Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup megane III kombi 1.4 tce 130 km


timothy33

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przejmuj się za nadto :-) 

1 minutę temu, djb napisał:

W każdym razie musisz przyznać że auto robione na wschodnią Europę jest gorsze.

Nie wiem, nie widziałem aut na Europę Zachodnią i szczerze mówiąc póki co, nie jest to dla mnie najważniejsze. Kupuję samochód taki, na jaki mnie stać, z najpewniejszego źródła jakie znajdę. A ryzykowałem wczoraj puszczając 5-latkę na rowerze na prawie 20-kilometrową wycieczkę - każdy lubi czerpać adrenalinę z czego innego :-)

 

Wszystko to, co piszesz to prawda i pewnie każdy się zgodzi - ale kupić to jest faza II, fazą I jest znalezienie czegoś, co można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, konwil napisał:

 ryzykowałem wczoraj puszczając 5-latkę na rowerze na prawie 20-kilometrową wycieczkę - każdy lubi czerpać adrenalinę z czego innego :-)

Trafiłeś prawie w sedno. Ja wczoraj z ponad godzinę biegałem z kijkiem w ręku, kijek wsadzony w rowerek i uczyłem jeździc na 2 kółkach swoją 4,5 latkę. Pozdrawiamy z Białegostoku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Ja to w zeszłym roku robiłem - także dobry plan, do wykonania :-) Trzymam kciuki; a potem spokojnie można robić takie wycieczki jak ja wczoraj.

 

A w kwestii stricte zakupu samochodu, to mam kolegę, który kupił Hondę Civic z '99 w 2009 w taki sposób: znalazł na Allegro, zarezerwował, pojechał sam, kupił, do tej pory (aktualnie już auto po mocnym tuningu) samochód go nie zawiódł. Dochodzi więc również i kwestia samego szczęścia, nie każdy je ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2018 o 00:12, djb napisał:

Co do samego 1.4 tce to jedyną jego wadą jest to że kotłuje na mieście 10l/100

Znam takie, co palą 15 l/100, ale bez przesady, wszystko zależy od nogi i sytuacji na drodze. Ja mam trasę do pracy 30 km z czego ok. 10 -12 km stania w korku. Średnie spalanie 7,2-7,5.

 

Powracając do wątku: 1.4 TCe jest bardzo udanym silnikiem. Gdybym miał wybierać jeszcze raz to wybrałbym znowu swoją Megankę.
W sobotę będą w ASO popatrzyłem sobie jeszcze na nowe Megane IV i prawdę mówiąc pod koniec roku lub wiosnę przyszłego będę musiał "zdradzić" markę na inną (przymierzam się do zmiany auta), albowiem nowa Meganka już mnie tak nie zachwyca jak swego czasu 3-ka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, konwil napisał:

:-) Ja to w zeszłym roku robiłem - także dobry plan, do wykonania :-) Trzymam kciuki; a potem spokojnie można robić takie wycieczki jak ja wczoraj.

 

A w kwestii stricte zakupu samochodu, to mam kolegę, który kupił Hondę Civic z '99 w 2009 w taki sposób: znalazł na Allegro, zarezerwował, pojechał sam, kupił, do tej pory (aktualnie już auto po mocnym tuningu) samochód go nie zawiódł. Dochodzi więc również i kwestia samego szczęścia, nie każdy je ma.

OK. Będę działał. MIV wygląda wizualnie super na zewnątrz i w środku (jedynie ten "tablet" wygląda jak wrzut. Zakup swojej gtline też uważam bardziej za fart. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, djb napisał:

Ustaliłem z handlarzem że jeśli to będzie jakiś zlep to wraca do niego spowrotem. Żeby się zastanowił czy warto tracić czas.

Ciekaw jesteś jak to ustaliłeś? Ustnie? Już widzę jak chętnie by przyjmował zwrot  :-) Na słowo to się czasami nawet z rodziną umówić nie można... a co dopiero z handlarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustnie. Zapłaciłem mu z góry za transport i to wszystko (ponad 500km). Reszta miała być przy odbiorze jeżeli auto jest zgodne z opisem. Jeżeli nie byłoby to faktycznie miałbym transport w plecy. Sam bym pojechał ale akurat wtedy całkowicie nie miałem czasu ani nikt z moich znajomych fachowców od aut. A tak podstawiłem od razu pod warsztat. 

Edytowane przez djb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!