Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ocena ogłoszeń


maciejmacku

Rekomendowane odpowiedzi

   

1 godzinę temu, niebianskaskurwoala napisał:

(przy czym musiałbyś naprawdę robić odcinki 1-2km jednorazowo, żeby diesel od reno był złym wyborem - tutaj mamy naprawdę jedne z najlepszych DPFów na rynku).

 Wielkie  herezje   kolega   głosi.  

Wystarczy   trochę   się   zainteresować   i   poczytać,   że   współczesne   silniki   diesle   z   katalizatorami  i  fap-ami,  dopóki   są  nowe  i   mają   małe  przebiegi   to   zachodzą   w    nich  tzw.   "  pełne/udane ''  wypalenia   filtra   Fap-a .  W   większości   przypadków   dochodzi   do   tzw.  "  nieudanych    prób "   wypalenia .  W  przypadku   jazd   po   mieście   i    na   krótkich   odcinkach  < 50 km ,  następuje   znaczący   spadek   sprawności   odnośnie   pełnego  wypalenia   fap-a . ( dużo   nieudanych  prób,  częste  wypalanie ).    Czytaj  ;   Wypalanie  FAP-a. Uwagi użytkowników ;  czy    Megan 1,5 dCi /110 KM - nie  nadaje się na krótkie trasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, niebianskaskurwoala napisał:

W lecie moja megi rozgrzewa się do temperatury roboczej po 3km

Osiągnięcie właściwej temperatury płynu chłodzącego ≠ osiągnięciu właściwej temperatury roboczej silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pbet napisał:

Musisz ostro polować na 1.6 110KM. Znikają w mgnieniu oka, wiem co mówię bo sam takiego szukałem.

I to bardzo szybko znikają. Sam mam Scenika 3 z tym silnikiem i przebiegiem 30tys. km. I u dilera był wystawiony 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Andrzej-2010 napisał:

Osiągnięcie właściwej temperatury płynu chłodzącego ≠ osiągnięciu właściwej temperatury roboczej silnika.

Powiedziałbym, że tu raczej chodzi o osiągnięcie odpowiedniej temperatury spalin, która osiągnie się dopiero po dłuższej jeździe. Tak jak zaznaczyłem, ja bym dla siebie brał na własne ryzyko (pomagałbym sobie dodatkami do ON i starał kilka razy w miesiącu przegonić furę), ale innym z czystym sumieniem bym nie polecił :-)


Bełkotu osoby, która nie zna podstawowych zasad interpunkcji i jej niezliczonej ilości bezwartościowych linków nie będę komentował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajna. Sam chciałem kupić białą bo dość dobrze wygląda z czarnym felunkiem i ciemnymi szybami. Ciekawe co ciągała (hak). Trochę stoi (tarcze z tyłu nieciekawe). Grzane tyłki na dojazdy do pracy w zimie to super sprawa. Reszta wyposażenia na zadowalającym poziomie chociaż bez HF, a to daje duuuży komfort. Cena nie niska. Jak ideał to tylko brać choć osobiście polowałbym na krajową.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pbet napisał:

Nawet fajna. Sam chciałem kupić białą bo dość dobrze wygląda z czarnym felunkiem i ciemnymi szybami. Ciekawe co ciągała (hak). Trochę stoi (tarcze z tyłu nieciekawe). Grzane tyłki na dojazdy do pracy w zimie to super sprawa. Reszta wyposażenia na zadowalającym poziomie chociaż bez HF, a to daje duuuży komfort. Cena nie niska. Jak ideał to tylko brać choć osobiście polowałbym na krajową.

 Co to jest to HF? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa bez tego jeszcze da się żyć. Silnik 1.6 i jakoś bardziej ogłoszenie Ci się podoba hehe :-) Ciągnie mnie do 1.4tce i tej elastyczności, ale jak są takie negatywne opinie, to będę zmuszony przerzucić się na Lagunę 2.0 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze super gadżetem jest automatyczny hamulec ręczny z systemem wspomagania ruszania pod górę.

 

Nie, że mi się bardziej podoba bo nie jestem do niego jakoś uprzedzony choć sam bym nie kupił turbobenzyny. Opinię wyraziłem o wyposażeniu i wyglądzie. Co do silnika wiele razy się już wypowiadałem. Według mnie do zastosowań jakie opisujesz od jakiegoś czasu na forum im prostszy silnik tym lepiej i bezpieczniej dla portfela. Jak moja żona jeździła dieslem (którego kupowaliśmy z przeznaczeniem na trasę) 3 km do pracy w zimie i z powrotem zajeżdżała jeszcze do sklepu to mnie serce bolało, a teraz będę spał spokojnie :-) Ogólnie wyznaję 2 zasady. Dużo i długo w trasie = diesel; krótko, blisko, czasem dalej = prosta benzyna (im prostsza tym lepsza).

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze z tyłu faktycznie dziwnie porysowane.

Do tego stosunkowo niski przebieg jak na 6 letnie auto ( coś około 12 tys km rocznie)  i wysoka cena.

Dziwne,że jak ktoś robił tak małe przebiegi to hak zamontował?

I do tego kierownica z plastikowej skóry wypolerowana , tak jak by przebieg był znacznie większy, co może potwierdzić "pręga" z boku na fotelu kierowcy i fakt, że auto ma założone nówki gumy, czemu zostały już zmienione przy tak małym przebiegu?

Poza tym to ogłoszenie wisi już kilka miesięcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maciejmacku napisał:

Aaaaaa bez tego jeszcze da się żyć.

Oczywiście, że się da ale jakbyś zaznał życia z HF to nie chciałbyś innego :-D Karty nie szukasz, nie wyciągasz z kieszeni/plecaka/teczki, nie wkładasz do slotu i z niego nie wyjmujesz. Po prostu wsiadasz, wysiadasz, odpalasz i gasisz. Podjeżdżasz wózkiem z zakupami pod marketem i naciskasz przycisk na bagażniku, a on się otwiera. Masz zajęte ręce i żona/partnerka/koleżanka otworzy Ci bagażnik nie penetrując kieszeni za kartą (choć może to mieć swoje plusy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pbet napisał:

Oczywiście, że się da ale jakbyś zaznał życia z HF to nie chciałbyś innego

Jeszcze bardziej, od użytkowników HF, zadowoleni są złodzieje. Wystarczy "przedłużacz sygnału" i nie trzeba uszkadzać auta, żeby odjechać.

Dlatego jestem bardzo zadowolony, że w Renault można to wyłączyć zamykając auto przyciskiem na karcie. Mam HF i świadomie nie korzystam, przynajmniej z zamykania / otwierania samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy istnieją statystyki, z których wynika że ktoś kiedyś ukradł jakieś reno przez HF :-D

 

Ale tak na serio - HF to świetna sprawa, szczególnie kobiety (które wiadomo ile rzeczy mają w torebkach) je doceniają, Moja żona poznała to w outlanderze i do tego stopnia to pokochała, że kolejne auto MUSIAŁO mieć HF. Stąd zacząłem się interesować Renault ;) A co do kradzieży - a) można się przed tym ustrzec (wystarczy kawałek folii aluminiowej) b) jak ktoś jest dobrym złodziejem i uweźmie się na auto, to je ukradnie bez względu na to czy ma HF czy nie. Złodzieje mają zapotrzebowania na konkretne auta, "śmię śmić" że żaden nigdy nie ukradł auta tylko dlatego, że ma HF...  A jeśli się obawiasz kradzieży, to kupujesz AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!