Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.2 Tce 130KM jaką macie prędkość maksymalną


gmbs

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Coś mi się ostatnio nie podoba dynamika mojego samochodu i przeprowadziłem kilka testów w tym przyśpieszenie i Vmax. Przyśpieszenie wyszło mniej więcej tak jak miało być czyli pomiędzy 10 - 11s ale Vmax mnie martwi - 186kmh i ani grama więcej - a powinni być 198kmh.

 

Jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś z górki? :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

 

A tak całkiem serio to faktycznie coś mało. Ja w lipcu jadąc nad morze raz sprawdziłem na A1 ile pójdzie Max i na długiej prostej, aczkolwiek lekko pod górkę szedł jak przecinak aż do 205 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak przetestujesz v max jak masz różne warunki pogodowe ,jednemu poleci 200 drugiemu 190 zależy właśnie od tych warunków.Wystarczy wietrzyk 5 m/s więc nie da sie zmierzyć v-max i powiedzieć tyle i tyle bo raz będzie tyle a raz tyle zależy właśnie od tych czynników które wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Geble napisał:

lekko pod górkę szedł jak przecinak aż do 205 km/h.

 

No właśnie spodziewałem się otarcia o 200. Drugi samochód mam Leona Cupre i tam katalogowe 250 przekracza o licznikowe +30 (tak, tak 280). 

A pytam bo kończy mi się za 3 miesiące gwarancja, a mam wrażenie, że coś mi głośniej turbina zaczęła pracować, a niskie Vmax może potwierdzać, że słabiej pompuje.

Cameleon wiem, dlatego sprawdzałem 3x. Na różnym paliwie, w różnych warunkach pogodowych i niestety zawsze kończy się gdzieś w okolichach 186 +/- 2kmh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gmbs napisał:

a dwa że nawet jak Cię drapną to prawka nie zabiorą a jedynie mandat dadzą

Też mogą zabrać jeśli uznają, że stworzyłeś zagrożenie swoimi poczynaniami dla innych użytkowników drogi. Zależy na jakiego policjanta trafisz :-) Z drugiej strony ewentualny mandat 500 zł, a hamownia 100 zł i bezpiecznie. No chyba, że w DE na banie bez limitu na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały OT się zrobił ale z tym zabraniem to nie jest takie proste - mogą wnieść do sądu o odebrania, ale sami z siebie takich uprawnień nie mają, a i samo wniesienie musi być uzasadnione rażącym naruszeniem, a za takowe w przypadku prędkości sądy najczęściej uznają przekroczenie x2 i więcej.

 

Tak czy siak, jeżeli jest coś na rzeczy z mocą to hamownia musi być jako podstawa do reklamacji w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czy jechałeś sam czy z bagażem itd? Katalog podaje prędkość średnia max i tolerancja jest chyba 10%. Auta np. w Rosji prędkość max np. w megane III 1.2 130 KM podana max 175 km/h. Czy Mazda też podaje mniejsze prędkość niż u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vmax też zależy od temperatury i im wyższa temp tym rzadsze powietrze a opór powietrza rośnie kwadratowo do prędkości.Im dalej na północ tym niższe temperatury czyli powietrze jest gęstsze i bardziej hamuje samochód.Wzór na zależnośc między prędkością i mocą:

 

MOC_MAX_TUNING=MOC_MAX_FABRYKA * {PREDKOSC_MAKS _TUNING / PREDKOSC_MAKS_FABRYKA} do potegi 3.

 

czyli znając dane fabryczne można wyliczyć prędkość na hamowni znając moc maksymalną.Wystarczy przekształcić wzór :

Vt = Vf* pierwiastek 3 stopnia z (Pt/Pf)  gdzie v - prędkość ,p - moc ,t - tuning ,f -fabryka.

 

I wcale nie trzeba sprawdzać tego osobiście narażając sie na utrate prawka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!