Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po wymianie sprezyn na nowe przód auta jest strasznie wysoko.Dodatkowo tal jakby obniżył się tył auta.Jakieś sugestie co może być nie tak ?

Nowe sprezyny były 1 cm wyższe ale auto jest wyzej z 3-4 cm.

Tuleje tylnej belki sa troche naderwane może to jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, jak miałem w Megane I. Belka się kończyła i tył zaczął trochę siadać, czego efektem było lekkie podnoszenie się przodu. Oprócz tego dochodziło optyczne podniesienie auta. Duża różnica między przodem, a tyłem powodowała, że dla oka sprawiało to wrażenie, jakby przód auta szykował się do odlotu z pasa startowego ;) Jak dałeś nowe sprężyny to tylko pogłębiłeś zjawisko, stare na pewno trochę siedziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Odświeżam temat bo mam ten sam problem. Autko  Megane 2 cabrio 1.6  kupione w zeszłym roku.  Przód  jest podniesiony nienaturalnie wysoko, do tego ściąga bardzo w jedną stronę podczas jazdy.  Zbieżności ustawić się nie da, mechanik gdy  zobaczył auto już z daleka to od razu powiedział że przód jest  strasznie wysoko podniesiony. Po oględzinach stwierdził ze ktoś wsadził za długie sprężyny.  Pytałem u dealera o sprężyny ale tyle się dowiedziałem że w tym modelu występowały 3 różne długości sprężyn (?)  które właśnie odróżniały się różnymi  kolorami na zwojach i muszę sprawdzić jakie mam u siebie wsadzone ( ciekawe jak skoro mam wsadzone  nieoryginalne).  Po numerze VIN  dealer też nie jest wstanie mi tego sprawdzić ( to ciekawe ).

Ktoś może się orientuje jaka długość sprężyn będzie pasować do mojego modelu ?

@Astma pamiętasz może jaką długość miały te Kileny  które założyłeś  i czy faktycznie były krótsze od Continantali ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie komplet sprężyn eibach ze sklepu www.eibach.pl Autko będzie ładniejsze i dobrze będzie stało. Są delikatnie niższe od fabrycznych ale twardsze, do takiego ciężkiego CC jak znalazł.

 

 

https://eibach.pl/sprezyny-obnizajace-eibach-pro-kit-renault-megane-ii-coupe-cabriolet-em01_-e10-75-003-09-22-pi-3343.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!