Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o pomoc w podjęciu decyzji.


Artur89

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie 110, ale z dopiskiem Energy. Nie wiem od kiedy był dostępny, być może jest poza wyznaczonym przez Ciebie zasięgiem, ale wybrałbym ten, gdyż po 1. ma większy moment obrotowy, 260 miast 240 Nm, po 2. jest ulepszony pod kątem spalania względem silników 105/106 KM. Mam akurat oba (co prawda 106 KM w Megane II, ale to ostatnia seria, więc niewiele się różni od początków w Megane III) i na tej podstawie opiniuję. A generalnie im mocniejszy, tym lepiej, zwłaszcza że nie jest to demon mocy ani przyspieszenia :-D

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 i 105 nie mają filtra cząstek stałych. Nie ma z nim problemów, ale jak są wersje bez to tym lepiej. Wersja Energy była dostępna od 2012 roku po liftingu, na polskim rynku rzadko spotykana, chyba dopiero po trzecim lifcie w szerszej sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę koledze Artur89, aby ruszył swoje 4-litery za ciepłego biurka i spróbował empirycznie zmierzyć się z transakcją kupna w realu, obojętnie jaka to będzie marka. Po zakupie auta 8-9 letniego, należy przygotować minimum ok.2-3 tys.zł na doprowadzenie auta do stanu właściwego użytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.  Po głębszej analizie rynku stwierdziłem że jednak nie warto kupować audi. Stosunek ceny do rocznika i wyposażenia mizerny,zdecydowałem się na Megane 3. Chciałem wkleić kilka linków z autami którymi się interesuje, prosiłbym o pomoc, dobre rady i spojrzenie fachowym okiem;) Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór! Audi jest przereklamowane moim zdaniem. Niektórzy się śmieją, że jeżdżę "Renówką", ale ja się śmieję z tych co widzą ceny serwisu Audi. Dla przykładu mój znajomy szczycił się Audi A6 2.8 benzyna V6 w automacie + gaz, do czasu jak usłyszał ile musi zapłacić za naprawę skrzyni Tip Tronic :-)

 

W moim przypadku wygrał rozsądek, a nie podejście typowego Polaka, który wybiera markę, żeby inni mu zazdrościli.

 

Megane III, to bardzo fajny samochód i warto trochę poczekać, żeby znaleźć dobry egzemplarz.

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie niby ogłoszenie prywatne, a z komisu... ciekawe jak jest naprawdę i czy sprzedający faktycznie jest właścicielem auta od 2013. Ja bym ją odpuścił z uwagi na przebieg. Faktycznie sporo nalatane. Średnio wychodzi 36kkm rocznie więc po co komu wtedy benzyna?

Pierwszą bym się zainteresował chociaż popiołka może wskazywać, że było palone, a wypędzić ten zapach z auta nie jest łatwo. Szkoda, że nie ma HandsFree.

Trzecią bym odpuścił bo to 8 letni diesel z przebiegiem 200 tysięcy. Nigdy nie wiadomo czym zaskoczy. Pomijając już fakt, że wiem jak to auto ma być u Ciebie użytkowanie. Do tego opis mega olewatorski, tak naprawdę nawet nie wiadomo skąd to auto pochodzi itp. "Nowy rozrząd hamulce przód i tył opłaty do 11. 2018" i sprzedaje? Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!