Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mokry intercooler i odma


Leszek3

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem u siebie po przejechaniu około 10 km więc olej pewnie nie był jeszcze mocno rozgrzany i leci leki dymek ale nie taki jak u Ciebie. Kropelki oleju również wylatują na osłonę głowicy. Po przykryciu ręką wlewu na dłoni pojawiło się sporo małych kropek od oleju. Mój silnik oleju praktycznie nie bierze. Do odmy nie dostawałem się bo w SC III podszybie to skutecznie utrudnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje zrobić jeszcze raz kompresję plus próba olejowa której nie robiłem. Kompresja niby wyszła ok jak kiedyś robiłem co potwierdza fakt że np przy -18 pali w cudzysłowiu na dotyk. Jak tu nie ma anomali trzeba się przyglądnąć pokrywie zaworów czyli odmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Mam jeszcze jedno pytanie a w sumie dwa bo mogą być połączone.

 

Czy jak zdejmiecie ten wężyk od odmy to dmucha wam stąd na wolnych obrotach? według mnie powinno wciągać a nie dmuchać :)

Drugie pytanie trochę odbiegające od tematu jakie macie ciśnienie różnicowe filtra na wolnych obrotach?

 

obraz.thumb.png.636c86db3d2614876b2e916dbb6f3ecb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, halas2 napisał:

jakie macie ciśnienie różnicowe filtra na wolnych obrotach?

 

Wartość ciśnienia różnicowego na wolnych obrotach ;

     - ma być minimum 5 mbar,

     - max wartość nie powinna przekraczać 10 – 12 milibarów,

Dla sprawnego silnika i fap-a w 100 % ;

    - ilość sadzy jaka przybywa w filtrze wynosi ok ; 1 gr/100 km,

    - końcówka rury wydechowej jest czysta w środku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zapełnieniu filtra około 4-6 g ciśnienie wynosi około 1-2 mbar. Im więcej sadzy tym ciśnienie wyższe. 

Według mnie z odłączonego wężyka powinno dmuchać bo z komory korbowej uchodzi ciśnienie natomiast w wejściu do rury zasilającej turbosprężarki powinno zasysać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu u mnie na wolnych obrotach wynosi 8-12mbar. Filtr wypala się coraz częściej aktualnie co około 300km.

No właśnie u mnie dmucha od odmy i od rury zasilającej dlatego pytam jak jest u was. Dlatego zastanawiam się czy filtr się przypadkiem nie kończy. A miał co przeżyć...

Jak by się filtr kończył to by również tłumaczyło dlaczego turbo jest dalej mokre mimo regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Jestem świeżo po wymianie interculera. Po 15 latach uległ rozszczelnieniu. Też miałem niewielkie ilości oleju na rurce po odmie olejowej, olej także zanieczyszczał klapę gaszącą, (przepustnicę). Z wyciągniętego interculera wylała się niewielka ilość oleju, który zapewne gromadził się tam przez 15 lat. Jak komuś w silniku rurka po odmie czy przepustnica ulega zapoceniu olejem to według  mnie wcale nie musi oznaczać, że turbina nadaje się do remontu. Samochód mam od 12 lat i turbina jest orginalna. Po wymianie interculera zapocenie  na wyżej wymienionych elementach wyraźnie uległo znacznemu ograniczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

 

Cześć, czy możecie podać nr. uszczelki na złączce od węża intercoolera, która znajduje się w miejscu zaznaczonym na zdjęciu. 

 

 

image.thumb.jpeg.05100e658c8a19cb8fb6e8b1d65ccf12.jpeg

Edytowane przez Dreju1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!