Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poszukiwanie nowszego Megane


the_saint

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wszystko było robione w ASO, to powinno być w systemie Renault, niestety pewnie nie dostaniesz żadnych papierów (faktury itp.) i pewnie nie ma wpisów w książce, więc może warto byłoby poprosić sprzedawcę o potwierdzenie powyższego (dowód fizyczny). No chyba, że papiery ma. Jeśli wszystko z powyższym jest OK i samochód Ci pasuje, to bierz, przy okazji lekko negocjując cenę. Może w tym ostatnim pomoże Ci ubezpieczyciel, który określi Ci na teraz wartość samochodu - warto spróbować z tym argumentem, jeśli cena jest wyższa.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi proszę jak sprawdzić czy to auto ma ESP? W ogłoszeniu piszę, że jest sprzedawca twierdzi, że jest wolałbym się jednak upewnić. Kiedy oglądałem auto doszukałem się tylko guziczka z napisem ASR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ten samochód ma ESP (czy jak tam się ten system w Renault nazywa), co jest połączone z antypoślizgiem kół przy ruszaniu i można to wyłączyć przyciskiem jn. (zdjęcie z aukcji Allegro):

59a8f1d047edade7b4ce4342030c.jpg.fd8a2029ccc210dfa8c2e74ddfd12235.jpg

W aucie, o którym rozmawiamy ten przycisk jest. ESP można wyłączyć, ale włączy się automatycznie chyba powyżej 40km/h.

 

Można też sprawdzić doświadczalnie, polecam na ubitym śniegu :-) Oczywiście żartuję, ale to by na pewno rozwiało wątpliwości :-D

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio zacząłem się interesować Megane z silnikami 1.2 tce 115 km. Z tego co wyczytałem w komentarzach silnik ten nie jest najgorszy, chyba że się mylę?

Powiedzcie mi proszę czy w autach z tym silnikiem jest montowane sprzędło dwumasowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam megane III 1,2 tce 115 km 2012 r od pół roku. Silnik oszczędny,cichy a zarazem bardzo dynamiczny. Ja generalnie z nim żadnych problemów nie mam po przejechaniu ponad 7 tys km. Na forum spotkasz tematy o braniu oleju i terkoczącym łancuchu rozrządu. U mnie generalnie od lipca nie zniknęła ani jedna kropka oleju. Wygląda na to, że nie bierze wogóle. Zresztą w innym temacie użytkownik Mayn pisał,że problem dotyczy głównie silników od 2014 roku. Koło dwumasowe występuję w 1,2 tce jednak ponoć bardzo rzadko się psuję. Świadczy o tym ceny używek na allegro( 400-500 zł z przebiegiem kilkunastu tysięcy).  Generalnie szkoda tylko, że jest wtrysk bezpośredni co ogranicza możliwość, a przede wszystkim opłacalność założenia LPG. Dobrze,że spalanie jest na przyzwoitym poziomie w tym silniku.

Edytowane przez Marcin279
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawiło się kolejne interesujące mnie Megane. Tym razem jest to znów diesel. Mam jednak co do niego kilka wątpliwości. Po pierwsze czy ktokolwiek z Was miał doświadczenia z silnikiem 1.5 o mocy 95 koni? Zastanawiam się czy jest to silnik wystarczający do tego samochodu? Waham się również czy taki przebieg to nie za dużo jak na używanego diesla.

Z góry dzięki za pomoc

 

EDIT: Przepraszam ciągle coś pominę tworząc te wpisy.

 

Przebieg to ok. 122 tyś

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-5-dci-limited-f-vat23-aso-dealer-ID6zwelG.html

Edytowane przez the_saint
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, the_saint napisał:

Waham się również czy taki przebieg to nie za dużo jak na używanego diesla.

Tzn. jaki przebieg bo nic nie napisałeś?

9 minut temu, the_saint napisał:

Po pierwsze czy ktokolwiek z Was miał doświadczenia z silnikiem 1.5 o mocy 95 koni?

Ja miałem 101KM w MII i dawało radę. W dieslu nie moc, a moment obrotowy robi robotę. No ale jak wszystkim musisz się przyjechać żeby zobaczyć czy Ci odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 90HP w 5 furtkach.Na początku było trochę ospałe.Po chipie jestem na prawdę zadowolony.

Nie porównuj benzyny z dieslem.Wcześniej miałem 125HP w benie i jak włączyłem klimę to od razu czułem.A tutaj w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!