Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia EDC 7 biegowa


czarnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadałem taką megane. Przy zmianach biegów na parzyste, najgłośniej było przy zmianie z biegu 3 na 4 występowały takie ćwierknięcia. W ASO w Częstochowie rozwiązali ten problem. W ramach gwarancji zostało wymienione sprzęgło w skrzyni. Po tym zabiegu problemu już nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2020 o 09:28, mariusz80012 napisał:

Witam, posiadałem taką megane. Przy zmianach biegów na parzyste, najgłośniej było przy zmianie z biegu 3 na 4 występowały takie ćwierknięcia. W ASO w Częstochowie rozwiązali ten problem. W ramach gwarancji zostało wymienione sprzęgło w skrzyni. Po tym zabiegu problemu już nie było.

Mniej więcej jak to czasowo wyglądało ? Długo jeździłeś z tym problemem ? Jaki rocznik auta ? Mi w salonie powiedzieli ze 60% takich przypadków kończy sie na wymianie sprzęgła a 40% wymaga rownież wymiany skrzyni biegów , bo jak założą nowe sprzęgło to auto moze bardzo mocno szarpać , parodia. Czyli salon wymienia cos w celu naprawy i psuje auto jeszcze bardziej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie. W moim aucie również występuje wspomniany dźwięk przy zapinaniu parzystych biegów. Pomyślałem o zmianie oleju w skrzyni (aktualnie nieco ponad 85tys km). Czy ktoś z Was próbował tej opcji i czy coś to pomogło? 

Pozdrawiam serdecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kosztami zapewne masz rację. 

Serwis za wymianę oleju w skrzyni życzy sobie 680zł, myślę, że jego wymiana nie zaszkodzi, więc jak tylko uda mi się to zrobić to podzielę się opinią czy cokolwiek się zmieniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

680 zł za 2l oliwy? No no :8_laughing:

 

Jeśli chodzi o skrzynie to kto czytał moje przypadłości ze skrzynią ten wie, że u mnie w ASO w zabawy z naprawą się nie bawili, podpięty komp, przejażdżka -> odczyt danych i wysyłka do centrali -> decyzja o wymianie całej skrzyni.

Teraz też wiem jak wiele zależy od szczęścia i tego jaką skrzynię dostaniemy. Z wcześniejszej byłem zadowolony, ale tak jak pisałem kilka lat temu było czuć delikatne szarpnięcia szczególnie przy pierwszych 3 biegach - uspokoiłem się, bo większość dwusprzęgłówek podobno tak ma. 

Jak pokazuje "doświadczenie" z wymienioną skrzynią - niekoniecznie jest to prawda. Obecnie mam takie egzemplarz, że aż jestem w szoku, bo nie czuć kompletnie nic. Jestem wręcz w szoku jak płynna jest jazda.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką cenę (500 olej + 180wymiana) zaproponował serwis w moim mieście. Nie zdziwiło mnie to za bardzo bo mam do czynienia ze zleceniami wymiany oleju w DSG i są to podobne pieniądze, ale skoro piszesz, że to sporo to sprawdzę też inne serwisy i sam spróbuję zorganizować olej. 

 

Przyznaje, że dołączyłem do tego "wątku" i nie czytałem Twoich wpisów z przed lat, ale z tego co ja wiem od znajomego z Renault, który dał mi cynk o aucie którym teraz jeżdżę, problem z szarpaniem ASO likwidowało przez wgranie softu (jeśli nie było za późno) i to pomagało. Widziałem w historii, że taka akcja w moim przypadku się odbyła i szarpania nie ma, jedynie dźwięki przy włączaniu parzystych biegów. 

 

Dzięki za odpowiedzi, bo trochę odświeżyłem temat ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi serwis zaproponował 480 zł za wymianę oleju w skrzyni. 

 

@Geble ja mam już 46 000 km i jestem bardzo bardzo zadowolony ze skrzyni, działa bardzo płynnie i nie wiem nawet kiedy zmienia biegi, nie szarpie. 

Fajnie, że Ci wymienili w ramach gwarancji :) przynajmniej oleju nie musisz wymieniać przez kolejne powiedzmy 60 000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Master001 napisał:

Taką cenę (500 olej + 180wymiana) zaproponował serwis w moim mieście. Nie zdziwiło mnie to za bardzo bo mam do czynienia ze zleceniami wymiany oleju w DSG i są to podobne pieniądze, ale skoro piszesz, że to sporo to sprawdzę też inne serwisy i sam spróbuję zorganizować olej. 

 

To jest ta sama sytuacja jak przy wymianie oleju w silniku. ASO krzyczy ~500, a ja zawsze przyjeżdżam ze swoją bańką i płace jedynie za filtr + robociznę i wychodzi 300zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio ASO podniosło ceny. Miałem wymianę oleju ze swoim olejem i filtrem i zapłaciłem we wrześniu ponad 200 zł za usługę, a teraz znowu przyjechałem ze swoim sprzętam i skasowali ponad 400...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kolego Jakub69 powiedz mi przy jakim przebiegu wystapilo Ci te skrzypienie i czy nadal je masz ? Bo mi sie tez ponawilo z 3 na 4 ja mam przebieg 43 tys nie wymienialem jeszcze oleju w skrzyni moze to pomoze ? Albo przeprogramowanie jade w sobote na hamownie maja wgrac mi inny program zobaczyny czy przestanie skrzypieć. 

I czy ktoś miał tak i napawil to skrzypienie jak zmienia automat biegi? A i jeszcze dodam że przy delikatniej jeździe wszytsko jest okej dopiero przy mocniejszym dodaniu gazu to występuje i tylko z 3 na 4 :)

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krzychu1916 napisał:

Papuga :?:


Ja mam 53 tys km obecnie, dźwięk mam cały czas taki sam, pojawia się również czasem z 1 na 2. Jak dodaje mniej gazu to dźwięk praktycznie nie występuje.

Niestety jestem po gwarancji więc ASO proponowało na pokrycie 80% kosztów wymiany sprzęgła, ale nie zdecydowałem się, bo jak to ujęli „ nie dają gwarancji na poprawę, a po tym zabiegu może tak się zdarzyć, że będzie jeszcze gorzej i trzeba będzie wtedy wymienić skrzynie”. Nie uśmiechało mi się bawienie w ruletkę i pokrywanie kosztów sprzęgła + skrzyni. 

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej  Filo 

Mam podobne objawy skrzyni  

Auto po  gwarancji  ale serwisowane 

 

Czy mozesz mi powiedziec  jak to zrobiles ze ASO  zaproponowalo Ci Pokrycie  80 % kosztow wymiany  skrzyni ?  :)

 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!