Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia EDC 7 biegowa


czarnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Zrobili mi diagnozę w serwisie i pisali do centrali o pokrycie kosztów ze względu na znany problem i historie pojazdu ( serwis). Także z mojej strony nic takiego nie robiłem wszystko załatwiało ASO. Natomiast tak jak wcześniej wspominałem nie zdecydowałem się na wymianę. Objawy bez zmian nic lepiej nic gorzej także widocznie taki "urok" tych mechanizmów. Mam nadzieję, że nic się po drodze nie wysypie. 

Czy zna ktoś przypadki aut z tym samym problemem ( bo to nie tylko Megane) ale z większym przebiegiem ? Czy problem się nie pogłębiał ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w Talismanie miał wymienianą skrzynię 2x, przy przebiegu ok 40 tys i 90.
Przy 120 sprzedał auto szczęśliwy bo skrzynia znowu zaczynała metalicznie zmieniać biegi i mimo że gwarancja na skrzynie i naprawę jeszcze była to już miał dość serwisów i samochodów zastępczych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 08:14, Filo99 napisał:

Hej, 

Zrobili mi diagnozę w serwisie i pisali do centrali o pokrycie kosztów ze względu na znany problem i historie pojazdu ( serwis). Także z mojej strony nic takiego nie robiłem wszystko załatwiało ASO. Natomiast tak jak wcześniej wspominałem nie zdecydowałem się na wymianę. Objawy bez zmian nic lepiej nic gorzej także widocznie taki "urok" tych mechanizmów. Mam nadzieję, że nic się po drodze nie wysypie. 

Czy zna ktoś przypadki aut z tym samym problemem ( bo to nie tylko Megane) ale z większym przebiegiem ? Czy problem się nie pogłębiał ? 

Hej  

Spoko  dziekuje za info 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Ja mam 85 tys przebiegu  i dopiero  kupilem meganke gt 

Delikatnie szarpie i  ten cwierk miedzy 3 a 4 biegiem irytujace:)  mam nadzieje ze nie zwiastuje to konca skrzyni .

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Btw dzwonilem do  aso  zeby  zapytac czy  to  sucha czy mokra skrzynia biegow  i powiedzieli mi ze mokra  tzn  wymienia sie olej co 90  tys km .

Umowie sie na wymiane oleju   i bede tam cisnal  ze  jest to wada fabryczna :)

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Podobno  jakis update softu  skrzyni ma pomoc

Dam znac  co i jak:) 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6, 5.9 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie szarpie, ale dźwięk jest. Na sporcie przy wykorzystaniu manualna nie ma tego dźwięku :) 

Ja tez miałem soft wgrywany i nie pomogło ale jasne warto próbować. 
 

daj znać co tam wywalczyłeś :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przy 90 tys zaczęła mi szwankować skrzynia , tak jak by sprzęgła się już zużyły - szarpanie przy 1 biegu , pytam o koszt wymiany skrzyni i 18 tys.. 

Babeczka patrzy cos w system i mówi ze akcja serwisowa jest na skrzynie 5wd cokolwiek to znaczy i wymienia po gwarancji bezpłatnie.. 

ASO GDAŃSK

Przy 90 tys zaczęła mi szwankować skrzynia , tak jak by sprzęgła się już zużyły - szarpanie przy 1 biegu , pytam o koszt wymiany skrzyni i 18 tys.. 

Babeczka patrzy cos w system i mówi ze akcja serwisowa jest na skrzynie 5wd cokolwiek to znaczy i wymienia po gwarancji bezpłatnie.. 

ASO GDAŃSK

Dodam ze auto jest z 2017 roku i ma już ponad 90 tyś na zegarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam Panowie. 

Podpinam się pod temat bo jestem po diagnostyce i wymianie skrzyni. Spokojnie przejeździłam około 1 miesiąca i skrzynia (automat) zaczęła mi szarpać przy zmianie z 1 na 2 bieg. Zaznaczę jednak ze ten objaw jest tylko na zimnej skrzyni np po nocy albo po pracy i przy ruszaniu. Cóż robić?, może ktoś miał podobny przypadek. W liczę na przydatne wskazówki. 

Pozdrawiam Anetta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam ten sam problem pisk z 3 na 4. Problem zaczął sie przy przebiegu 12tyś. Przy pierwszym zgłoszeniu gwarancyjnym wymienili mi olej w skrzyni i zrobili adaptację sprzęgła. Nic to nie pomogło. Teraz auto stoi drugi raz. Serwis stwierdził usterkę sprzęgła. Wysłali prośbę do centrali renault na wymianę sprzęgła. Czekam z niecirpliwością na odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu czekania dowiedziałem się że do wymiany są sprzęgła.  I teraz się zaczyna najlepsze serwis poinformował mnie że w polsce nigdzie nie mają sprzęgieł i zamówili we Francji. Czas oczekiwania 2-3 tygodnie. Zanosi się miesiąc bez samochodu który nie ma jeszcze roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a bo a bo", albo przed kupnem samochodu radzisz się co jest niezawodne, tanie i typowe i jeździsz wg powiedzenia "tichsza jadiesz, dalsza budiesz", albo wybierasz na bogato banan na twarzy i zazdrość sąsiada co wiąże się z powyższym ryzykiem. W naturze ogólnie wszystko musi się wyzerować.

ps. A merytorycznie tych sprzęgieł faktycznie nie ma, ale też jak pisze Sarna1 bym naciskał na wymianę całego zespołu.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, wchodzimy kolego na śliski temat... Ale mówiąc poważnie to tak, bo nie ma na dziś w MEGANE IV innej jednostki. Albo Tce albo dCi. Wybór świadomy może być tylko jeden. Co innego, jak ktoś popełnił błąd, nie doczytał, nie podpytał, bo każdy się pomylić może, nawet lekarz, ale jak mawia mój szef, tylko kretyn nie wyciągnie wniosków na przyszłość.

Chyba że rozważany jest zupełnie inny samochód, ale to inna bajka a ja trochę już wypadłem z obiegu, bo na razie nie planuję zmiany.

 

ps. Kiedyś rozważałem takie coś: https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo-kombi-my21-1-6-130-km-city-sport-ID6Eme5y.html  bo wiem, że spełnia to moją definicję taniego woła roboczego, ale dziś sytuacja tak niestabilna, że nie mam się gdzie śpieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko 

Mam talismana 1.6 200 TCE edc7 

U mnie ten irytujący jęk  przy zmianie z 3na4 zauważyłem niedawno , auto ma 26tys nalotu , rocznik 2017 , 2 miesiace po gwarancji , czkema na odpowiedz z ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Wymienili mi sprzęgła i wszystko jest dobrze. Biegi zmienia szybciej i cicho. Mam wrażenie że lepiej jest jak odbierałem ją z salonu rok temu. Mechanik w aso przyznał się że często zdarzają się sprzęgła z wadą fabryczną więc jak ktoś ma taki sam problem po gwarancji to niech atakuje ich z wadą ukrytą. Kiedyś wymieniali całe skrzynie bo nie wiedzieli o co chodzi z tym piskiem. Teraz rozkminili że to sprzęgła. Jednak w dalszym ciągu uważam że w aso nie pracują mechanicy tylko wymieniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!