Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia EDC 7 biegowa


czarnykot

Rekomendowane odpowiedzi

@omega a o blokadzie lockup słyszałeś? Ja jestem fanem automatu chce kolejne na pewno w automacie ale czy to będzie renault nie wiem. EDC jakoś do mnie nie przemawia. Aktualnie mam w domu skrzynię AL4 bądź DP0 z oznaczen renault w drugim aucie i fakt 4 biegi. Fakt pali więcej w mieście bo się slizga przy starcie. Ale poza tym spoko. Jak jadę do miasta wojewódzkiego meganka to z tym małym dieselkiem czuje się jak zwierzę;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieustająco dziękuję za cenne wypowiedzi. A propos innych marek to na forum mojaceed jeden koleś rwie włosy z d... (z głowy już wyrwał) nad swoją DCT. Ona jest dwusprzegłowa ale sprzęgło fizycznie jest jedno podwójne - komfort, nowoczesność, wicie rozumicie. Pełna gama atrakcji... Zresztą historia akurat tego wątku jest bardzo pouczająca bo to szło tak, że coś tam coś tam nie było idealnie (choć wszystko działało) i pan mechanik chciał coś poprawić. No i tak poprawił że zakończy się to +/- 2 X wartość samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, omega napisał:

A co w tym takiego super panie kolego? Nie daj Bóg masz jakieś problemy z rękoma? Zdrowy sprawny człowiek, do niczego w Europie tego nie potrzebuje, bo generują same problemy. Jeździłem po Ameryce (Honda Odyssey) takim automatem, ale to inna bajka jest, bo jest szeroko, wszędzie udogodnienie dla samochodów jak dla inwalidów. A wystarczy obejrzeć filmiki, jak te automaty zachowywały się, jak spadło deko śniegu. DSG kompletnie popaprany wynalazek, bo to ze swej natury do pełzania się nie nadaje a przecież jakaś idea skrzyń była taka, co byuczynić jazdę w korkach przyjemniejszą. Tradycyjne, hydrokinetyczne ZF są lesze, ale pamiętaj, ze pracują npn-stop na uślizgu, przez co dużo więcej spalą paliwa.


To chyba najgłupszy wywód jaki czytałem na tym forum.

Bez urazy ale nie masz pojęcia o czym piszesz :)

 

a jeszcze ten argument o problemach z rękoma - No dramat panie kolego…. 😉

pojeździj nowoczesnym autem z automatem - nie wrócisz do manuala.

9 godzin temu, omega napisał:
Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie twierdzę, że nie jest to komfortowe, napisałem coś za coś. Idziesz drogą łatwą, na skróty, gdzieś zawsze obuchem oberwiesz. (w tym przypadku kosztami i warsztatami) Nie ma róży bez kolców kolego. Ludzkość ma taką tendencję, żeby było wygodnie, łatwo bez bólu itp. Później stają w obliczu nieszczęścia i nie radzą sobie z tym kompletnie. Już JP II mówił: wymagajcie od siebie nawet, jeżeli inni od was nie wymagają. A Ty tak na łatwiznę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jeszcze JP2 tu na forum nie widziałem 😉 a przy ostatnich doniesieniach n/t przymykania oka, a wręcz tuszowania pedofilii w kościele to już w ogóle nie używałbym cytatów w jakimkolwiek temacie.
 

Co do nowoczesnego automatu, nie chodzi tylko o komfort, który jest oczywiście bardzo wysoki, ale również współpracę z silnikiem, moje dsg w s3 na pewno zmieni biegi szybciej niż ja bym to zrobił, a w ustawieniu comfort nawet nie czuję zmian biegów :), w A4 mam również Stronica i przejechane już 120 tys. Skrzynia działa aksamitnie jak nowa :), zaletą jest to że ma 7 biegów (a są już 8 a nawet 10 biegowe automaty) i przy 160 km/H mam niecałe 2tys obrotów co skutkuje spalaniem 7 litrow. Prz tej prędkości.

 

Także automat to także ekologia, obniżenie spalania, funkcja dryfowania, wyłączania silnika przy stałej prędkości (miękka hybryda w moim A4), rewelacyjna współpraca z aktywno=predykcyjnym tempomatem itp itd..

a jak chce się w ESie pobawić skrzynia to mam łopatki i tryb manualny, który nie przebija nigdy biegu - mogę sobie latać na odcinie ile chce.

 

Także póki można i elektryki jeszcze nie zalewają rynku, zapoznaj się z nowoczesną motoryzacja nie nie bazuj na starych wspomnieniach z USA :) 

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarna1 Fajnie, ale to o zaletach, dla uczciwości warto dodać wady a tych także nie brakuje. Dla większości dwu-sprzęgłówek jak np. uporczywe wrzucanie wysokich biegów przy małych prędkościach (nie wszędzie jest drive mode i można S wybrać) szczególnie w korkach biegu II, co skutkuje dużymi przeciążeniami w całym układzie napędowym.  Wysokie koszty eksploatacji (np. wymiana oleju), awaryjność (szczególnie suche sprzęgła), bo to, że Tobie się nie psuje, to nie oznacza że tak jest. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a skrzynia manualna ma wadę w postaci sprzęgła i lewarka:) ta debata t jak wyższość jednych świąt nad drugimi:) Ja mam w domu jedno i drugie. I wole jeździć automatem. Jedyne czego mi brakuje w wozie z automatem to nm bo jednak diesel ma więcej niuta jak wolnossąca beznyna. Ale to nie kwestia skrzyni. Jak jestem gdzieś w delegacji to też zawsze wypożyczam auto z automatem. Jednak łatwiej się jeździ z automatem szczególnie po mieście którego nie znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, omega napisał:

@Sarna1 Fajnie, ale to o zaletach, dla uczciwości warto dodać wady a tych także nie brakuje. Dla większości dwu-sprzęgłówek jak np. uporczywe wrzucanie wysokich biegów przy małych prędkościach (nie wszędzie jest drive mode i można S wybrać) szczególnie w korkach biegu II, co skutkuje dużymi przeciążeniami w całym układzie napędowym.  Wysokie koszty eksploatacji (np. wymiana oleju), awaryjność (szczególnie suche sprzęgła), bo to, że Tobie się nie psuje, to nie oznacza że tak jest. 

