Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic III 1.9 Duże spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wróciłem właśnie z wczasów i jestem trochę rozczarowany spalaniem mojego auta. Scenic III z 2011r 1.9 130km heczbek, w mieście na klimie przy jeździe mieszanej pali około 8 do 8,6L co jest dla mnie normalne przy krótkich odcinkach w korkach. Natomiast na autostradzie, średnia prędkość 140-160 km/h, bez klimatyzacji, bardzo płynna jazda bez redukcji itp spalanie 9,7L, masakra. Czy wam też tyle palą? Czy doszukiwać się jakiejś usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia 140 - 160 km/h to wiesz ile by musiała być maksymalna, z której taką średnia się wylicza  ;) Im wyżej tym spalanie gwałtowniej rośnie.


Ewidentnie masz coś nie tak - ja teraz wróciłem z CRO i średnie spalanie z 2100 km to ok. 4,91/100, a nie jechałem przez Austrię i Budapeszt (czyli autostradami).

Mój silnik mniejszy i słabszy, więc miał gorsze warunki niż by miał Twój.

CLIPem sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle opisałem średnią prędkość, 140-160km/h starałem się utrzymywać na autostradzie, średnia na komputerze pokazała 120km/h. Wyzerowalem komputer przed wjazdem na autostradę z myślą "ciekawe ile spalanie mi spadnie?", no i wzrosło :-)

Teraz się zastanawiam co może być przyczyną?

Clipem sprawdzałem, nie pokazuję żadnych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrarek napisał:

(...) ja teraz wróciłem z CRO i średnie spalanie z 2100 km to ok. 4,91/100, a nie jechałem przez Austrię i Budapeszt (czyli autostradami).

@mrarek, a jaką miałeś średnią prędkość? U mnie dystans podobny, tyle że autostradami 90% trasy, z tym że jeszcze 1.5 dCi 106 KM z 2008 (Megane II) i przy prędkości średniej ca. 90-95 km/h miałem 5,2 l na 100 km. W 1.5 dCi Energy 110 KM - sprawdzę go na tej trasie za rok - powinno być mniej. Kolega @dragonexp musi mieć coś nie tak. Albo komputer oszukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 pali więcej niż 1.5 i nic w tym dziwnego, przy prędkości ok.140 km/h zużycie ok.7l jest ok , a przy 160 będzie z litr więcej jak dobrze pamiętam, więc trochę za dużo Ci spalił.

32 minuty temu, mrarek napisał:

średnie spalanie z 2100 km to ok. 4,91/100

To pochwal się kolego jaką miałeś średnią prędkość i jaką starałeś się utrzymywać, przekraczałeś 110?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dragonexp napisał:

Teraz się zastanawiam co może być przyczyną?

Clipem sprawdzałem, nie pokazuję żadnych błędów

W takim razie przyczyn może być co najmniej kilka, niektóre możesz sam sprawdzić:

- ciśnienie w oponach (ja ładuję 2,4 bara w trasę, a 2,3 bara w miasto)

- jakość paliwa

- stan filtrów (powietrze + paliwo)

1 godzinę temu, krzychu73 napisał:

To pochwal się kolego jaką miałeś średnią prędkość i jaką starałeś się utrzymywać, przekraczałeś 110?

Nie - nie przekraczałem 110 km/h,  co na pewno ma znaczny wpływ na zużycie, ale i spalanie podwyższały dwie rzeczy:

- obładowane auto (4 osoby + pełny bagażnik, a z powrotem browary no to wiadomo, że ciężej :-)  ) oraz

- jazda trasą 86 (nie M86) przez Węgry, więc skrzyżowania, światła, ronda i czasami 30 km/h w obszarze zabudowanym co obniża średnią prędkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mrarek napisał:

W takim razie przyczyn może być co najmniej kilka, niektóre możesz sam sprawdzić:

- ciśnienie w oponach (ja ładuję 2,4 bara w trasę, a 2,3 bara w miasto)

- jakość paliwa

- stan filtrów (powietrze + paliwo)

Ciśnieńie w oponach 2,3 bara, tyle że koła ciężkie alufelgi R17 205/55, paliwo statoil teraz to circle, filtry i olej mają przebieg 6000km, olej Elf ewolution Full-tech FE 5w30. W samochodzie 2 osoby dorosłe i 2 dzieci poniżej 5 roku życia, bagażnik na Full. 

Edytowane przez dragonexp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzychu73 napisał:

To pochwal się kolego jaką miałeś średnią prędkość i jaką starałeś się utrzymywać, przekraczałeś 110?

 

Ja miałem średnią z 2200km koło 53km/h.Na autostradzie jak były warunki to jechałem 115-130 i średnia wyszła 5.1

4 dorosłe osoby plus dziecko, auto załadowane do maxa.

Do Chorwacji 16h jazdy i powrót 16h masakra :( Wszystko przez korki w Cro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła lekko się kręcą, wymieniłem w tym roku klocki tył/przód, sam wymieniam czyli: czyszczenie jarzma, smarowanie itd i zwracałem uwagę po całym zabiegu jak koła się obracają, wszystko ok. W necie natknąłem się na taką opinię że może to być sonda w wydechu, która źle dobiera mieszankę paliwa, ale wtedy powinien wyskoczyć błąd.

Taka ciekawostka, byłem kiedyś posiadaczem Meg II CC 1.9 130km 2006r po lifcie, trasa z Monachium do Warszawy, prędkość maksymalna na autostradzie, uwaga *230*km/h szok, oryginalne koła, opony, itd, więc bez przekłamania. W Niemczech na autostradach prędkość od 180 do 200pare km/h cały czas, a spalanie, smieszne 7,8L :-), jechałem sam na pusto. Myślałem że scenic iii ma ten sam silnik. Wagowo samochody zbliżone, megana przez to że w Cabrio warzyła 1500kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed  wyjazdem na wczasy  było  coś  robione  z  autem  ??

Proponuje kolego zrobić pomiar zużycia paliwa przy dużo niższej prędkości  i  nie  na  podstawie  komputera  a  tankowania  do  pełna .

Zobaczysz  różnicę  i  będziesz  zadowolony .  Opory  powietrza  wzrastają  z  kwadratem  prędkości 

Jeżeli  to   nie   pomoże,  to  trzeba   zrobić   logi   z   paru   czujników   odpowiedzialnych  za   dawkowanie   paliwa  w  ASO 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2017 o 09:12, dragonexp napisał:

Natomiast na autostradzie, średnia prędkość 140-160 km/h, bez klimatyzacji, bardzo płynna jazda bez redukcji itp spalanie 9,7L, masakra

 

Sprawdź wtryski metodą przelewową.Odpala bez problemu?Po odpaleniu silnik pracuje stabilnie bez wahań obrotów, bez przerywania?Podczas jazdy nie ma żadnego delikatnego poszarpywania?FAP, egr usunięty?Auto masz od nowości?Sorry dużo pytań ale jak można pomóc bez podstawowych danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!