Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Felgi stalowe na zimę


pawel_meganeII

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy proszę o potwierdzenie czy te felgi i śruby będą odpowiednie na koła zimowe http://allegro.pl/4-felgi-stalowe-16-5x114-3-nissan-qashqai-juke-24h-i6889861105.html , http://allegro.pl/sruby-do-felg-stalowych-m12x1-5-renault-24h-fv-i6875831805.html. Wg tematów i opisów aukcji z kategorii Megane3/Laguna itd. powinno być ok., ale w żadnym katalogu nie mogę znaleźć informacji czy w M4 jest tak samo.

Teraz mam felgi alu 17 cali z serii GT LINE a więc szkoda mi ich na zimę zwłaszcza że cenowo felgi + opony 16 cali wychodzi niemal identycznie jak dobre opony 17 cali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Co do śrub, to nie wiem. Ale jeśli chodzi o felgi, to z kilku źródeł (aczkolwiek nie ASO) udało mi się ustalić, że do M4  felgi powinny wyglądać tak:

 

6,50Jx16

5x114,3

ET=41 (40 wg mnie jest równie dobra).

otwór 66,1

 

Ps. Pamiętaj, że do felg stalowych i opon będziesz potrzebował również czujników ciśnienia (chyba, że wyłączysz, albo będziesz żył zimą z komunikatem/kontrolką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ET40 nie będzie problemu (to tylko 1mm różnicy na stronę), przy zmianach na stronę +-5 od fabrycznego zmiana jest praktycznie nieodczuwalna. Sam kupiłem felgi z ET38 do zimowych i jest jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź czyli felgi z aukcji będą ok.

Kolego gwro a jakie śruby zastosowałeś do tych felg? Te co z alu?

Sprawdzałem wczoraj i nie dostałem do koła zapasowego ( mam pełnowymiarowe na stalowych felgach ) innych śrub, instrukcja też nic nie mówi.

W M2 do zapasówki mam kpl dodatkowych śrub i w instrukcji jest zaznaczone że należy ich użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego dośw.: 5 lat jeżdżę na oryginalnych śrubach w MII, które były do alufelg, również i zimą z felgami CS. Myślę, że w tę stronę nie ma problemu; w drugą (czyli śruby do CS założyć do alu) już chyba tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszej M też jeździłem na tych samych śrubach (od alufelg pasowały idealnie) i nie miałem problemów zarówno z felgą jak i podczas jazdy. Co do MIV się nie wypowiem bo na zimę kupiłem do niej drugi komplet felg aluminiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A sprawdzaliście czy można założyć koła bez tych czujników ciśnienia??  I jeździć? czy koło zapasowe również ma czujnik ciśnienia? Jakieś komunikaty będą pojawiały się na desce pikania itp??

Edytowane przez Pietrek337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Dnia 26.10.2017 o 11:14, PCet napisał:

Ps. Pamiętaj, że do felg stalowych i opon będziesz potrzebował również czujników ciśnienia (chyba, że wyłączysz, albo będziesz żył zimą z komunikatem/kontrolką).

Mam własnie ten problem, nie zdążyłem już kupić czujników, teraz mam cały czas świecącą kontrolkę. Czy da radę ją wyłączyć gdzieś w opcjach czy tylko przez podpięcie kompa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Caarl napisał:

Czy da radę ją wyłączyć gdzieś w opcjach czy tylko przez podpięcie kompa?  

Na 200% się nie da. Systemy kontroli ciśnienia to obecnie obowiązkowe podstawowe wyposażenie każdego nowego samochodu. Masz dwa wyjścia, kupić czujniki i zakodować albo szukać magika, który Ci ten system wyłączy kompem (o ile się da), choć w aucie na gwarancji wolałbym jeździć z palącym się błędem niż ingerować w soft. Już na forum są przypadki jak sobie koledzy kaszanę robią z systemu multimedialnego, a później wzywają ratunku i modlą się by go znaleźć przed wizytą w serwisie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupię czujniki, trochę tym autem pojeżdżę a jak każdą zimę mam mieć choinkę na wyświetlaczu to mnie to będzie wnerwialo. Poza tym zapewne jakby coś się stało to pewnie nici z gwarancji. 

Tak patrząc od strony technicznej to te czujniki są zintegrowane z wentylami,czyli taką czynność powinien zrobić w miarę sprawny wulkanizator, a czujniki powinny same się zaprogramować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!