Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowe silniki w Renault 1.3 TCe i 1.8 TCe


witman

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11.01.2018 o 02:37, kataryniarz napisał:

Jest już nowy cennik Scenica i Granda z silnikami 1.3, dopłata do 160KM z wersji 140KM wynosi 4k, za które dostajemy 0,2 sek. lepsze przyśpieszenie w Scenicu i o tyle samo... gorsze w Grandzie - interes życia ;)

Cennik z tego co mi wiadomo na obecną chwilę jest na rynku Francuskim......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja dodam od siebie, że nissan (a dokładnie Infiniti)ma silniki turbodoładowane z zmienną kompresją od 1:8 - 1:14 (bodjaże). Tu niby jest spora oszczędność na paliwie, bo przy spokojnej jeździe jest wysoka kompresja a przy pałowaniu idzie w niską (która podono jest lepsza w przypadku turbo). Do tego ma 8 wtryskiwaczy 4 wtrysku pośredniego i 4 bezpośredniego. Czyli przy spokojnej jeździe mamy wtrysk pośredni (zawory nie oblepią się nagarem), a przy pałowaniu do gry wchodzi wtrysk bezpośredni. Mechanicy już pewnie zacierają ręce jak przyjdzie go naprawiać :D. Niestety silnik premium bo drogi w produkcji.

 

Co do nowych silników, jak je składają na uszczelkach firmy Ajusa to lepiej nich juz inni producenci produkują UPG bo przyjdzie wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki to temat tabu, obecnie nie znam takiego modelu silnika o którym można powiedzieć, że UPG jest niezniszczalne, a ostatnim czasem Nr.1 w wymianach UPG to 1.9dci 120KM.

Nawet w sławetnym 2.0T F4RT zdarzają się UPG do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, onomatopeja napisał:

Do tego ma 8 wtryskiwaczy 4 wtrysku pośredniego i 4 bezpośredniego. Czyli przy spokojnej jeździe mamy wtrysk pośredni (zawory nie oblepią się nagarem), a przy pałowaniu do gry wchodzi wtrysk bezpośredni.

Rozwiązanie co najmniej dziwne. Wtrysk bezpośredni umożliwia pracę na niejednorodnej mieszance (ubogo) ale w obecnych silnikach o ile w ogóle pracują na takiej mieszance to na wolnych obrotach. A tu mówisz dokładnie odwrotnie. Dodatkowo jak wtryski z bezpośredniego nie pracują to się zalepiają (stąd dotrysk benzyny w obecnych instalacjach gazowych dla wtrysku bezpośredniego). Także jak powiedziałem na początku - dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czyli jak pojemność silnika 1,3 ma mieć do 154 KM to 1,2 Tce ze 130 KM można spokojnie chipować do 145 lub 150 KM. Taka operacje będę przeprowadzał 10 Maja 2018. Ciekawe czy spalanie spadnie, jeżeli to ma być skutek uboczny heh. Postaram się nagrać film o chipowaniu. A później zacznę robić nowe pomiary spalania. Ciekawe co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od samego silnika i podzespołów, zdecydowana większość silników 1.4TCe 131KM miała nadmiar fabrycznej mocy (133-145KM), ważny jest też stan silnika, przed strojeniem warto mieć świeży olej, świece i filtr powietrza, można też zalać Pb z większym oktanem (Pb98 lub 100) bo w doładowanych benzynach uzyskuje się trochę lepsze parametry, nie nastawiaj się na duży przyrost mocy, przy strojeniu lepiej się skupić na Nm, aby były dostępne w szerokim zakresie obrotów, a nie jak dieslach gwałtowny przyrost (kop) i dalej nic się nie dzieje.

Przy fachowym dopieszczeniu mapy wtrysku często uzyskuje się mniejsze spalanie jak na fabrycznej mapie, mogę to z czystym sumieniem potwierdzić, bo robiłem już 3szt. 1.4TCe i 2.0TCe. 

   

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z człowiekiem który taki chip robi i mówił mi już przez telefon ze 20 KM i 20 NM będzie można zrobić, auto nie dawno olej wymieniany i świece przy 50 tys km, o stan silnika bdb, tylko nie wiem czy kręcić 1,2 Tce do 150 KM czy do 140 czy 145 KM nie chce tez przesadzić bo mam zamiar pojeździć autem dłużej, nie wiem czy 1600 zł opłaca się podnosić tylko o 15 KM i 15 NM. Czy te 15 KM i NM więcej będzie odczuwalne. Nie znalazłem osób które chipowały 1,2 Tce i nie wiem jakie są opinie niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może silnik będzie lepiej chodził, bo na zimnym mi robi kangura po przejechaniu paru metrów i dziwnie buksuje przy ruszaniu na pierwszym biegu nawet na ciepłym silniku. Może po udoskonaleniu mapy autko będzie lepiej jeździło. Z tego co się dowiedziałem po takim chipie będzie trzeba lać tylko samą 98PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!