Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak mocy na zimnym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Hektory napisał:

- w sytuacji gdy szarpanie jest mocniej odczuwalne dochodzi jakieś stukanie spod maski

Ósemka skrzyni biegów do wymiany.

Usterka występuje tylko na zimnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szarpnięciu silnika w momencie zasprzęglenia pojedynczy stuk to jest wyrobiona poduszka. Oryginały wytrzymują koło 200 kkm.

Czy zimny zapala od razu z jednego-dwóch obrotów wału silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odpala od razu. Jak byłem z problemem u mechaników to w komputerze raz pokazało błąd "wypadanie zapłonu na 4 cylindrze", w warsztacie podmienili mi kolejno: świecę z 4 cylindra na 1

Cewkę z 4 na 2 

Wtrysk z 4 na 3 

Niestety problem dalej istnieje a błąd już nie wyskakuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to się dzieje na obrotach biegu jałowego. Wypadanie zapłonów to praca układu zapłonowego (czujnik położenia wału, cewki i świece), oraz praca koła zmiennych faz). Czujnik można wyczyścić włącznie z czołem magnetycznym.  Jeśli masz możliwość to podmień do prób sprawny elektrozawór sterujący kołem. Pływanie wolnych obrotów, to również to.

Pozostaje jeszcze czystość przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jabrze napisał:

Nie papuguj.

OK, dzięki za sugestie, będę próbował i dam znać. Pozdrawiam. 

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam podobny problem teraz ze swoją renią, u mnie są to przepalone zawory, w zimniejsze dni strasznie szarpał, a czasem nawet ciężko było odpalić, miałem już naprawiać, wydatek spory, ale ostatnio coś jej przeszło i chodzi w miare poprawnie, czasami delikatnie szarpnie, wstrzymałem się z naprawą, zoba

czymy co będzie dalej

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania. pkt. 5  :!:  - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Tak jak zasugerował jabrze, pojechałem do warsztatu ze swoją usterką, jednocześnie prosząc o sprawdzenie wskazanych elementów. Następnego dnia zadzwonili do mnie mechanicy z informacją że auto jest zrobione i jest gotowe do odbioru informując, iż odpowiedzialne za nieprawidłową pracę zimnego silnika były.... ŚWIECE!!! Pojechałem odebrać auto bez specjalnej nadziei, ale jeżdżę 3 dzień i Meganka śmiga aż miło. Najlepsze jest to że we wrześniu miałem wkładane nowe platyny Beru i nigdy nie przyszło by mi do głowy że to może być sprawca całego zamieszania (zrobiłem na nich może z 5000 km.) . Mam nadzieję że taki stan rzeczy się utrzyma. Dziękuję wszystkim za wskazówki. Pozdrawiam. 

Edytowane przez Hektory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!