Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia EDC 7 biegowa


czarnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. U mnie pojawiło w zimę takie zachowanie, może i to jest normalne w EDC, wcześniej miałem jedynie TipTronic w Audi. Ale do rzeczy, po nocy stania i uruchomieniu silnika, wrzucam D i naciskam gaz, stoi, daję więcej gazu i zaczyna się wyrywać, nie szarpie ale gwałtownie przyspiesza, jak się nagrzeje, problemu nie ma. Myślę sobie, może jak jest gęsty olej to tak ma być, przyzwyczaiłem się. Ale zmiana z D na R i szybki gaz skutkuje szarpnięciem, podobnie jak z ruszaniem, na zimno. Generalnie biegi wchodzą szybko i niewyczuwalnie. Przy wyższych biegach i normalnej jeździe pojawia się taki jakby gwizd, im wyższe obroty silnika tym dźwięk jest wyższy, ale nie głośniejszy. Może być skrzynia? Niedługo mam pierwszy przegląd i chcę parę rzeczy im wskazać aby się zainteresowali. Omówione mankamenty nie powodują u mnie obawy że coś jest nie tak, ale gdyby to było jednak coś od skrzyni, to czemu tego nie zrobić. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jak tam u Was wygląda sytuacja z tą skrzynią? Ja mam taki przypadek, że falują mi obroty nie zawsze. Czasem falują, czasem nie. Skrzynia w sumie nie szarpie, czasem się zdarza ale wtedy, gdy np. ostro daje gazu i nagle szybko spuszczam gaz. Dodatkowo w trybie sport samochód jeździ żwawo i nawet fajnie płynnie wrzuca biegi jak daje ostro gaz.

Jedynie co to te irytujące falowanie. Czy miał ktoś tak z falowaniem?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam Panowie już się wypowiadałem w tej sprawie ale problem znów się pojawił . Przy 50 tys miałem wymieniana skrzynie na nową bo Donald od to co wy miałem 3-4 dziwny dziwkę zacinanie itp. Teraz mną 62 tys i problem znów się pojawił teraz szarpie przy ruszaniu z 1 na 2 najczęściej w korku bez dodawania gazu albo " zbyt delikatnie" bo gdy jest dodawanie więcej gazu nie ma tego problemu . Jestem w serwisie i zastanawiają się co dalej zrobić z tym bo no y błędów na skrzyni teraz nie ma. Więc może być tak jak kolega pisał że to wina sprzęgła od samego początku była a nie wina skrzyni . Ten co pisał że wadliwe sprzęgła nie które samochody mają. Jak coś będę wiedział więcej napewno napisze. Pozdr. Krzysztof 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też tak mam nie dość ze dźwięk przy zmianach przełożeń 3-4 to jeszcze przy ruszaniu jest tak jak opisałeś. Ja nic z tym nie robiłem, jeżdzę bo raz mam auto po gwarancji a dwa z tego co piszecie nawet po wymianach skrzyni dalej problem występuje. 
Jestem ciekaw czy to tylko wina sprzęgła czy też całego zestawu skrzynia sprzęgło. Daj znać proszę co tam wymyśliły majstry w serwisie :) jak okaże się że to tylko sprzęgło to nawet się nie zastanawiam i wymieniam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak

Nie ma błędów" Mistrz " się przejechał z podłączonym komitetem wszystko niby gra  . Nie zauważył żeby się coś dziwnego działo. Wspomniałem im o tym sprzęgle mówi że nie ma narazie akcji serwisowej żeby była wymiana sprzęgła i mówi żeby jeździć cały czas tak jak się gorzej będzie działo no to trzeba pomyśleć o tym sprzęgle . A co do wymiany tej skrzyni to mój też był już po gwarancji zapytaj ich czy Ci nie wymienia bo zawsze to nowa . Ja mam z 2016 roku 1.6 205 km i wymienili w 2021 roku po gwarancji na nową za free. Jak właśnie miałem te objawy co Ty.  A sami stwierdzili że mam za małe objawy i szkoda kasy na wymianę sprzęgła albo czegoś tam bo zdjęcie skrzyni samej to koszt 4 tys w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, szarpanie przy ruszaniu to normalna sprawa ? Skoro wcześniej tak nie było :D 

Za free po gwarancji ? Mi oferowali partycypację w kosztach na poziomie 80% po stronie Renault, ale że za free to nie słyszałem. Możesz to opisać szerzej, gdzie to robiłeś jak to uwarunkowali itd ? Tez mam auto z 2016, przebieg aktualny ok 70K 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 8.02.2022 o 22:05, anett250 napisał:

Witam Panowie. 

