Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ocena ogłoszeń


maciejmacku

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, niebianskaskurwoala napisał:

wystarczy kawałek folii aluminiowej

Właśnie w Renault folia aluminiowa / etui nie są potrzebne. Wystarczy zamknięcie przyciskiem na karcie. W większości rozwiązań innych producentów takiej możliwości nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mojemu tacie kiedyś skradli kilku letniego Atu+ spod okien, sąsiadce Lagunę. Nic nie było słychać,  MisioBlokada nie pomogła, żadnego śladu stłuczonej szyby. Alarm, inne zabezpieczenie elektryczne lub mechaniczne, AC i metalowa skrzynka w domu na kartę sprawiają, że można spać spokojniej, a jak się ktoś uprze to i tak nic nie pomoże. Dodatkowo można z HF korzystać rozsądnie i w ciągu dnia używać, a na koniec dnia dezaktywować system wspomnianym sposobem.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej Ci ją sprzątną sprzed nosa jeśli jest dobra. Ja bym zrobił inaczej. Konkretna rozmowa ze sprzedającym szczególnie o tym co robił, co trzeba zrobić, jak serwisował, jaka jest historia auta, co było lakierowane i o wszystkim innym co Cię może interesować. Jeśli rozmowa jest po myśli to rezerwujesz u sprzedawcy z racji dużej odległości i jedziesz czym prędzej oglądać. Dodatkowo umawiasz sobie najbliższe ASO na szczegółową inspekcję auta bo warto wydać te 300-400 zł dla pewności przy wydawaniu kwoty 100x większej. Oczywiście jeśli podczas swoich oględzin coś wzbudzi Twój niepokój to ASO odwołujesz, a Panu puszczasz wiązankę jakim jest XXX, że Ci o wszystkim nie powiedział. A tak w ogóle to na Twoim miejscu (jeśli chciałbyś takie auto) to już dzisiaj bym tam był.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem już do gościa i podobno miał mieć w zeszłym tygodniu oglądających, ale jak widać ogłoszenie jeszcze jest. Może to była tylko ściema albo ktoś obejrzał i coś jest nie tak z tym autem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktyczne perełki czytaj samochody w których nie było kombinowane z takim pochodzeniem i od pierwszego właściciela idą praktycznie od ręki i czasami nawet bez negocjacji. Jak długo stoi to coś może być na rzeczy. Ciekawe czemu zdjęcia były robione na mokro. Ciemny lakier wtedy zawsze wygląda idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ważna jest rzetelna rozmowa. Podanie VIN, nr rej., daty pierwszej rej.. Sprawdzisz przebieg na rządowej stronie, może w ASO Ci coś powiedzą na podstawie tych danych. Jak masz znajomości w ubezpieczeniach to też sprawdzisz czy były jakieś szkody. Możliwe też, że ludzie oglądają auto za 30 i negocjując chcą zapłacić nie więcej niż 25, a sprzedający się na to nie godzi i dlatego jeszcze stoi. Powodów może być dużo, a 5 dni to jeszcze nie za długo. Najwyżej stracisz dzień i parę złotych na paliwko i autostradę no ale niestety czasami lepiej to zrobić niż później żałować, że się odpuściło tylko dlatego, że jest daleko. Ja po swoją jechałem właśnie 300 km, a z teściem po SII ponad 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr VIN, datę rejestracji i nr rejestracyjny mam - ostatni zarejestrowany przebieg 114tys km 01.2017, więc chyba rzetelny. Gościu podobno nic nie robił w zawieszeniu, bo autostradą dojeżdżał do pracy, wymieniono mu siedzisko na gwarancji, bo skóra pękła i wiązkę elektryczną w światłach z tyłu. Podobno nic nie było lakierowane, ale to różnie z tym bywa. Jutro zadzwonię do gościa po raz drugi. O co dokładnie pytać? Zadać pytanie czy płyn chłodniczy dolewał? Bo w tych silnikach jest to oznaką pękniętej uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedno z lepszych pytań jeśli chodzi o ten silnik chociaż zawsze może Ci powiedzieć, że nie i nic mu nie zrobisz. Zapytaj czy już zmieniał płyn. Jeśli nie to niech podeśle fotkę zbiorniczka. Jak będzie zielono-żółty Glaceol to znaczy, że oryginał, a zwykle jak się dolewa to albo wodę albo to co jest aktualnie w markecie na półce. Jeśli tak to kolor może mieć jakikolwiek i ciężko będzie stwierdzić. A pytać trzeba o wszystko. Gdzieś pisałem o tym co mnie interesowało ale w tablecie ciężko mi będzie to znaleźć. Na pewno warto zapisać pytania na kartce żeby nic nie uciekło w czasie rozmowy.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!