Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak mocy na zimnym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Zwiększona wartość podciśnienia to ;

    -  przytkany/brudny układ dolotu powietrza,

    -  silnie zabrudzony filtr powietrza ,

    -  przytkany przewód serwa,

    -  przytkana odma olejowa,

    -  uszkodzony zawór recyrkulacji par benzyny lub przytkane/ niedrożne

           jego przewody do zbiornika z węglem aktywnym i do zbiornika paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyściłem styki, odpowietrzylem układ i wyniki są jak poniżej. Widać poprawę. Odłączenie rury przed przepustnica nie zmieniło wskazań. Filtr powietrza ma niewiele przejechane poza tym sporo km robię autostradą więc zabrudzony nie jest. 

Zawór par paliwa mogę jakoś szybko odpiąć żeby zobaczyć czy to on tutaj paskudzi sprawę? 

Screenshot_20201020-172656_Torque.jpg

Screenshot_20201020-172736_Torque.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawór wymieniłem na oryginał końcem maja (tak go zakupiłem więc zapewne od razu został zamontowany). Z jednej strony byłbym trochę zawiedziony ze po ponad 4 miesiącach szwankuje a z drugiej strony ciągle mogę go oddać na gwarancji a jeśli to faktycznie jego wina wówczas bym się cieszył. Mam gdzieś chińczyka w domu rodzinnym na drugim końcu Polski także spróbuję podmienić. Jest możliwość sprawdzenia czy kzfr wraca do pozycji zerowej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lukasz243243 napisał:

 Jest możliwość sprawdzenia czy kzfr wraca do pozycji zerowej? 

Takie rzeczy się robi przed zmianą rozrządu. Jest to bardzo trudne, ale dobry mechanik jest w stanie wydać orzeczenie na temat sprawności samego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam przytkanej odmy lecz na pewno nie wynika to z dawno zmienianego oleju lub jego zużycia. Do 140 tys stosowałem LM 5W40 a teraz używam Motul 5W40 zmieniając go co 10-11 tys. km, nigdy nie zdążyło mi się przeciągnąć dłużej. 

Jest jakiś sposób na sprawdzenie odmy lub jej profilaktyczne przeczyszczenie? 

Edytowane przez lukasz243243
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

847430437_Odma16.thumb.png.8350be3ac244831e89ffb3991e6b0598.png

- zużyty olej, dawno nie zmieniony.

Po wymianie oleju, ta pokrywa będzie wyglądała tak samo. W przypadku dokładnie tej pokrywy, przydało by się aby się trochę przytkała bo ma bardzo łatwo przerzucać olej do dolotu.

@lukasz243243: czy przypadkiem na zimnym silniku nie klepią zawory? Jeśli klepią to nie będzie mocy.

Już słyszałem taki przypadek w tym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukasz243243 napisał:

ja zmieniłem na podane powyżej i nie sądzę aby to był zły wybór.

LM mam w Toyocie wlany od pierwszego przeglądu i tak jest 9 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagier24a trochę klepią, słychać je nawet bez nadmiernego wsłuchiwania się. Na rozgrzanym nawet lekko je słychać ale nie mam odniesienia co jest normą a co już przesadą. Jutro nagram przed wyjazdem pracę na zimnym silniku a po powrocie z pracy na rozgrzanym dla porównania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje słabszej jakości mają tendencję do ;

     - produkowania większej ilości zanieczyszczeń, które mają między innymi wpływ na zatykanie ;

         - odmy,

        - dysz olejowych,

        - regulatorów hydraulicznych zaworów,

        - elektrozaworu kzfr,

        - blokowaniu pierścieni tłokowych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!