Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ocena ogłoszeń


maciejmacku

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że nie wszystkie komisy są złe i nie w każdym pracuje rusek lub turek, więc nie przesadzajmy :-)

Poza tym jest roczna gwarancja w cenie auta, bo pisałem już z jednym komisem.

Edytowane przez maciejmacku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta gwarancja chyba realizowana w Niemczech? Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że często te gwarancje obejmują tylko silnik, skrzynię i parę pierdół i jest też określony limit kwotowy. Ja kupiłem auto z taką gwarancją półroczną, gdzie składka wyniosła 600 zł. Padł mi czujnik świateł za 400 zł i to w skład gwarancji już nie weszło :-) A limit też jest istotny, bo jak np. kupisz subaru diesla, które padają jak muchy, to musisz się liczyć z wydatkiem ok. 20k zł, więc limit 1000 czy nawet 7000 zł słabo pomoże ;]

 

A Drezno to faktycznie piękne miasto. Tylko chyba obecnie niezbyt bezpieczne, dużo tam "uchodźców".

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reno jest bezkonkurencyjne jeśli chodzi o wyposażenie, rocznik i przebieg (razem wzięte), jakie możesz mieć za konkretną cenę. Ja jestem póki co zakochany w tej marce :-) Jeśli nie odrzucasz z góry diesli, to polecę Ci megi z 1.6 dCi - mam obecnie 2 takie sztuki (z polskiego salonu) i jestem - tfu, tfu - zachwycony. Na pierwszy rzut oka ta wygląda bardzo fajnie:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-dci-130-km-kraj-navi-serwis-aso-led-ID6yU3iW.html

 

Miesiąc temu kupiłem identyczną (nawet kolor ten sam, tyle że bez navi, za to z xsenonem) i dałem niestety więcej :/

Ten silnik dla normalnego ucha brzmi w zasadzie jakby był zasilany benzyną :-) Fajny moment obrotowy, pali mi 4,5l w cyklu mieszanym, nie ma problemu z DPFem, a konstruktorzy ponoć przewidzieli żywotność silnika na min. 300 000km. Jeśli nic w moim życiu się nie zmieni, to za 2-3 lata będę także szukał tego motoru.

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem jeszcze o Lagunie 2.0 140 (niestety bagażnik nie powala, miejsca nie jest dużo więcej niż w Megi, a z zewnątrz mniej mi się podoba). No i może kontynuacja mojego auta czyli Mazda 6 drugiej generacji, ale ta z kolei ma strasznie sztywne zawieszenie i rdzę... A Megane jest po prostu najlepsze :-D

 

3 minuty temu, niebianskaskurwoala napisał:

Reno jest bezkonkurencyjne jeśli chodzi o wyposażenie, rocznik i przebieg, jakie możesz mieć za konkretną cenę. Ja jestem póki co zakochany w tej marce :-) Jeśli nie odrzucasz z góry diesli, to polecę Ci megi z 1.6 dCi - mam obecnie 2 takie sztuki (z polskiego salonu) i jestem - tfu, tfu - zachwycony. Na pierwszy rzut oka ta wygląda bardzo fajnie:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-dci-130-km-kraj-navi-serwis-aso-led-ID6yU3iW.html

 Diesel przy 10kkm rocznie odpada niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 Diesel przy 10kkm rocznie odpada niestety :(

Dlaczego? To nie ilość km rocznie, a jednorazowo ma znaczenie. Ja robię 15k km per auto rocznie, za to użytkuję w cyklu mieszanym (centrum miasta praktycznie nie dotykam). Przy niskich rocznych przebiegach bezsensowne jest zakładanie instalacji LPG, bo to się nigdy nie zwróci, ale jeśli kupujesz auto używane (nie nowe - to jest ważne, bo diesle nowe są zawsze droższe jednak), gdzie cena zakupu jest prawie taka sama, to sprowadza się to tylko do rodzaju pokonywanych tras (przy czym musiałbyś naprawdę robić odcinki 1-2km jednorazowo, żeby diesel od reno był złym wyborem - tutaj mamy naprawdę jedne z najlepszych DPFów na rynku).

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również szukam  Megi III ph 3 byłem zdecydowany na 1.6 110km, ale obecnie na rynku nie ma nic interesującego.

Diesla nie brałem pod uwagę z powodu rocznego przebiegu 10kkm a dziennie dojeżdżam do pracy 7km w jedną stronę.

Teraz tak czytam i zastanawiam się czy diesel sprawdzi się przy takiej jeździe?Jakie spalanie po mieście, co z DPF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy jakie to 7 km i czy przewidujesz np. raz na 2 tygodnie wyjazd na obwodnice etc. Teoretycznie te renaultowskie DPFy nadają się nawet do miasta, tak piszą niektórzy użytkownicy, ale ja tego nie testowałem. Generalnie te 7km to tak na styk wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odcinku 7 km silnik w lato ledwo osiągnie optymalną temperaturę roboczą (o ile w ogóle), a w zimie można zapomnieć. Niedogrzany diesel to psujący się diesel. Druga sprawa, że kolega jeździłby do pracy w czapce, rękawiczkach i szaliku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie moja megi rozgrzewa się do temperatury roboczej po 3km. Istotne jest też czy auto wyjeżdża z garażu czy stoi na mrozie. Ja sam bym zaryzykował, bo zwyczajnie lubię diesle, a już szczególnie że ta 1.6 to jest najcichszy diesel jakim jechałem (w zasadzie przy prędkości 100km/h słyszę tylko opony i wiatr - silnika brak) :-) Ale polecić z czystym sumieniem komuś już bym się bał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ostro polować na 1.6 110KM. Znikają w mgnieniu oka, wiem co mówię bo sam takiego szukałem. Dealerzy przyznają, że jest to silnik mocno poszukiwany, a zarazem dość rzadki na rynku wtórnym. Na Twoim miejscu objechał bym wszystkie ASO na śląsku, powiedział czego szukam, zostawił numer telefonu i poprosił o cynk gdy coś się pojawi. Powinni zadzwonić bo jesteś jakby "gotowym" klientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!