Podpinam się pod temat bo jestem po diagnostyce i wymianie skrzyni. Spokojnie przejeździłam około 1 miesiąca i skrzynia (automat) zaczęła mi szarpać przy zmianie z 1 na 2 bieg. Zaznaczę jednak ze ten objaw jest tylko na zimnej skrzyni np po nocy albo po pracy i przy ruszaniu. Cóż robić?, może ktoś miał podobny przypadek. W liczę na przydatne wskazówki. 

Pozdrawiam Anetta 

Cześć,mam podobny przypadek serwis oznajmił mi że sprzęgło do wymiany ,to już druga skrzynia ,przebieg 70 tys, a jak u ciebie się to skończyło?

W dniu 18.03.2022 o 22:18, J3drula napisał:

Witam. U mnie pojawiło w zimę takie zachowanie, może i to jest normalne w EDC, wcześniej miałem jedynie TipTronic w Audi. Ale do rzeczy, po nocy stania i uruchomieniu silnika, wrzucam D i naciskam gaz, stoi, daję więcej gazu i zaczyna się wyrywać, nie szarpie ale gwałtownie przyspiesza, jak się nagrzeje, problemu nie ma. Myślę sobie, może jak jest gęsty olej to tak ma być, przyzwyczaiłem się. Ale zmiana z D na R i szybki gaz skutkuje szarpnięciem, podobnie jak z ruszaniem, na zimno. Generalnie biegi wchodzą szybko i niewyczuwalnie. Przy wyższych biegach i normalnej jeździe pojawia się taki jakby gwizd, im wyższe obroty silnika tym dźwięk jest wyższy, ale nie głośniejszy. Może być skrzynia? Niedługo mam pierwszy przegląd i chcę parę rzeczy im wskazać aby się zainteresowali. Omówione mankamenty nie powodują u mnie obawy że coś jest nie tak, ale gdyby to było jednak coś od skrzyni, to czemu tego nie zrobić. ?

Cześć,mam podobny przypadek serwis oznajmił mi że sprzęgło do wymiany ,to już druga skrzynia ,przebieg 70 tys, a jak u ciebie się to skończyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie podobnie po wymianie skrzyni znowu się coś dzieje . Też serwis uważa że to sprzęgło ale ze dopiero początek żebym jeździł jak się zacznie gorzej dzieci no to niestety do wymiany sprzęgło. Czyli jak ktoś kiedyś pisał to nie jest wada skrzyni że się zacina szarpie itp . Tylko to wina od samego początku sprzęgła 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, J3drula napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Ooo , daj znać co ci powiedzieli ?A jak silnik pracuje? Nie wypada zapłon po nocy? Jakieś błędy pokazuje? Mi czasami P1800. W skrzyni jest jeden elektrozawór odpowiedzialny za temperaturę oraz ciśnienie oleju i mam podejrzenia że to może on być odpowiedzialny . [email protected],pisz tam.Po nowym roku jestem umówiony również to dam znać co wyszło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych błędów. 11 stycznia umówiony jestem na diagnostykę, jednak zastanawiam się, coby jechać po majstra innym samochodem i jemu przedstawić problem od samego początku, na zimnym silniku. Nie wiem czy zgodzą się na takie manewry, ale wtedy byłoby to najbardziej miarodajne, a po ostatnich przygodach z nimi, nie chcę im zostawiać samochodu na dłużej niż trzeba i być przy tym co robią. Jestem dobrej myśli i raczej będę temat atakował żeby doszło do wymiany sprzęgła, nie skrzyni, bo skrzynia może mieć również wadliwe sprzęgło, a tak jak wymienią na nowe, będzie najbardziej optymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pnikonion napisał:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Ja uważam że to sprzęgło ale żeby to sprawdzić trzeba zdjąć skrzynie więc nikt tego za darmo w żadnym warsztacie ASO tego nie zweryfikują . Zdjęcie skrzyni 4 tys. Dziękuję ?

Ja mam wersję 1.6 205 km (235) 65tys przebieg podniesiona w hamowni więc nie ma błędów i zaprogramowana skrzynia tak żeby wszystko śmigało więc raczej to sprzęgło albo wyprzęgnik . Po prostu trzeba więcej gazu dodawać przy ruszeniu i cóż przyzwyczaić się do tego szarpnięcia albo sprzęgło wymienić i polecam od razu z RS wstawić bo znowu za jakieś 50tys będzie do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są jakieś majstry co naprawiają sprzęgła/regenerują może to nie cały osprzęt tylko jakaś konkretna część i warto to tylko wymienić. Zna ktoś specjalistów w tym zakresie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!