Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane ii 1.4 sam wchodzi na obroty


virus940

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukałem już chyba cały internet i nigdzie nie znalazłem podobnego problemu.

Megane II 1.4 16v benzyna, Po przejechaniu kilku km i rozgrzaniu silnika przy zatrzymaniu się na np. na światłach, w momencie kiedy auto schodzi na niskie obroty, zapala się awaria, (uszkodzone wtryski) i auto samo wchodzi na jakieś 2- 2,5 tys obrotów. Nie reaguje na pedał gazu. Pomaga tylko zgaszenie i ponowne odpalenie.

Byłem już u trzech mechaników. Sprawdzali komputerami i clipem. Jeden stwierdził przepustnicę ( jednak po podmianie dalej to  samo), inny że sterownik komputera ( kupiłem nowy bez immo i dalej to samo). Auto od 3 miesięcy stoi i wtopione już 700zł. Błędy które pokazywały komputery to najpierw niby przepustnica, potem pojedyncze wypadanie zapłonów, lub błąd wewnętrzny sterownika. Dodam, że przy tej awarii wyszło, że był uszkodzony regulator napięcia (dawał 14.6v).  Błagam o jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiązka między przepustnicą a sterownikiem silnika została sprawdzona? Często się przełamuje przy wtyczce przepustnicy. Jak będziesz miał takie objawy to poruszaj nią, jak się uspokoi to masz przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stało wcześniej ok 2 miesiące na dworze ( wymiana głowicy mechanik rozebrał auto podstawił kołek pod maskę, podwiesił na nim silnik i ... znikł). W komorze było od cholery wody więc bardzo możliwe, że i kable dostały (wtyczki od sterownika i przepustnicy spryskane i wyczyszczone). Czyli jak rozumiem zaproponować odpalić silnik i potargać całą instalacją kablową ( najbardziej przy sterowniku i przepustnicy) i patrzyć czy wywali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś wcześniej o wymianie głowicy. Kupiłeś takie auto?

Poruszaj wiązką przy przepustnicy, a najlepiej odczytaj błędy clipem, skasuj i później znów odczytaj jak się problem powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica była wymieniana przed tą awarią (żonie walnął pasek i przestawiło rozrząd). Wcześniej nie było takiego problemu. Po wymianie głowicy (która trwała razem z przestojami i poszukiwaniem mechaników 6miesięcy!!!!)  pojeździłem z 2-3 tygodnie i się zaczęło. Błędy już clipem sczytywali i wyszły te które wcześniej podałem. Ogólnie to przeszedłem już chyba wszystkie możliwe awarie tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładnie jak sam wchodzi na obroty. Może jest to wchodzenie od jałowych do 2,5, gwałtowny spadek i powtórne narastanie do 2,5 w czasie 5-7 sekund.( jeden ze stanów awaryjnych). Im dokładniej opiszesz tym szybciej nas naprowadzisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem: " zapala się awaria, (uszkodzone wtryski) i auto samo wchodzi na jakieś 2- 2,5 tys obrotów. Nie reaguje na pedał gazu. Pomaga tylko zgaszenie i ponowne odpalenie. "

Nic nie faluje, po prostu trzyma cały czas jakieś 2,5 tys obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, virus940 napisał:

Po wymianie głowicy pojeździłem z 2-3 tygodnie i się zaczęło. Błędy już clipem sczytywali i wyszły te które wcześniej podałem.

 

11 godzin temu, virus940 napisał:

Błędy które pokazywały komputery to najpierw niby przepustnica, potem pojedyncze wypadanie zapłonów, lub błąd wewnętrzny sterownika.

Proponuje kontrolę;

-ustawienia rozrządu,

-luzów zaworowych - ze szczególną uwagą,

-świec zapłonowych, ( prawidłowości doboru, wielkości szczeliny; 0,7 do 0,9 mm )

-cewek i czystość ich gniazd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świce nowe, rozrząd nowy sprawdzony, cewki nowe. Poza tym tak jak napisałem to się dzieje dopiero po rozgrzaniu silnika. Auto nic nie szarpie, nie muli ,dobrze  się zbiera. Przejeżdżam do pracy 30 km jest ok, dojeżdżam na światła, zatrzymanie, a tu wyskakuje błąd i silnik wchodzi na obroty i trzyma. Tak jak bym uruchamiał się jakiś tryb serwisowy? Gasisz auto odpalasz i można jechać dalej. Może ten uszkodzony regulator napięcia spowodował uszkodzenie jakiegoś czujnika? Co do błędów odczytywanych clipem to niestety meganka słynie czasem z dziwnych komunikatów które nijak mają się do awarii:)

Edytowane przez virus940
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, virus940 napisał:

W komorze było od cholery wody więc bardzo możliwe, że i kable dostały (wtyczki od sterownika i przepustnicy spryskane i wyczyszczone).

Na skutek zawilgocenia, zalania, uszkodzeniu ulega UPC, co powoduje problemy z obrotami, gaśnięciem.

Proponuje kontakt z kumatym elektronikiem specjalizującym się w Renault, celem podmiany ( używki ) modułu UPC.  

Co do błędów odczytywanych clipem; 

-Reno słynie raczej ze złej interpretacji błędów wykazanych clipem przez mechaników, ( patrz Twoje nie trafione zakupy po diagnozie clipem ) gdyż mają małe doświadczenie ( reno to dużo elektroniki powiązanej ze sobą).

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, virus940 napisał:

p0638 p0606

Przełączenie sterownika w stan awaryjny. Przyczyn może być wiele, ale przy zmiennych obciążeniach musi być zachowana sztywność napięcia zasilania. Napięcie zasilania podczas pracy nie może się za bardzo obniżyć, jak i dryf napięcia w czasie nie powinien przekraczać 1V. Zmiany zasilania muszą być powolne. Połączenia ECU masz wyczyszczone, ale sprawdź rzeczywiste napięcia w jego zasilaniu. Możliwe, że po nagrzaniu instalacji i naturalnym obniżeniu napięcia na biegu jałowym dryf jest za duzy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z błędów wynika, że potencjometr gazu może mieć mikroprzerwy na ścieżkach albo nie łączy wiązka od potencjometru sterownika silnika.

Drugą możliwą przyczyną jest połączenie przepustnicy ze sterownikiem silnika. W tych dwóch obwodach musisz szukać usterki.

Możesz sprawdzić dwie wtyczki w sterowniku silnika, brązową i mniejszą czarną oraz wtyczkę przy przepustnicy.

Dobrze by było mieć drugi potencjometr na podmianę by wyeliminować usterkę potencjometru.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto odebrane od mechanika bo niestety nadal nie wie co to.  Dzisiaj sprawdziłem podstawowe błędy i wyszło p2101 i p0606. Przepustnica jak wspomniałem podmieniana była ale też na używkę (więc w sumie nie ma pewności). Nie mam już siły do tego auta, oddaje dzisiaj do ASO zobaczymy co oni znajdą. ( a przy okazji będę miał do odsprzedania sterownik s3000 do takiej meganki  z emulatorem immo za który niepotrzebnie wywaliłem 380 zł)

PS: tak teraz sprawdziłem że zachowuje się tak samo jak odepnę pedał gazu przy odpalonym silniku. 

megane.jpg

Edytowane przez virus940
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!