Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak mocy na zimnym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przepraszam z góry jeżeli podobny temat już gdzieś istnieje na forum. Mam problem ze swoją Meganką. Otóż samochód na zimnym silniku nie przyspiesza równomiernie. Przy dodawaniu gazu samochód lekko poszarpuje, mam wrażenie, że problem występuje zwłaszcza na niskich biegach (1,2,3). W momencie kiedy silnik trochę się rozgrzeje problem znika. Najgorsze, że nie zawsze się tak dzieje, więc tym bardziej ciężko mi określić konkretne okoliczności występowania usterki.Wersja mojego auta to:

Renault Megane 2 benzyna 1,6 16v 83kw 113KM 2004 r. Przebieg 226000 km.

Pod koniec 2017 roku wymieniono rozrząd z pompą wody, KZFR, komplet cewek, świec i przepustnicę.

Dodam że auto po podłączeniu pod komputer nie pokazuje żadnych błędów. Może ktoś miał podobny problem?

 

Edytowane przez Hektory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda z czasem się starzeje i pracuje coraz gorzej i wolniej.

Trwałość sond obliczana jest na około 150–200 tysięcy kilometrów przebiegu.

Interwał ten skraca się w przypadku eksploatacji aut;

- zasilanych gazem LPG,

-z zużytym silnikiem o niskiej kompresji.

Ignorowanie niesprawności sondy lub stosowanie nisko jakościowych zamienników oryginalnych czujników bywa bardzo kosztowne w skutkach.

Wolno nagrzewająca się sonda/zużyta ( przy kompletnie niesprawnym podgrzewaczu wywaliło by check – engine i błąd na komputerze), przy niepełnej sprawności sondy, komputer inny niż clip, może nic nie pokazać.

Poczytaj; Problemy z zapalaniem i nierówną pracą silnika z ZI,

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź .Pozdrawiam

Może pytanie wyda się głupie, ale wynika z braku mojej wiedzy w tej materii. Mówimy o sondzie lambda przed czy za katalizatorem? I jaką ewentualnie sonde by Pan polecał do tego auta? Pytam, ponieważ w sklepach internetowych rozstrzał cen sond jest ogromny (od 100 d onawet 1000 zł...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hektory napisał:

W momencie kiedy silnik trochę się rozgrzeje problem znika.

Jak długo ( czas ) problem istnieje aż silnik się rozgrzeje?

Chodzi o sondę przed katalizatorem.

Zobacz temat podobny ; Uszkodzona tylna sonda lambda . 

Sonda używana, dobra na próbę.

LPG - nie masz?

Edytowane przez Andrzej-2010
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem istnieje już od około roku. Tyle że w okresie letnim był znacznie mniej odczuwalny. Byłem z tą usterką u kilku mechaników i wszyscy rozkładają ręce, a niektórzy wręcz twierdzą ,że Meganki tak mają...Poza tym silnik pracuje równo, nie ma wycieków, nie żre oleju i planowałem założenie instalacji LPG, ale dopóki nie dojdę o co chodzi z tym ustrojstwem to się nie zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konieczny mechanik z clipem; ( większość czynników przemawia za sondą).

- pomierzyć dane sondy,

- poczyścić wszystkie styki, złączki,

- pomierzyć czujnik temperatury płynu chłodzącego i przeczyścić jego styki,

- pomierzyć ciśnienie w układzie dolotowym ( map sensor ).

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2018 o 19:22, Hektory napisał:

a niektórzy wręcz twierdzą ,że Meganki tak mają..

Kolego, jeśli coś ciekawego ustalisz w tej sprawnie to podziel się tym na forum :-) Ja póki co też żyję w przekonaniu, że te auta tak mają. W mojej występuje coś na zasadzie "turbo dziury". Na zimnym silniku, zaraz po ruszeniu, reakcja na pedał gazu nie zawsze jest idealna. Auto przez 2-3 sekundy przyspiesza powolnie, a potem dostaje kopa. Dzieje się tak nie zawsze na bardzo silnym silniku, ale całkiem często, szczególnie w okresie jesień-zima. Przejadę ze 2 km i o problemie zapominam. W MI (1.6 8v) miałem tak samo co ciekawe i stąd moje przekonanie, że TTTM, a że szczególnie mi to nie przeszkadza to nie próbowałem drążyć tematu. Skoro się tym jednak zająłeś, to napisz gdybyś coś ustalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo z tym walczyłem. U mnie przyczyną był elektrozawór koła. Wymieniłem na nowy i poszarpywanie zostało zniwelowane. Przedtem również wymieniłem pedał gazu.

Adaptowałem sprężynę do starego elektrozaworu na twardziejszą i teraz po zimie mogę stwierdzić, że ten patent jest najlepszy.

Gęsty olej mimo braku sygnału sterującego podnosił tłoczek do przesunięcia zapłonu.

Przedtem bardzo mi to przeszkadzało, żeby w centrum miasta płynnie się włączyć do dużego ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jabrze, a z czego wziąłeś tę sprężynę? Ja kiedyś walczyłem z elektrozaworem, jak KZFR zaczęło się odzywać. Kupiłem używkę oryginalną, ale w naprawdę dobrym stanie i nie pomogło z moim problemem, a i nie zauważyłem, żeby zryw na bardzo zimnym silniku jakoś się poprawił. Mam teraz stary elektrozawór, w którym rozciągnąłem trochę sprężynkę, a ten kupiony schowany na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie sprawność pompy oleju i parametry oleju odgrywają tu rolę bezpośrednią.

W moim wypadku jest to 5W40. Nowy elektrozawór był w kadłubie silnika, a eksperymentowany z podłączoną równolegle żarówką obserwowałem na sucho położenie tłoka( robione w dwie osoby). Na końcu chciałem  trochę skrócić sprężynę, ale tak zostawiłem i się okazało, że jest dobrze. Teraz na gorącym kultura pracy silnika się podniosła. Co najważniejsze jest znacznie lepsze hamowanie silnikiem (hamowanie bez drgań z wypadających zapłonów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam! Po wymianie sondy miałem spokój ze swoją Meganką długi okres czasu. Niestety ostatnio znowu zaczęła wariować.Zwracam się z problemem tutaj, ponieważ mam wrażenie że jest tu więcej kumatych osób niż w lokalnych warsztatach. Sprawa wygląda następująco:

- na zimnym silniku podczas dodawania gazu zaczyna szarpać samochodem (raz mocniej raz lżej, czasem wcale) 

- w momencie gdy usterka wystąpi zaobserwowałem falowanie obrotów na biegu jałowym

- w sytuacji gdy szarpanie jest mocniej odczuwalne dochodzi jakieś stukanie spod maski

Proszę o pomoc jeżeli ktoś ma o tym pojęcie. Pozdrawiam i dziękuję z góry. 

 

Samochód stoi na warsztacie. 

Podczas rozmowy telefonicznej mechanik wspomniał, że sonda lambda wskazuje za niską temperaturę więc jest nadzieja, że coś się ruszy w temacie.

Ma jeszcze posprawdzać rzeczy, o których wspomniał Andrzej-2010, ale jestem pełen nadziei na pomyślne zakończenie tej historii.

A że przy okazji wizyty u mechanika wyszło, że są luzy na przekładni kierowniczej to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!