Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak mocy na zimnym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, lukasz243243 napisał:

Nigdy nie przyszło mi na myśl sprawdzać ustawienie rozrządu.

Dla mechanika ta dużo pracy a dla mnie dużo kosztów? 

Kontrola ustawienia rozrządu na blokady -to nie jest dużo pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żłobienia są na drugim końcu wałków a nie od strony kół zębatych. Trzeba mieć nowe zaślepki.

Na terkotanie pomagała mi wymiana oleju. Na błąd zmiennych faz ostatnio również - nie mogłem skasować błędu. Dopiero po wymianie oleju. Co ciekawe to z terkotającym kołem zrobiłem 120 tyś czyli 275 tyś na oryginalnym. Po rozgrzaniu miał moc tylko czasem zaterkotał.

Przyjrzał bym się mapsensorowi. Też podciśnienie dochodziło mi do 38-40. Po wymianie filtra powietrza stanęli na 38. Ale po wymianie czujnika na oryginalny mam 32-33.

Zawór: obecnie jeżdżę na chińczyku, ale oryginalny byłby lepszy - przy 1800-2000 obr. zmienia się odgłos silnika, zwłaszcza przy hamowaniu silnikiem i małych obciążeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, 

 

Wymieniłem czujnik MAP na nowy oryginalny, niestety brak poprawy w ciśnieniu. Usunąłem również błędy pyclipem, było ich kilka ale mniej istotnych, wszystkie dały się usunąć. Obecnie ciśnienie spadło do poziomu 38-39. Pytanie moje - czy na chwilę odłączając rurę dolotowa do przepustnicy będę sensownie mógł wyeliminować zakłócenia w poborze powietrza przed przepustnica? Chodzi o to żeby szybko sprawdzić odcinek od przepustnicy w stronę filtra powietrza, czy tam gdzieś nie leży problem? 

Edytowane przez lukasz243243
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lukasz243243 napisał:

Pytanie moje - czy na chwilę odłączając rurę dolotowa do przepustnicy będę sensownie mógł wyeliminować zakłócenia w poborze

W czystym powietrzu na wolnych obrotach możesz na chwilę odłączyć rurę dolotową od przepustnicy. Ważne, żeby nie zaciągnęło brudu.

Jakie masz obroty przy tak dużym podciśnieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchylenie się praktycznie nie zmieniło w porównaniu do poprzedniego które wrzuciłem na poprzedniej stronie, dzisiaj było 11,38% - czyżby przepustnica kwalifikowała się do wymiany? 

Edytowane przez lukasz243243
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy odpowiedź. Powinno być zbliżone do 11,8 dla 700 obr. Wyczyść styki czujnika temperatury płynu chłodzącego. Warto ten układ powtórnie odpowietrzyć. Wielkość dawki paliwa może wynikać z jego pracy. Korekta ustawienia przepustnicy może być pochodną pracy układu wtryskowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro zabiorę się za przeczyszczenie styków od czujnika temperatury. Podpowiedz mi jeszcze jak odpowietrzyć układ? kwestia odkręcenia któregoś z czarnych kurków czy jest to bardziej skomplikowana operacja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz pojemnik z płynem i poluźniasz odpowiecznik od ogrzewania. Zapalasz samochód na wolnych obrotach i zamykasz odpowiecznik, jak płyn będzie wyciekał stugą bez syczenia powietrza. Grzejesz  silnik do włączenia wentylatora. W międzyczasie uzupełnisz płyn w układzie i zakręcasz nakrętkę pojemnika.

Edytowane przez jabrze
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!