Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa oświetlenie drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie się popisało =] z punktu widzenia producenta. Nie kupiłeś przy zakupie auta, płać chore pieniądze za dołożenie w ASO. Tak to by każdy kupił golasa i sobie dokładał co mu potrzeba na częściach ze szrotu. w VW jest identycznie, nawet głupich wiązek nie poprowadzą z 3 kablami jak czegoś nie zamówisz przy zakupie auta. Taka polityka.

W fabii było tyle rodzajów BSI, że głowa mała. Jeden obsługiwał to i to, inny coś innego z wyższej półki ale tego z niższej już nie bo nie było w zamówieniu auta. Ja miałem szczęście i miałem chyba model BSI obsługujący najwięcej bajerów (auto z Niemiec :D), co pozwoliło mi np. dołożyć tempomat za całe 300 zł (części + montaż).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@onomatopeja po części racja, tylko że w większości przypadków ASO nie potrafi tego zrobić. pytałem o podłączenie ogrzewania foteli o aktywację, odpowiedź nie da się :-)

chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do PSA :-D tam to DiagBox aktywacja w BSI i po temacie ;)

dołożenie nawigacji ? wyrzucić radio wrzucić navi dołożyć 3 przewody do sterowania ekranu i gotowe ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam serdecznie,

Odgrzewam stary temat, ponieważ nie chcę tworzyć dubli. 

Problem mam taki sam jak Autor wątku. Chciałbym dodać oświetlenie w boczku drzwi. Po stronie pasażera działa, po kierowcy nie. Zmierzyłem napięcie na wtyczce - jest 12V, ale pod obciążeniem znika do 0. Czy da się wskórać coś przeprogramowaniem tego modułu w drzwiach, lub rozwiązać problem w inny sposób?

Gdzie to można wykonać w Krakowie (za ile)?

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami jest tak ze te blaszki w oprawce plastikowej nie stykają dokładnie żarówki i przez to nie świeci , zobacz popraw przy podpiętej wtyczce poruszaj żarówka jak zaświeci to będzie znaczyło ze to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęci. Niestety to nie to. Mierzyłem napięcie na kostce - 12-13V, ale zanika pod obciążeniem (przy włożonej żarówce). Ponadto, wkładając żarówkę z przylutowanymi drutami bezpośrednio do kostki - nie świeci :( 

 

Problem tkwi zapewne w sterowniku drzwi kierowcy, który nie zapala lampki, bo w tym egzemplarzu nie były te lampki przewidziane.

Moje pytanie jest takie czy da się to zmienić np. z poziomu Clipa / PyClipa? Czytałem, że Koledzy @deku @lordboss @cinas spotkali się z tym zagadnieniem, ale nie doszukałem się postu, który by rozwiewał wątpliwości czy jest to możliwe.

Czy ktoś z sukcesem dołożył lampkę w boczku drzwi kierowcy, w modelu w którym jej fabrycznie nie było, a była jedynie kostka podłączeniowa w boczku?

Piona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ddt4all i Ecu Tweaker jest funkcja włączenia lampki w drzwiach kierowcy. W DDCM jest zakładka DCM configuration. Po wejściu w Write configuration zmieniasz funkcję w linijce Puddle lamp  na 1 Actiwation. Ja w swoim sceniku mam tak zaznaczone.

W Ecu Tweaker ta funkcja znajduje się w Driver Dor Control Module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewa Dzięki za wskazówki. Zainstalowałem ECU Tweaker i zmieniłem Puddle Lamp na 1 Activation. Niestety nie pomogło.

Żeby sprawdzić czy transfer parametrów działa (robiłem to pierwszy raz), zmieniłem np. możliwość otwierania tylnych szyb (przyciskami z tyłu) i zmiany były wprowadzane prawidłowo i działały zgodnie z zamierzonym celem. Wgrałem też animację licznika (opisane przez Ciebie w innym wątku) - też działa.

