Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

System wykrywania zmęczenia + system wspomagania przy ruszaniu pod górę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam Megane 4 w wersji GC. W najdroższej wersji wyposażenia auto powinno być wyposażone w system wykrywający zmęczenie kierowcy, gdy wchodzę jednak w system R link 2 8,7 - w menu wspomaganie kierowcy  widzę jedynie 2 opcje - ostrzeżenie o martwym polu oraz system wykrywania zużycia. Czy tak to powinno wyglądać gdyż wg. instrukcji powinna tam widnieć informacja wykrywanie zmęczenia kierowcy.

Sprawa druga, jak działa wam system wspomagania ruszania pod górę samochód faktycznie sam zatrzymuje się pod wzniesieniem na 2 sekundy? Gdyż ja u siebie nic takiego nie zaobserwowałem...

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kamil007 napisał:

Sprawa druga, jak działa wam system wspomagania ruszania pod górę samochód faktycznie sam zatrzymuje się pod wzniesieniem na 2 sekundy?

Pewnie niewiele się różni od tego w MIII. Po zatrzymaniu pod górkę ale nie każdą  (musi być jakiś tam kąt) i puszczeniu hamulca nożnego do ruszenia auto faktycznie przez chwilę się nie stacza. Czy to 2 sekundy nie wiem ale wystarcza. Sugeruję sprawdzić pod jakaś bardziej stromą górką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

M4 mają to w standardzie, miałem zastępcze z salonu słabo wyposażone i też miało (nawet z nie elektrycznym ręcznym) wciskasz mocno hamulec i jak puścisz to hamulec jest nadal jaby wciśnięty ale chyba bardziej 1s niż 2s. Czy musi być na biegu? Nie pamiętam, jak nie zapomnę to sprawdze i napisze

Dnia 7.09.2017 o 23:24, kamil007 napisał:

Witam,

posiadam Megane 4 w wersji GC. W najdroższej wersji wyposażenia auto powinno być wyposażone w system wykrywający zmęczenie kierowcy, gdy wchodzę jednak w system R link 2 8,7 - w menu wspomaganie kierowcy  widzę jedynie 2 opcje - ostrzeżenie o martwym polu oraz system wykrywania zużycia. Czy tak to powinno wyglądać gdyż wg. instrukcji powinna

 

tez mam bogatą wersję i nie ma tak jak np w mazdzie 6 kontrolka zrób sobie przerwę tylko chyba dzieś w aplikacjach jest coś za ile powinienieś zrobić przerwę, jutro poszukam jak pojadę do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądziłem, że "system wykrywania zużycia" to  źle przetłumaczona  opcja  do systemu wykrywania zmęczenia. W takim razie "system wykrywania zużycia" monitoruje zużycie czego konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie umiałem tego znaleś ale w końcu znalazłem, w aplikacjach masz tablica rozdzielcza i jak tak klikniesz to masz czas za ile powinieneś zrobić przerwę i ile km przejechałeś. Auto stało 8h i jak wracałem z pracy to pisało że przerwa za 2h. Chociaz ostatnio jechaliśmy mazdą 6 to po 15 min zapaliła się kontrola na desce, czy tam to działa na czujniku?? Kto to wie, chyba to marketing.

aaa sprawdzałem ten system ruszania pod górę, nie trzeba mieć biegu włączonego, musisz porostu wcisnąć do końca hamulec i trzymać puszczasz, a on jeszcze trzyma ok 1s

Edytowane przez cegla11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w megance system wspomagania działa tak jak powiedział mi dealer: być na wzniesieniu, na biegu i delikatnie wcisnąć dwa raz pedał hamulca (nie trzeba całkowicie go spuszczać przed drugim wciśnięciem) i trzyma przez 6-7 sek. a nie 1-2 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Dnia 20.12.2017 o 18:47, cegla11 napisał:

nie umiałem tego znaleś ale w końcu znalazłem, w aplikacjach masz tablica rozdzielcza i jak tak klikniesz to masz czas za ile powinieneś zrobić przerwę i ile km przejechałeś. Auto stało 8h i jak wracałem z pracy to pisało że przerwa za 2h. Chociaz ostatnio jechaliśmy mazdą 6 to po 15 min zapaliła się kontrola na desce, czy tam to działa na czujniku?? Kto to wie, chyba to marketing.

aaa sprawdzałem ten system ruszania pod górę, nie trzeba mieć biegu włączonego, musisz porostu wcisnąć do końca hamulec i trzymać puszczasz, a on jeszcze trzyma ok 1s

Gdzie w aplikacjach masz tablice rozdzielczą????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!