Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o pomoc w podjęciu decyzji.


Artur89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Przyszedł czas na zmianę autka. obecny fiat bravo 2 1.4 turbo 120 km postanowiłem zamienić na coś innego. Najczęściej auto używa żona na pozamiejskie dojazdy do pracy 10 - 15 km w jedną stronę.  Nie wiem czy temat diesla w ogóle wchodzi w grę? Wstępnie myślałem o audi a4, troszkę odstrasza mnie kasa jaką trzeba wydać za auto jakby nie patrzeć nastonastoletnie. Pojawił się pomysł zakupu Megane 3 , tylko znaleźć coś w benzynie graniczy z cudem? Co panowie sądzicie o 1.5 dci? Podobno były kiedyś bardzo awaryjne. Dodam że w niedalekiej przyszłości spodziewamy się potomka;) Z góry dziękuję za pomoc. Szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Artur89 napisał:

tylko znaleźć coś w benzynie graniczy z cudem?

Wolnossącą znaleźć będzie ciężko, łatwiej Tce.

34 minuty temu, Artur89 napisał:

Najczęściej auto używa żona na pozamiejskie dojazdy do pracy 10 - 15 km w jedną stronę.....Dodam że w niedalekiej przyszłości spodziewamy się potomka;)

Gratulacje. Oznacza to też, że jeśli żona będzie głównym użytkownikiem to auto w pewnym okresie będzie jeździło dużo mniej. W 10 km diesel nie da się nagrzać do pożądanej temperatury roboczej oleju (tym bardziej zimą), a one tego nie lubią więc ja bym celował w benzynę, ewentualnie benzynę z turbo. Druga sprawa, że turbo lubi pracować, a musiałbyś powiedzieć żonie żeby nie butowała zimnego czyli praktycznie przez całą drogę jaką będzie przemierzała do pracy i z powrotem. Podobnie jest z Tce, gdzie jest problem uszczelki pod głowicą. Żeby minimalizować ryzyko wystąpienia tej awarii jest nakaz spokojnego rozgrzewania silnika. Z doświadczenia wiem, że z kobietami i tą praktyką różnie bywa :-) Zawsze się śpieszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik w fiacie bravo 2 /1.4 turbo /120 KM, ma 2 wałki rozrządu z popychaczami hydraulicznymi, pasek zębaty, 6-biegów. Posiada obszerne i wygodne wnętrze, nawet hatchback ma duży bagażnik. Silnik trwały, oszczędny i dynamiczny. Bardzo dobry do tzw.zagazowania. Co jest powodem niezadowolenia i próbą zmiany auta?

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe dziecko lada chwila to w najbliższej przyszłości małe przebiegi, faktycznie benzyna to dobry wybór. Moja żona też dojeżdza 10km do pracy i wcale to nie jest mało, jesteśmy bardzo zadowoleni z 1.5 dCi, ale auto robi też spore przebiegi w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sytuacja może różnie się potoczyć o to ja będę mógł zacząć użytkować auto na trochę dalsze dojazdy. Dodam że mieszkam w malutkim miasteczku gdzie raczej nigdy korków nie ma i nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co masz na oku, z których lat. Diesel z fap-em ( używany, z przebiegiem > 150.000 km ) nie lubi dużego udziału jazd po mieście i na krótkich dystansach ( do 50 km ). Do jazdy do pracy, na krótkich odcinkach do 50 km, po mieście, najkorzystniejszą opcją wg.mnie jest silnik benzynowy + LPG. Poczytaj ; Megan 1,5 dCi /110 KM - nie nadaje się na krótkie trasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur89 napisał:

Jestem także otwarty na inne marki ale wiedza w temacie nikłe

Diesel używany, wymaga więcej wiedzy technicznej w przeciwieństwie do benzyny. Wersja 1,6/110 KM - to b.dobry wybór. Żeby kupić dobre auto to trzeba dużo cierpliwości i czasu rzędu do 1 roku. Istotne tez jest jak daleko od domu masz odpowiedniego/kumatego mechanika.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu szukałbym kombi, Teraz mam HB ale córka ma dwa lata i nie muszę wozić wózka. Jak się rodziła miałem scenica i nie było łatwo zapakować się z dużym wózkiem z gondolą i tysiącem akcesoriów niezbędnych na każdym wyjeździe z małym dzieckiem. Jeśli chodzi o silnik na 20-30 kilometrów dziennie kupiłbym benzyniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silnik 1.6 101 km,110 km poradzi sobie z nadwoziem Meganki? Jak wygląda mniej więcej spalanie takiego auta?. Kiedyś w pracy 2 dni użytkowałem M3 1.5 dci 110km, super to nawet jeździło?

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-benzyna-110km-navigacja-oplacony-tarnow-stan-bdb-ID6zmnKC.html

Czy tym autem warto się zainteresować?

km - kilometry

KM - konie mechaniczne - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur89 napisał:

Czy silnik 1.6 101 km,110 km poradzi sobie z nadwoziem Meganki?

No i wsadziłeś kij w mrowisko :-) Zaraz tu będzie mnóstwo postów jaki to muł. Poszukaj podobnych tematów o zakupie MIII i tematu kolegi @maciejmacku, który kupił finalnie Tce ale tam było sporo też o 1.6. Ja takim jeżdżę i się da czerpać przyjemność z jazdy. Daje radę ale trzeba nauczyć się tym jeździć. Dynamika na pewno jest mniejsza od dCi oraz Tce. Czasami musi zwyciężyć zdrowy rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej brać to, co się znajdzie w lepszym stanie. Diesel odpada. Wybierz pomiędzy 1.6 albo 1.4. Turbo jest fajne, ale tak jak mówią koledzy trzeba liczyć się z ewentualnymi kosztami plus oczywiście uważać przy rozgrzewaniu silnika, żeby uszczelka nie poszła. Jeśli znajdziesz taką perełkę jak ja z wymienioną już uszczelką głowicy, to polecam 1.4tce. Przy zabawie lubi dużo spalić, ale przyjemność z jazdy lepsza niż z wolnossącym silnikiem - mam porównanie przede wszystkim do Mazdy 6 2006r. 2.0 benzyna 147.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się martwisz  dynamika skoro żona ma jeździć 30 kilometrów dziennie. kupisz diesla licz się z tym ze jeśli Ci padnie wtrysk, dwumasa, tubo, to oszczędności z niskiego spalania biorą w łeb. A dynamika diesla 1,5 wcale nie jest znowu taka super, wkręcisz w czerwone pole benzyną i tez się ze świateł zbierzesz szybko i wyprzedzisz co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!