Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mokry intercooler i odma


Leszek3

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.06.2018 o 22:32, ludix napisał:

xxx

Żeby sprawdzić skąd dokładnie cieknie, wytarłem wszystko do sucha i jest sucho do tej pory czyli już przeszło dwa miesiące, więc nic z tym nie zrobiłem w sumie. Może problem pojawia się chwilowo przy mocnym gazowaniu.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Na forum Nissana (taka sama konstrukcja) doradzają, by "od góry" ta rurę uszczelnić dodatkowo oringiem z gumy NBR o śr.wew. 60mm i grubości 3mm. Dolne połączenie można uszczelnić dodatkowo oringiem średnicy 55mm i 3.5mm grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenikowcy rozpracowali ten problem już dawno temu.
Uszczelki to jedno, ale nie ma co uszczelniać wycieków bez usunięcia przyczyny ich powstania.
A w większości przypadków przyczyną jest odma, konkretnie niezbyt sprawny jej zawór.
Samochód zostal ostrzej przegoniony na szosie, odma się nie wyrobiła - i jest zapocenie.
mam trzy Renault, w tym dwa 1,5 dci i żaden jakoś się nie poci. Ten typ tak NIE ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W życiu (a dokładniej od 11 lat i 400k km) nie wymieniałem tego zaworu. To raczej wina turbosprężarki jest. Zdejmij z niej dolot i przyjrzyj się z kanału jak ona wygląda. Czy nie jest w oleju. Sprawdź także luz na wirniku turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 25.01.2022 o 10:22, omega napisał:

Nic tam nie będę dotykał, bo wszystko jest OK Silnik suchutki, oleju od wymiany do wymiany (co 30k km) ubywa może 2-3 kropki na wskaźniku.

Olej zmieniasz co 30k km?..no super...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, simla napisał:

Olej zmieniasz co 30k km?..no super...

 

Ja też ….2x w roku - w czym problem ?, wszystko zgodnie z zaleceniami producenta ?
Mój diesel jeszcze nie ma takiego przebiegu jak @omega ale zbliża się do 300. Silnik niedotykany :)

Edytowane przez Sarna1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy takie zachowanie jest poprawne czy świadczy o uszkodzeniu odmy lub przedmuchach silnika? Jak jest u was? Guma odmy miekka i elastyczna. Ale zastanawia mnie fakt że przed regeneracja jak i po turbo jest mokre. No i ten olej spod korka jak na filmie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sprawdziłem, delikatne opary wydostają się, ale tylko takie ledwie widoczne. Turbin się kolego nie regeneruje, bo nikt tego dobrze nie zrobi. Ja kupiłem używkę, ale ogólnie mam szczęście do używanych części. Trza było się szarpnąć już na przynajmniej coś takiego: https://allegro.pl/oferta/turbosprezarka-nowa-dacia-nissan-renault-11743147660

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widziałeś cenę?:D można wymienić sam core tylko kwestia regulacji siłownika tak naprawdę. A turbiny owszem się regeneruje bo nawet nasz producent turbin to robi czyli Borgwarner :) No ale to odbiega od głównego tematu czy tak samo dmucha wam odmą i czy wyrzuca olej po odkręceniu korka. Na dłoni jak się przyłoży nie czuć jakiegoś dmuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!