Nie zauważam wad tych skrzyń jako ich użytkownik, ty je znasz z opisów innych - jak napisałem wcześniej. Spróbuj. To naprawdę super sprawa. 
DSG rusza z drugiego biegu bez żadnego problemu - tak są dobrane przełożenia. Nawet w S3 które ma 310KM i 400 Nm tak robi 😉

Serwis to groszowe sprawy przy obecnych kosztach zakupu nowego auta - stronic (dsg w audi) wymiana oleju co 60 tys to koszt 800 pln w ASO :) - dużo ? No chyba nie. A jak drogo to kupujesz sobie plan serwisowy na 5 lat i śpisz spokojnie. 
Manuala mam w Abarth - też ma 170 KM i 280 Nm. Krew mnie zalewa jak jeżdżę nim w korkach. 

Ale świadomie nie kupiłem automatu Fiata, tak samo jak nie kupiłbym francuskiego, czy forda. Bo to psujące się badziewie. 

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 służy tylko do ruszenia po całkowitym zatrzymaniu przynajmniej na chwile. Jeżeli auto jest w minimalnym ruchu to startuje z 2. Jak staniesz i włączy się autohold to już idzie z 1.

Tak, jak zauważyłeś 1 jest bardzo krótka. 

3 godziny temu, Damian199285 napisał:

Panowie nie dobijajcie mnie bo właśnie kupiłem takiego łupa :) mam nadzieję że pojeździ to chociaż chwilę bezawaryjnie


no i właśnie tutaj nikt ci nie powie, czy i ile to pojeździ, bo jak forum pokazuje ani sposób eksploatacji ani serwisowania nie ma wpływu na żywotność edc. Zależy jaki egzemplarz trafisz. 
jak ma się zepsuć to się zepsuje. Serwisy też najpierw kalibrują, później wymieniają sprzegła, a na samym końcu całe skrzynie bo są nienaprawialne. Serwisy niezależne też się w naprawy wolą nie bawić. 
Historia jak z powershith w Fordzie.

 

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe życie jeździłem samochodem z rąbem na masce ale chyba muszą nastąpić zmiany w życiu bo jak widzę coraz to lepsze rozwiązania laguna iii z automatem przejechała 340 tys i do tej pory nie wiem co to problemy ze skrzynia:) mam nadzieję że się nie dowiem:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolega Sarna1 nie mogę zgodzić się z Tobą że automaty są wspaniałe tak jak Ty to określasz no chyba że jeździsz starszymi modelami rok produkcji koło 2000-2010 lecz wszystkie te nowe to jedna wielka porażka !!! W mojej Renault Megane 4Gt przy 68 tys już drugi raz skrzynia się [CENZURA]  albo sprzęgło co nie ma w Polsce(Zamienników) tylko sprowadzane z Francji samo sprzęgło ponad 10ty plis zdjęcie skrzynie robocizna około 20tys więc nie gadaj że takie są idealne. Drugi przykład brat ma Golfa 2020 rok 72 tys skrzynia padła DSG naprawil za 7.5 tys bo znajomy mu robił i powiedział żeby sprzedała bo roku nie wytrzyma i znowu się zepsuje w ASO krzyknęli też koło 20 tys . Podsumowując jedynie Toyoty mają dobre skrzynie automaty bo nie widać żeby ludzie psiaki na forum że coś nawala w nich . Chyba że Toyota usuwa te wszystkie opinie żeby nie było negatywnych wiadomości. Teraz jak będę kupował zdecydowanie tylko Toyota albo manual i nikt nigdy mi nie wmówi że jest automat dobry 

:lapka:

Na tym forum wysławiamy się cenzuralnie :!:<czerwona> - Prezes 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😉

 

dsg w octavii 3 2.0 tdi zrobionej na 190 km 420Nm przelatało 255 tys km i pojechało do następnego właściciela. 
stronic (audi dsg) mam teraz w a4 2021 rok (120 tys przebiegu) oraz s3 które odebrałem w maju (12 tys przebiegu) żadnych problemów. Skrzynie chodzą idealnie. Ale należy je serwisować zgodnie z harmonogramem - zmiana oleju co 60 tys. 
sprzegla w nich powinny wytrzymać 220-260 tys. Potem wymiana to normalna rzecz - tak samo jak naprawa konwertera w starym automacie. 
 

Czytaj może moje posty dokładniej, nie polecam skrzyń innych niż dsg albo zf. Wszystkie aisiny, powershity forda, kia, edc reno to lipa.

 

Toyota nie ma skrzyń automatycznych, jedynie bezstopniowa cvt albo z przekładnią planetarną. A to dopiero kibel w użytkowaniu. Nadaje się tylko do miasta na ubera. Jazda tym wynalazkiem w trasie to dramat. 
 

a kupowanie używanej megane 4 gt bez udokumentowanej naprawy skrzyni lub rozszerzonej gwarancji to już w ogóle proszenie się o kłopoty porównywalne co najmniej z zakupem laguny 2 z przed liftu.

przeciez to mina. Widać to po cenach….. to auto w ogóle nie trzyma wartości bo rynek wie że prędzej czy później padnie.

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!