Natomiast lampa w drzwiach kierowcy nie włącza się nadal. Po zmianach odłączyłem też na 1h aku (to było chyba naiwne). Czy ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? :) Przypomnę tylko, że fabrycznie lampki tam nie było - w boczku wisiał kabel, i przy wymianie głośników i wyciszeniu drzwi wpadłem na pomysł żeby wyciąć miejsce na lampkę w tapicerce i ją podłączyć... tyle że się nie pali. Po stronie pasażera działa prawidłowo.

Jest szansa, że zrobiłem jakieś zwarcie przy manipulacji z głośnikami? Może są błędy które powinny być skasowane (ew. jak?)

P.S. Za co odpowiada parametr COE wake up input?

 

Pozdrowienia!

 

90907027_527554431528012_7249783011850321920_n.png

91148139_4374889629204021_8750667201817608192_n.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewaJak można skasować ewentualne błędy modułu DDCM przez aplikację ECU Teaker? 

Czy to będzie Driver Door Control module -> Driver DCM X95 SLOT v4.0 -> DCM Configuration -> DCM Erase init ?

Jest to ostatnia rzecz jaka mi przychodzi do głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że tym programem nie kasowałem błędów ale to raczej nie ta opcja którą zaznaczyłeś. Raczej trzeba kliknąć w zakładkę ustawienia a w niej jest opcja clear all dtc.

Błędy kasuję Pyclip-em lub ddt4all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: wczoraj ECU Tweaker'em zmieniłem ten parametr Puddle Lamp na: 1 Activation. Dzisiaj podpiąłem pod PyClipa, i był oczywiście błąd układu oświetlenia przestrzeni na nogi kierowcy. Wyczyściłem PyClipem ten błąd, ponowne skanowanie błędów: brak błędów. Ponowne załączenie zapłonu -> PyClip znowu widzi ten sam błąd. Dopiero wyłączenie tego Puddle Lamp przez ECU Tweaker powoduje że błąd po skasowaniu nie występuje ponownie. 

Ciekaw jestem czy jest to kwestia wariantu mojego sterownika, czy jego ewentualnego uszkodzenia. 

Pozostaje mi chyba podmiana modułu drzwi kierowcy, lub podciągnięcie zasilania lampki z innego miejsca lub danie sobie z tym świętego spokoju :)

Tak czy inaczej, dzięki za poświęcony czas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rozwiązanie Twojego problemu. Cały problem tkwi w tym, że w sterowniku drzwi jest zapisany vin oraz specyfikacja samochodu po wyjściu z fabryki. Jeżeli w specyfikacji miał obsługiwać lampki drzwiowe to po włączeniu opcji pudle lamp lampki zaświecą. Natomiast gdy samochód wyjechał bez lampek to pomoże jedynie zmiana numeru VIN w sterowniku drzwi na VIN z samochodu który obsługuje światełka w drzwiach. Następnie zrobić automatyczną konfigurację drzwi i włączyć oświetlenie na nogi.  Numer VIN w sterowniku drzwi prawdopodobnie zmienisz clipem lub Pyclip. 

W razie potrzeby mogę udostępnić swój VIN z obsługą lampek drzwiowych.

 

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i raportuję:

Nie było konieczne przeprowadzenie zmiany VINu.

Okazało się, że po zmianie Puddle Lamp (na 1) - Ecu Tweaker, oraz po wykasowaniu błędów w sterowniku drzwi kierowcy (PyClipem), lampka powinna działać!!! Także ukłony dla Kolegi @aniewa w pełni zasłużone :)

U mnie nie działała dalej dlatego, że tak jak Kolega @Refild pisał, był problem ze stykiem między kostką a lampką, a nie zdawałem sobie sprawy z tego i mimo zmiany Puddle Lamp na 1, lampa nie świeciła. Jak poruszyłem (przypadkowo) lampką - zaświeciła się na moment. Następnie po oczyszczeniu styków i delikatnym podgięciu nóżek w lampce, działa już normalnie od kilku dni.

Ogromne dzięki za pomoc! Obeszło się bez zmiany sterownika, a ja jestem bardzo usatysfakcjonowany! :) Fajnie by było jakby ktoś jeszcze potwierdził zastosowaną przeze mnie procedurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!