Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przebieg


krzysieking

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, krzysieking napisał:

faktycznie jak się okazuje ma 325 tyś przebiegu, i co ja  mam teraz zrobić ...

Megane służbowe z 2009, które miało dwóch kierowców dopiero jesienią przy przebiegu 385 tkm miało wymienione wszystkie wtryskiwacze. Awarii osprzętu silnika nie było z wyjątkiem zmiany sprzęgiełka alternatora.

Daje do myślenia ile rzeczywiście wytrzymuje Twój silnik. Nikt go nie również nie oszczędzał z prędkościami. Wymiany olei i filtrów co 15 tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kolor, wnętrze wygląda dobrze tzn. nie na ponad 300kkm. Widać, że gość próbował sprzedać dwa razy. Za pierwszym razem we wrześniu 2017 kiedy wymagało napraw blacharsko-lakierniczych po obcierce i teraz w styczniu 2018. Wiedziałeś o tym?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

78 kW raczej :-) Ogólnie to dobrze wiedzieć, że 1.5 dCi osiąga takie przebiegi i jeszcze jakoś >>wygląda<<. Nie przejmuj się i jeździj, choć ja również bym się wkurzył i przez parę dni miał coś w rodzaju kaca :-) Przechodzi, a skoro auto jeździ to cóż więcej szukać... No chyba, że kolizji. Alternator się naprawia, nie wiem jakie koszty, robiłem to kiedyś ale przy innym aucie i zamknęło się w kwocie 500 zł (w Bosh Service, więc pewnie da się taniej). Faktycznie auto dobrze wygląda.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebiegu już i tak nie zmienisz, ale jeżeli chcesz sprawdzić ile mógł mieć we Francji, jedź do ASO Renault.  Jest duża szansa, że był serwisowany w kraju pochodzenia.

Jesteś już obecnym właścicielem auta, problemów z uzyskaniem informacji nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację "kac" przejdzie za parę dni i trzeba będzie jeździć, wymienić olej, filtry i czy to buczenie to raczej alternator, może sprawdzić jeszcze napięcie paska osprzętu...

z drugiej strony mogłem żyć i cieszyć się z autka w nieświadomości, jak za pewne wielu, wielu posiadaczy dieselków...

Hmm, tak sie zastanawiam dlacego alternator może wydawać takie dzwięki jak buczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, krzysieking napisał:

Hmm, tak się zastanawiam dlaczego alternator może wydawać takie dźwięki jak buczenie...

A skąd wiesz, że to alternator? Określiłeś źródło dźwięku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chyba mam 2 opcje:

sprzedać ze stratą, tylko czy można czekam obecnie na "twardy" dowód, wyegzekwować jakąś kwotę od poprzedniego właściciela ( może byłby skłonny) jako powiedzmy rekompensatę i trzymać autko, jeździć i nie myśleć o przebiegu...?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, masz stresa bo wiesz jaki przebieg to auto miało na prawdę.

A jeszcze jak zaczniesz drążyć i wyjdzie np. że jest po dzwonie, to dopiero będziesz cierpiał. 

90% Polaków co kupiło auto od płaczącego ze śmiechu Niemca albo Francuza nawet nie wie jak bardzo mają skręcone liczniki.

dlatego zawsze polecam auta z Polski po leasingu.

Ten przebieg dla tego auta jest spoko, co masz potwierdzone, ze przeszedł badania techniczne, no chyba że też były kupione...

Ja znam Megane 2 z roku 2005 ,1.5 dci z przebiegiem 420 tys. Nic w silniku nie było robione. Badania techniczne przechodzi bez problemu.

Więc bardzo nie przeżywaj tego przebiegu, tylko ten "okazyjny" zakup już nie jest taki okazyjny. ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, masz sporo racji w tym co piszesz a ja chyba faktycznie za bardzo przeżywam, gość opowiadał jak robił przegląd jesienią to podobno trwał 2 godziny i wszystko było sprawdzane łącznie z analiza spalin, wyszły tylko tylne klocki do wymiany, co w sumie juz zrobiłem, były już skończone i zapieczone troche tłoczki ale jest juz ok, tylko go trochę trzeba podciągnąć w sumie nie wiem czy jakos od środka czy od spodu?

kacper69, gość u którego byłem na komputerze stwierdził że jest to przebieg raczej "autostradowy" bo w środku na prawde wygląda dobrze i nie na 300 tyś, nie wiem czy jest to na + czy na -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Moja megi, co ma już 290 tys przebiegu w środku też wygląda OK.

Wcale nie jak na taki przebieg .

Te auta się tak szybko nie starzeją optycznie, jak inne modele.

Dobrej jakości tapicerka i design dają takie wyniki.

Tylko kierownice w meganach szybko się "starzeją".

Jak bym skręcił licznik do 150 tys , to większość kupujących by się na to nacięła. Nawet na ostatnich badaniach technicznych Pan Diagnosta nie mógł uwierzyć w tę "dwójkę" z przodu na liczniku.

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że lepiej, że samochód jeździł po autostradach. Mój samochód przejechał przez 9 miesięcy (zamin go kupiłem) 29 kkm, co również sugeruje raczej trasę niż miasto. Wiem jak wygląda samochód po ponad 100 kkm po mieście i chyba lepiej by mu posłużyło 200 kkm trasy :-) Póki co, doradzałbym jeździć, kac mija - czas działa na naszą korzyść :-D - i jeśli nic się nie będzie działo złego, to jeździć póki można. I przyjąć do wiadomości, że to nie jest Twój ostatni samochód w życiu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!