u kolegi z forum i aktywowął mi Android Auto w moim Renault Grand Scenic z 2015- rewelacja - Nagrałem o tym małe widoe gdyby ktoś był zainteresowany... - 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!