Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem posiadaczem Megane od kilku miesięcy. Wersja 3-drzwiowa 2002 r. 
Ostatnio po wizycie w myjni autko "odwdzięczyło się" w nietypowy sposób: przestało działać elektryczne otwieranie klapy bagażnika. Wiem, czytałem - wiązka, przycisk albo wyrobiony mechanizm. W moim przypadku wchodzą w grę tylko dwie pierwsze możliwości, ponieważ  nie słychać siłownika przy kliknięciu przyciskiem. Pozostałe urządzenia w klapie działają (wycieraczka, oświetlenie tabllicy).
Jak otworzyć klapę od środka? W instrukcji jest jedno a w rzeczywistości co innego.
Czy ma ktoś może doświadczenie dot. awaryjnego otwarcia klapy bagażnika z takim zamkiem jak na zdjęciu?
Prośba o pomoc, bo mnie witki opadają już. Próbowałem rozkręcać osłonkę klapy ale tam nie znalazłem nic ciekawego a może się nie znam ;-)
Poza tą klapą jest parę innych rzeczy, które mnie wkurzają a tak ogólnie autkiem bardzo przyjemnie się jeździ i ma atrakcyjne wyposażenie jak na rocznik :-) (szyba pasażer działa skokowo - "adaptacja" czy "programowanie" nie pomaga oraz przestało działać otwieranie przy drzwiach kierowcy - zamykanie działa ale to poszukam na forum :/ )

Klapa megane instrukcja.jpg

Klapa Megane zdjęcie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek789 dziękuję za radę.
U mnie to nie poskutkowało. Za tym wycięciem, które zaznaczyłeś na zdjęciu była obudowa mechanizmu zamka. W rzeczywistości element do awaryjnego otwierania był schowany pod osłoną z lewej strony a powodem była źle założona osłona zamka. Na szczęście mój przycisk "ożył" przy lekkim mrozie, co pozwoliło mi otworzyć klapę.
Nie ma "różnych" wersji zamka. Jeżeli ktoś (tak jak ja) dostrzeże różnicę między zdjęciem z instrukcji a wyglądem zamka jak na powyższym zdjęciu polegającą na braku wycięcia po lewej stronie w obudowie z białym plastikowym elementem wewnątrz to może być pewien, że przyczyna jest jedna i bardzo prosta: nieprawidłowo założona plastikowa osłona mechanizmu zamka klapy bagażnika. Jedynym sposobem na awaryjne otworzenie klapy bagażnika w tym wypadku jest ostrożne wycięcie lub wyłamanie w tej osłonie otworu, który pozwoli dostać się do białego plastikowego elementu otwierającego zamek.
Ale najlepiej to sprawdzić póki otwieranie klapy nam działa (otworzyć i patrząc w położeniu "od bagażnika" zobaczyć czy w lewej części zamka mamy wycięcie - może być ukryte częściowo pod maskownicą tylnej klapy).
Temat do zamknięcia.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich. Mam problem z otwarciem bagażnika. Prawdopodobnie mam przerwany przewód w wiazce przewodów ale niestety nie mogę usunąć usterki bo nie mam jak dostać się do bagażnika. Niestety nie da się tego zrobić od wnętrza pojazdu bo jest to megane 2 kabriolet. Czy ktoś jest może w temacie i miał podobny problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest problem bo po zamku została tylko dziura i pusto w środku chyba będę musiał zdjąć tablice rej. i może uda mi się zdjąć ten cały plastik z przyciskiem i lampkami może pod spodem jest jakieś dojście czy jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie da, nie dojdziesz do zamka - znam z autopsji - no chyba, że będziesz wycinał dziury w pokrywie. Jeżeli jest dziura to zobacz czy wystaje z niej kawałek stalowej linki (cięgna). Jak jest to pociągnij i wtedy otwiera się zamek. Jak nie ma to zostaje Ci tylko łączenie na krótko w kostce R2 pod siedzeniem kierowcy (lub w module UCH). Symuluje się wtedy zamknięcie rolety bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!