Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

A może spróbuj po prostu pomalować go sobie gumą w sprayu, czarnym matem? Ja w ten sposób odnowiłem wytarte rączki w drzwiach przednich i według mnie wygląda to bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem K2 Color Flex, puszka 400ml i dałem za nią 28 zł. 25-30 zł to taki standard, zależnie od firmy. Jakbyś chciał robić rączki to ostrzegam jednak przed tym, że rozpuszczalnik tej gumy w sprayu może wchodzić w reakcję z resztkami fabrycznej gumy (lub czegoś gumopodobnego) znajdującej się na rączkach. U mnie dużo jej już nie było, ale po nałożeniu pierwszej warstwy farby zaczęły pojawiać się pajączki w miejscach, gdzie pozostała fabryczna guma. Spray zaczyna ją rozpuszczać i robi się tragedia ;) Przed malowaniem musisz dokładnie pozbyć się fabrycznej warstwy gumy. Z tego co czytałem, wszystko zależy od tego, jaki rozpuszczalnik jest w tym sprayu. Ponoć spray z jednej firmy może nie wchodzić w takie reakcje, a inny będzie wchodził, jak ten K2.

Farba sama z siebie jest dość wydajna, sporo jeszcze jej zostało (mam w planach rower odmalować sobie tym sposobem, bo wygląda już paskudnie). Wcześniej próbowałem odnawiać rączki z wykorzystaniem tej popularnej dzisiaj folii do oklejania samochodów, ale nie potrafię z tym pracować. Gdzieś tu na forum widziałem zdjęcia osoby, która tak właśnie odnowiła rączki i też bardzo fajnie to wyglądało, ale o ile łatwo idzie na prostych fragmentach elementu, tak na zagięciach zawsze coś mi się spierdzieli :-D W planach mam jeszcze pomalowanie srebrną gumą w sprayu bocznych kratek nawiewu i być może konsoli do obsługi klimy. Jak będzie brzydko to łatwo się to usuwa i przywraca pierwotny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!