Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl


juggler

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Andon, pod HF są dostępne alarmy na wolnym rynku - tylko musi być dobry warsztat który to montuje. Bo byle elektryk to tylko może namieszać.

W sumie założenie to jest wpięcie kostek w instalacje (to nie te czasy co się instalacje cięło) - tylko że warsztat obcy może założyć zawsze po swojemu (chodzi o umiejscowienie podzespołów), a ASO wali standard na całym świecie [bo tak jest przygotowana dokumentacja przez DT Renault].

Wiem co mówię bo jak pracowałem w Citroenie to nieraz chłopaki zakładali i DT była dla całego świata jednakowa (w tylu językach można było z serwera pobrać że głowa mała).

Najlepsze było jak kiedyś podpinali alarm do C4 i okazało się że z Francji przyjechał do wersji angielskiej i się zdeka długość instalacji z DT nie zgadzała.

A sposób montażu przez ASO osoby zajmujące się odprowadzaniem aut znają bardzo dobrze. Do tego na rynku jest kilka modeli alarmów zgodnych z MIV, a ASO ma na całym świecie tylko jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, podepne się pod pytanie. Myślałem, że takie coś jak alarm montowane jest już fabrycznie. Też mam tą kartę mieć. 

W wyposażeniu i opcjach nie widzę alarmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie robią aktualizację cennika akcesoriów, ale jeszcze niedawno był. Cena dosyć spora, dla aut bez S&S też jest w takiej cenie. W dzisiejszych czasach alarm (zarówno montowany w ASO jak i w serwisie niezależnym) może odstraszyć jedyne amatora kradzieży. Fachowiec poradzi sobie z każdym. 

_20180310_120833.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwro i tu masz rację.

Dla mnie alarmy to jest śmieszne zabezpieczenie, jak już to sobie zrobić odcinkę na zasilaniu i wtedy mają problem z odjechaniem.

Tylko jest jeden problem - jak złodziej nie będzie mógł uruchomić auta to zazwyczaj robi demolkę w aucie (odpali gaśnicę, potnie fotele itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2018 o 19:18, MarcinDe napisał:

Tylko jest jeden problem - jak złodziej nie będzie mógł uruchomić auta to zazwyczaj robi demolkę w aucie (odpali gaśnicę, potnie fotele itp.)

Czyli, że ryzykuje, że ktoś go jednak złapie, robiąc to z czystej złośliwości? A gdzie w tym jego zarobek? Jeśli nawet coś takiego miało miejsce, to nie generalizowałbym w ten sposób...

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniżka to zależy to firmy w której ubezpieczasz - jedna za alarm daje, a druga ma to w nosie.

 

Co do odpalonych gaśnic  - już kilka razy o takich akcjach słyszałem - robią to żeby zatrzeć ślady po sobie - za nic w świecie wtedy nie ma odcisków itp. (mam kumpli w Policji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!