Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Laguny III 2.0 dci


cieciej321

Rekomendowane odpowiedzi

Sam musisz to ocenic, jak porównasz wypasioną Lagune z Megane postawową to będzie różnica, ale jak weźmiesz wersje GT /Bose z navi itp. to już się trochę bardziej zaciera.

Materiały w lepiej wyposażonych wersjach są podobne w Lagunie i Megane . Kultura 1.9dci jest całkiem spoko (na ciepłym silniku nic nie słychać spod maski) ale 2.0 to lepszy silnik ogólnie. Megane w kombi ma większy rozstaw od 5d i przestrzeni jest sporo. Ale najlepiej przejedź się jednym i drugim i sam ocenisz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam megane szwagier Lagune  pomijam silnik bo mam 1,5 a w lagunie jest 2,0 wiec jakiekolwiek porównanie nie ma sensu. Ale jeżeli chodzi o komfort wyciszenie i cokolwiek innego bym nie porównywał to po prostu porównania nie ma, według mnie laguna jest lepsza pod każdym względem. ważne tylko żebyś nie kupił jakiegoś zajechanego egzemplarza.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoją historię: w lipcu 2017 kupiłem Megane III kombi z 2016, a bezpośrednim jego konkurentem była Laguna III kombi z 2011, 2.0 dCi, wersja Initiale Paris, przebieg 58 kkm (poleasingowy i rok jeździła szwagierka). Różnica cenowa wówczas była na poziomie 15 kPLN na korzyść Laguny (starszej o 5 lat), wyposażenie w Lagunie było oczywiście lepsze (xenony, skóra, navi, dobre audio...), ale... np. felgi i opony w Lagunie - 17" (w Meganie mam 16"), felgi aluminiowe w Lagunie po kilku latach jazdy po mieście wyglądały w tym konkretnym przypadku fatalnie, opony były i tak do wymiany (widziałem tylko letnie - łysawe). Najbardziej kusił mnie silnik z 400 Nm i 150 KM. Niemniej po zastanowieniu i założeniu, że kupuję auto na parę lat (8-10) wybrałem wariant: młodsze/świeższe, gorzej wyposażone. Przy Lagunie bałem się głównie potencjalnych kosztów napraw samochodu segmentu D i tego, że pewnie tyle lat nią nie pojeżdżę. Trudna decyzja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2018 o 09:06, cieciej321 napisał:

Laguna pewnie jest troszkę większa w środku - więcej miejsca na nogi itp. W Lagunie bardzo często nawigacja wraz z sterowaniem obok ręcznego. Laguny nie widziałem z ręczną klimą, a Meganki już tak. Tak samo same siedzenia w większości przypadków skóra/pół skóra itp.

 

A propos miejsca możesz się zdziwić ;) Jeśli porównamy z Megi3 w wersji kombi, to Laguna przegrywa pod kątem ilości miejsca z tyłu na nogi. Oba samochody mają swoje atuty, grunt to znaleźć wiarygodny, dobrze utrzymany egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!