Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa oświetlenie drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

W sobotę wymieniłem tapicerkę na taką z wersji Bose z lampkami drzwiowymi. W moim nie było takich lamp. Do starej tapicerki były wpięte w zaślepki przewody pod takowe lampki. W drzwiach pasażera lampka świeci jak należy natomiast do lampiki w drzwiach kierowcy nie dochodzi napięcie. Czy trzeba to jakoś aktywować z pod Clip? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak jak robi się po wymianie na ledy. Trzeba otworzyć drzwi, zamknąć drzwi, zamknąć auto pilotem, następnie otworzyć i otworzyć drzwi. Ewentualnie jeszcze kartę do splotu i odpalić auto. Dziwna procedura, ale działa u mnie po każdej wymianie żarówek w drzwiach. A robiłem to kilkukrotnie przy wymianie boczków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe Renault :-)

Zaiste problem tkwi w tak zwanym komputerze drzwiowym. Myślę że został zaprogramowany że oświetlenia nie ma mimo iż jest wiązka. W drzwiach pasażera tego komputera nie widziałem. 

Trzeba będzie poszukać zasilania do oświetlenie przycisków sterowania szyb i pociągnąć z niego napięcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę poszukać informacji czy jest coś takiego jak reset UCH coś w stylu resetu BSI w autach PSA. Może jakieś błędy złapał i to coś pomoże, lub ten sterownik/komputer drzwiowy. W każdym razie marne pocieszenie że to znany i nie rozwiązany problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się problemy z lampką w drzwiach kierowcy np. przy jakimś zwarciu lub zamianą żarówek na ledy. Jak na razie nie ma jednoznacznego rozwiązania problemu. Żarówka w drzwiach kierowcy ma zasilanie z modułu drzwi kierowcy natomiast pozostałe żarówki drzwi z UCH kabiny. Może pomogłoby usunięcie błędów modułu drzwi kierowcy ale pewnie niektórzy już to robili, pewnie bez  skutku. Ja bym proponował odłączenie żarówki drzwi kierowcy od modułu drzwiowego i podanie zasilania do niej np. z drzwi tylnych lewych. Bezpiecznik na 10 A zniesie to bez uszczerbku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę kupić Clip'a i zerknę co się dzieje w tym module,

do pomysłu ciągnięcia zasilania z tylnych drzwi mam dwie uwagi,

jest to problematyczne ze względu na złącze drzwiowe, trzeba by szukać jakiegoś wolnego pinu albo coś rzeźbić żeby jakoś przeciągnąć przewód co stwarza też problem bo to będzie połączenie bez możliwości rozłączenia, i po drogie po co robić dodatkowe zabezpieczenie 10A skoro tym zawiaduje UCH który jest sam w sobie zabezpieczone.

u mnie niestety fabryka nie dała wiązek do oświetlenia w tylnych drzwiach, za to są przewody pod głośniki wysoko tonowe w tylnych drzwiach.

bardzo dziękuję za info :-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lordboss napisał:

u mnie niestety fabryka nie dała wiązek do oświetlenia w tylnych drzwiach, za to są przewody pod głośniki wysoko tonowe w tylnych drzwiach.

Witaj w klubie - u mnie dokładnie to samo.

W styczniu jadę na przegląd po 3 latach, zobaczę co mi powiedzą w ASO.

Mimo, że tytuł może mylić to wątek o tym samym:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że masz limited więc będzie pewnie tak samo :-) 

muszę zobaczyć czy do tych kabli od gwizdków w tylnych drzwiach dochodzi sygnał z radia, jak tak można tam wrzucić jakiś wysokotonowy głośnik 

czyli jest tak jak myślałem że problem tkwi w module drzwi, szczerze mówiąc Renault się nie popisało z takimi rzeczami.

w grupie PSA praktycznie wszystko można dołożyć i aktywować z komputera.

będę musiał poszukać schematów instalacji drzwiowej żeby zobaczyć które przewody to zasilanie podświetlenia przełączników szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!