Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gwałtowny spadek obrotów po wrzuceniu na luz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas np dojazdu do świateł jak wrzucę luz i auto schodzi z 2000 tys obrotów, obroty zamiast zatrzymać się na wartości ok 900, potrafią spaść nawet do ok 600, co powoduje nieprzyjemne drgania, po czym po chwili wracają do normalnego stanu, czasem potrafią odbić do normalnego stanu dwa razy. Zdarza się, że jak wrzucę na luz z wyższych obrotów to auto potrafi się przydławić, co czasami skutkuje zgaśnięciem silnika. Problem nastąpił po wpięciu elma 327 Bluetooth w złącze diagnostyczne- chciałem sprawdzić jak to działa podczas jazdy z aplikacją na telefonie. Niestety po wywaleniu tego ustrojstwa problem nie ustąpił i pozostał, przed wpięciem tego kłopotu nie było. Problem występuje w megane 1.5 dci 105 KM 2009 bez dpf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja przez wpinanie do diagnostyki elm-a ( maxiecu )zablokowałem moduł poduszek powietrznych, dodatkowo każde podpięcie widać później w Clipie. Tak mi powiedziano w serwisie. Trochę się namęczyli żeby ustawić auto od nowa. Nie obeszło się bez pomocy/zgody Francji. Ale ile w tym prawdy, może ktoś jak to mówią oblatany w Clipie niech się wypowie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Drogo jak złoto w Ambergold :-)

Diagnostyka 150 zł, wgranie nowych kalkulatorów wtrysku 100 zł. I teraz nie wiem, czy to była ta aktualizacja czy nie. Po wgraniu jak wyjeżdżałem padł tempomat. W ogóle przestał działać. Powrót na serwis i tam się męczyli aby go aktywować. Tam też mi naopowiadali, że to przez podpinanie innych urządzeń diagnostycznych niż Clip. Już nie czytał modułu poduszek. Też to zauważyłem na maxiecu. Ale myślałem, że to przez aktualizację programu. Na pewno nic w ustawieniach poduszek nie grzebałem, co najwyżej odczyt błędoów. Wszystko zresetowali i ustawili od początku. Potrzebowali podobno pozwolenia z Francji na reset. Tam też mi powiedzieli, że w Clipie widać historię podpiętych urządzeń i każde zmiany. Tak to po krótce wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tanich badziewi, hmm - maxiecu nie był tani a jak się okazuje to też nieźle narozrabiał. Co prawda używany z kablem elm. Jeśli można poproszę o wypowiedź w tej kwestii z mojego ostatniego posta przez osoby posiadające clipa. Dodatkowo czy taki reset ustawień można zrobić bez połączenia z Francją? To się nazywa re-prog?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy taki objaw jest normalny ?   https://www.youtube.com/watch?v=cUN0pIfhdFc  Film nie jest mojego autorstwa ale ten efekt występuje też u mnie. Jest to trochę irytujące podczas manewrowania na parkingu, bo po puszczeniu hamulca silnik lekko się trzęsie z powodu chwilowego spadku obrotów do 600/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy pompowaniu hamulcem na wolnych obrotach i rozgrzanym silniku obroty się u ciebie nie podnoszą i później nie opadają poniżej 750 ? Czy też podnoszą się ale po puszczeniu hamulca wracają do 750 obrotów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!