Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia EDC 7 biegowa


czarnykot

Rekomendowane odpowiedzi

No i d**a. Podłączyli kompa i parametry w normie. Nie kierowali się chyba odczuciami, które są wyraźne, tym bardziej z rana, gdzie samochód stał u nich całą noc. Już zapowiedziałem, że będę się odwoływał od tej decyzji, bo prędzej czy później postawię im to auto na placu i najzwyczajniej podpalę. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem Ci kolego . Nie ma błędu jak podłączy się pod komputer . Serwis nie wie co to jest . Trzeba zdjąć skrzynie i zajrzeć do niej jak tego nie zrobią to nic nie naprawią bo nie wiedzą co się dzieje . Jedyne co mogę Ci doradzić możesz pismo wysłać do Renault Polska że tnie Ci się skrzynia była akcja serwisowa na wymianę skrzyni albo sprzęgła itp. Napisz też że byłeś w serwisie napisz oczywiście w którym i podeślij im skan co wyszło i napisz wszystkie objawy jakie masz . Zobaczymy co Ci odpiszą dawaj znać 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pisałem po chwili jak skontaktowali się ze mną, że samochód mam do odbioru. Pojawiłem się po odbiór i od razu po wejściu, że chcę się odwołać i piszemy to tu i teraz. W tym momencie nastąpiła zmiana podejścia. Nie chcący aby sprawa obiła się o górę, będą to konsultować i znajdą podobno na to jakieś wyjście. Ja im zaproponowałem rozwiązanie, zapisane i w przyszłym tygodniu będą się ze mną kontaktować. Nie zostawię tego bez odzewu i naprawy. Dzięki chłopaki. 

@Sarna1myślałem o jakimś sofcie,  stricte aby pozbyć się zamulenia. Nie mogę znaleźć informacji odnośnie softowania sterownika tej skrzyni. Na razie niech ogarną sprawę a później będę myślał co dalej. ?

Edytowane przez J3drula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piona. Niestety, brak podstaw po diagnozie komputerowej do jakiejkolwiek naprawy. Widzę, że chcieliby pomóc, ale nie mogą od tak na tzw "gębę" zrobić wymiany sprzęgieł. Jadę zapytać czy mogą w ramach tego zrobić adaptację, może to się na jakiś czas uspokoi, a później będę robił tak, żeby to sprzęgło wyzionęło ducha. ?

EDIT:

Niestety, brak podstaw do zrobienia adaptacji. Czas chyba zmienić ASO, bo nie chcą najwidoczniej iść poza ramy podstaw i zrobić coś co i tak będzie już tylko i wyłącznie robione u nich. Trudno. Na razie robię tak, po zatrzymaniu wrzucam ręcznie drugi bieg i tak ruszam, nie wiem jak bardzo obciąża to sprzęgło, ale myślę że im szybciej się wykończy tym lepiej. ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mała aktualizacja. Ruszyłem temat skrzyni w zasadzie chwilę po tym jak mnie z kwitem odesłali do domu. Podzwoniłem w kilka miejsc, aż trafiłem na mechanika z Renault w Będzinie, głównym ASO z grupy Tandem na Śląsku. Po dłuższej rozmowie umówił mnie ponownie do ASO w Częstochowie, a zapytany czy tym razem coś zrobią, odpowiedział że tak. Po trzech dniach trzymania samochodu, zadzwonili iż dostali zielone światło, wymieniają olej, robią adaptację sprzęgieł i oddają samochód do "dotarcia" po adaptacji. 😉

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest lepiej niż myślałem że będzie. Ruszanie poprawiło się znacznie, teraz musze się przyzwyczaić żeby nie dawać za dużo gazu, bo spina natychmiastowo i z mojej winy trochę go wyrywa, ale zdecydowanie lepiej no i sama jazda, odczuwam ogromną różnicę na plus, nie wiedziałem, a wcześniej jakby się ślizgało, teraz reakcja na gaz jest natychmiastowa, aż chce się wyprzedzać. Czuję jak zmienia biegi, ale to akurat mi nie przeszkadza, robi to zdecydowanie i delikatnie, trafiło to w mój gust. Po 200 km mogę stwierdzić, że naprawa spełniła moje oczekiwania. Reszta wyjdzie w praniu. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Rezultat naprawy jest taki, że jak kolega wcześniej pisał, na pewno wrócę do ASO i niestety, objeżdżę do końca wakacji i zgłaszam ponownie problemy ze skrzynią, wszystko się wróciło, a nawet jest gorzej niż było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym takiego super panie kolego? Nie daj Bóg masz jakieś problemy z rękoma? Zdrowy sprawny człowiek, do niczego w Europie tego nie potrzebuje, bo generują same problemy. Jeździłem po Ameryce (Honda Odyssey) takim automatem, ale to inna bajka jest, bo jest szeroko, wszędzie udogodnienie dla samochodów jak dla inwalidów. A wystarczy obejrzeć filmiki, jak te automaty zachowywały się, jak spadło deko śniegu. DSG kompletnie popaprany wynalazek, bo to ze swej natury do pełzania się nie nadaje a przecież jakaś idea skrzyń była taka, co byuczynić jazdę w korkach przyjemniejszą. Tradycyjne, hydrokinetyczne ZF są lesze, ale pamiętaj, ze pracują npn-stop na uślizgu, przez co dużo więcej spalą paliwa.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!