Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia EDC 7 biegowa


czarnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam Megane 4 GT Z silnikiem 1.6TCE 205 koni i skrzynię EDC 7biegową.Problem jest z moją skrzynią EDC podczas zmiany biegów wydobywa się dziwny dzwięk takie cwierknięci tak to nazwałem.Czy ktoś miał podobny problem przy tej skrzyni EDC,nie słychac tego przy kazdej zmianie biegów lecz jak by przy parzystych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo. To ,,ćwierknięcie'' jak mówisz, ja nazywałem ,,ups'', bo namierzyłem człowieka ze Słowenii, który wrzucił na YT filmik pokazujący dokładnie to brzmienie. Słyszałem je przy przejściu z biegu 3 na 4. W serwisie wspomniano, że to jest także przy wejściu na innych parzyste biegi, tylko mniej słychać, czyli z z 3 na 4, ale i z 5 na 6.. Ja słyszałem tylko z 3 na 4. Też słyszałem, że tak to ma, ale potem zaproponowano mi wymianę skrzyni biegów. Teraz nie ma tego dźwięku. Za to jest inny :-) słyszę czasem takie wycie jakby czy buczenie (trudno opisywać takie efekty :-) które pojawia się w trakcie naciskania pedału gazu. Nie zawsze, nie przy każdej okazji i nigdy nie na zimnym silniku. Ale występuje - a ja się staram przyzwyczaić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest jeszcze na gwarancji mam zamiar wybrać się do serwisu i zobaczymy co oni powiedzą, mam do wyboru Wałbrzych albo Świdnicę bo tu mam najbliżej.Jakub69 czy masz namiary na ten filmik z YT pokazujący to brzmienie.

Edytowane przez czarnykot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, 

 

mam ten sam problem, który występuje tylko przy zmianie z 3 na 4 bieg. Autko ma 30 tyś przebiegu. Zastanawia mnie czy jest to niepokojący dźwięk, który sugeruje, że za jakiś czas skrzynia będzie do wymiany lub naprawy :?:

 

Czy u Was ten dźwięk jakoś postępuje ? Np. czy dźwięk zaczął się pojawiać również przy zmianie na innych biegach ew. jakieś szarpnięcia etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz ten dźwięk od nowości? Czy pojawił się niedawno? 30k to już jakiś przebieg, więc jeśli pojawił się niedawno to może oznaczać, że coś się jednak dzieje. 

Jeśli chodzi o poszarpywanie to jakim EDC bym nie jeździł (bo już z tym byłem w ASO) to każde miało tak, że zmiana z 1->2, 2->3 i sporadycznie 3->4 zawsze skutkuje mniejszym lub większym szarpnięciem. Nie ma szarpania, lub jest ledwo wyczuwalne jeśli rozpędzamy się żółwim tempem, ale ja tak nie potrafię. Nie mówię, że mam pedał wciśnięty do oporu jak ruszam spod świateł, ale do połowy zwykle tak. Wtedy czuć delikatne podszarpywanie. Nie jest to szarpanie psującej się skrzyni, że Cię wbija w fotel, a dodatkowo czujesz, że ślizga się sprzęgło. 

 

Problemem w skrzyniach EDC w Talismanach jest zbyt duża moc na taką skrzynię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, 

autko dopiero co kupiłem od pierwszego właściciela ( cesja leasingu) przejechałem trochę ponad 1000 km. wydaje mi się, że nie było takiego dźwięku wcześniej bądź też nie zwróciłem na to uwagi. Podpytam poprzedniego właściciela, ewentualnie skoczę do ASO, problem w tym, że gwarancja się skończyła w grudniu :-D 

 

Jestem ciekaw czy to może być problem sprzęgła, bo nie ma żadnego szarpnięcia, a z drugiej strony problem by raczej występował na każdym biegu, chyba, że się mylę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie w nowej skrzyni, tej po wymianie, o której pisałem tu jakiś czas temu, dźwięki się pojawiły. Słyszę je w trakcie przejścia z 1 na 2 bieg, i z 3 na 4. Nie zawsze i nie za każdym razem. Raz są, raz nie ma. Ale występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!