Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników, chciałbym prosić o pomoc. Mam problem z regulacją wysokości oświetlenia, a dokładniej z prawym reflektorem. Jeżeli zmieniam ustawienie w kabinie od 0 do 4 stopnia to reaguje tylko lewy reflektor. Byłem na stacji żeby ustawić wysokość i niestety podczas przekręcania manualnego,  mechanizm zaczął odrazu przeskakiwać. Otworzyłem go i zobaczyłem że ząbki są zużyte.  Wróciłem do domu, odkrecilem cały reflektor no i okazało się,  że można regulować od góry, i z boku i  w ten sposób przekrecilem najbardziej jak się da, do momentu aż zaczęło coś "strzelać". Niestety i tak świeci za nisko. I teraz mam pytanie, czy jest możliwość żeby jakoś dostać się do tego mechanizmu ręcznego i silniczka który reguluje wysokość żeby je wymienić ? Jedyny sposób jaki zauważyłem to rozklejenie reflektora, ale też nie jestem pewny czy w ten sposób dostanę się tam gdzie potrzebuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator silnikowy jest wymienny. Należy go przekręcić o ok. 30 stopni i się wyjmuje. Zaczep reflektora wyskoczy przy manipulacji pod katem góra, dół.

Regulator może przeskakiwać, jak źle jest ustawiona jego pozycja zerowa. Do tego służy śruba. Może wystarczy powtórnie wczepić zaczep do odbłyśnika i będzie dobrze. Czasami, żeby to zrobić trzeba "sztucznie" wysunąć trzpień. W megane III jest bardzo dobry dostęp po wysunięciu reflektora, dlatego należy przed zakupem to sprawdzić. Może tylko wtyczka nie łączy prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jutro wysunę  reflektor i postaram się wyciągnąć silniczek i sprawdzę połączenie. A jeżeli chodzi o to ponowne wczepienie zaczepu do odblysnika to chyba muszę poszukać jakiejs instrukcji bo nie dokonca wiem jak to zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrecilem znowu reflektor, widzę silniczek, trzpień.  Kombinowalem na wszystkie sposoby i nie potrafię się dostać na tyle żeby go wyciągnąć. Rozumiem, że trzeba to jakoś zrobić przez otwór do wymiany żarówki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mnie też dopadła przypadłość w Renault Megane 3, rocznik 2015. Nie mogłem regulować reflektorów góra/dół - w jednej lampie regulacja kręciła się bez oporu, w drugiej terkotało.

 

Problem rozwiązałem - podjechałem do MULTIGLAS, ul. Syreny 14 w Warszawie. :D Sympatyczny Pan wyjął lampę, wytłumaczył co się popsuło i dlaczego. Wymontował zepsutą część, (której nie da rady dokupić), założył lampy, wyregulował światła z pomięciem zepsutej zębatki. Przy okazji pokazał, jak to robić na przyszłość. Sprawę załatwiłem od reki, całość kosztowała mnie 40 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 27.05.2020 o 12:53, strzelcm napisał(a):

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

 

Witaj. 

Jesteś w stanie powiedzieć jak to naprawić. Mi też uszkodziła się regulacja góra/dół tylko że u Mnie mechanik uwalił całkiem ta regulację. Nie mam nawet w co wsadzić torxa

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie z tym dość łatwo poradzić, bo na szczęście nie robi się tego często. Podjedź maksymalnie blisko ściany w zaciemnionym miejscu np. garażu i przyklej sobie na niej dwa czarne kółka o średnicy ok 10cm tam, gdzie wypada środek światła. Ja wydrukowałem takie na drukarce, wyciąłem i przylepiłem na silikon. Później cofnij samochód ok 5m a ponieważ masz stopień opuszczenia to na 10m masz 10cm to na 5m 5cm Jeżeli masz uszkodzoną jedną regulację, to wcześniej ustaw dobrą w stacji i później do niej się dopasujesz (to opcja) Natomiast pominięcie uszkodzonego mechanizmu to już prosta sprawa, wyciągasz lampę i regulujesz ampolem od czoła (zamiast od góry). Wymaga to spojrzenia w którą stronę i ile trzeba kręcić, ale to momentalnie opanujesz. Tak kręcąc pomijasz ten wadliwy, plastikowy mechanizm. Jak pisałem, lekko upierdliwe, ale jak dojdziesz do wprawy to zrobić to raz na rok problemu żadnego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!