Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup samochodu rodzinnego 2018/2019


Sroczek

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód chyba się sprzedał bo ogłoszenie jest nieaktualne. Wybieram się w podróż do salonu Renault i planuję zakupić Captura z 2017 roku, oczywiście na gwarancji z przebiegiem 20 tysięcy. Samochód został zarejestrowany 30 sierpnia 2017 roku. Pytanie jest takie, o co pytać, czego wymagać od sprzedającego, itp. Salon wystawia fakturę, czy to wystarczy, żeby nie płacić 2% podatku od wzbogacenia? Uda się całą transakcję załatwić w jeden dzień o ile oczywiście samochód będzie ok?

 

Pytania może śmieszne ale nie znam odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2018 o 21:02, Sroczek napisał:

Salon wystawia fakturę, czy to wystarczy, żeby nie płacić 2% podatku od wzbogacenia?

Wystarczy. Płacisz wówczas VAT. Mnie się udało załatwić taką transakcję w dwa dni: w pierwszy dzień zaliczka w kasie dilera (była to moja pierwsza wizyta w tymże miejscu), auto przygotowali mi na drugi dzień, dostałem wszystko poza Kartą Pojazdu, która była w centrali Renault Polska (dosłali mi ją kurierem - nic za to już nie płaciłem). W pierwszy dzień zrobiłem przelew sorbnetem i po zaksięgowaniu pieniędzy - co potwierdził sprzedawca - auto mogłem wziąć. Dostałem w efekcie dwie faktury: na zaliczkę i na resztę. Pytać zawsze warto :)

Edytowane przez konwil
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowaliśmy zakup Captura przed Megi. Znalazłem nawet fajna wersję w okolicy z silnikiem 1.2 120km i edc . Bardzo fajna konfiguracja. Jednak wewnątrz Captur nie umywa się do Megi 4. Chodzi o fotele , wyciszenie , jakość plastiku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy się przymierzałeś do Captura, ale zeszłoroczny lift poprawił znacząco choćby kwestię materiałów wewnątrz. Wcześniej faktycznie powiewało Skodą Rapid ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz patrzyliśmy , w maju . Szukałem używanego lub podemonstracyjnego. Niestety plastik deski , boczkow drzwi , tyłu foteli to masakra. Moja małżonka bardzo ubolewała. Stwierdziła że zepsuło piękne z zewnatrz auto. 

Może i po lifcie jest lepiej - jednak nadal nie jest adekwatnie do ceny. Po prostu crosowery są modne stąd cena . 

Bardzo pozytywnie zaskoczył nas Qashqai j11. Fajny w środku. Fajne spasowanie. Miłe w dotyku tworzywa. Trafiłem u siebie podemonstracyjny w wersji accenta za 65tyś. Z SILNIKIEM 1.2 115km . Wart był zastanowienia choć zakochałem się w Megi 4 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to ja przepraszam :)

Co do Nissana QQ - fajne autko, choć wolałbym z kolei bliźniaczego Kadjara. Przy czym 115KM to IMO mało, kolega ma QQ w wersji 1.6 163KM i to jest chyba w sam raz do samochodu o takiej masie i sylwetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Captur to takie napompowane Clio, czyli  segment B z małym plusem

osobiście zastanawiałem się nad megane IV ( i tu pewnie narażę się posiadaczom) - dopóki nie zobaczyłem na żywo, wg mnie auto ma nieco zaburzone proporcje zwłaszcza z boku, tzn, z pewnej perspektywy za krótki przód i tył w stosunku do reszty, oraz  trochę sztuczne 'fale  i przetłoczenia' wokół grilla -jak dla mnie stylistyka przekombinowana

 póki co,  Volvo V 40 lub  Mazda 3 to dla mnie lepsza choć droższa alternatywa, pozostaje liczyć na to, że za jakiś czas wejdzie 5-ta generacja o całkiem nowej stylistyce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!