Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Urwana klamka wewnętrzna i linka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś rano spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja - urwałem wewnętrzną klamkę od kierowcy. Brak warunków do rozkręcenia drzwi sprawił, że odstawiłem auto do mechanika. Ten rozkręcił wszystko i stwierdził, że jest urwana klamka oraz linka, drzwi da się otworzyć tylko od zewnątrz. Niestety zanim przyjechałem po auto mechanik już wszystko skręcił, przez co nie wiem o którą dokładnie linkę chodzi. W internetach bez problemu znajduję klamki wewnętrzne, natomiast mam ogromny problem ze znalezieniem owej linki. Czy ktoś z forumowiczów mógłby dokładnie napisać o którą linkę chodzi i/lub podrzucić jakąś przykładową aukcję na alledrogo, która naprowadziłaby mnie na to czego szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kup odpowiednią dla swojego nadwozie i drzwi. Np. ta linka z górnego (przykładowego) linku od cabrio będzie za długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyhy, no jakby jeszcze padła szyba, to dopiero miałbym gimnastykę:)

Ok, czyli potrzebuję całego zamka, a szukałem tylko linki. Wyszedłem z założenia, że linka nie jest zintegrowana z zamkiem.

Panowie, podpowiedzcie mi jeszcze jedną rzecz - na aukcjach widzę zamki 4 i 6 pinowe - który zamek będzie pasował do mnie? Megane II Ph I, hatchback 5 drzwi.

Edytowane przez rafa85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po krótkiej przerwie. W ostatni weekend kupiłem używaną klamkę, lecz nie chcąc kupować zamka w ciemno postanowiłem rozkręcić drzwi, żeby zobaczyć jaki typ zamka mam (okazało się, że 4 PIN). Po rozebraniu stwierdziłem, że zamek nie wygląda na uszkodzony, więc tylko założyłem nową klamkę. Drzwi zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz znów się otwierały, więc wszystko git. Jakież było moje zdziwienie, gdy dziś po wyjściu z auta i zamknięciu za pomocą karty odruchowo szarpnąłem za klamkę od kierowcy i drzwi się otworzyły! Wszystkie pozostałe drzwi + bagażnik zamknięte. Przycisk ryglowania od środka też ich nie zamyka. Jedyny sposób to zamknięcie za pomocą kluczyka z karty. Wtedy kartą można otworzyć i ponownie zamknąć, lecz po wejściu do auta i wyjściu znów się nie zamykają, tak jakby klamka wewnętrzna je "resetowała". Czy ktoś ma jakieś pomysły? Dodam, że szyby działają poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!