Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie to nie te, to co pokazałeś to Febi.

To są te:

http://www.wszystkodlawarsztatu.pl/#/produkty/3333193233150-11_267904-zestaw-montazowy-amortyzatora.html

Generalnie to i tak jeden dostawca. :-) 

Nie do końca jestem pewien, musiałbym w ręce mieć, chyba Kleber dostarczał na pierwszy montaż.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w necie tych od Bilstein nie kupię więc przejdę się jutro do motoryzacyjnego. Może będą mogli zamówić. Czy brać te Febi?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakaś myśl. Jutro zadzwonię do IC i będę szukał mechanika.

@Lelupi lepiej wziąć Monroe czy KYB? W IC nie da się sprowadzić ani Febi ani Bilstein. Monroe mają od ręki, KYB na zamówienie. Ceny podobne, około 65 zł.

2018-05-07

Zamówiłem w lokalnym sklepie Febi 32789 w cenie około 35 zł za sztukę. Mają być na jutro. Gorsza sprawa, że nie mogę znaleźć mechanika na już, a auto wciąż jeździ i jeździć musi.

2018-05-08

Finalnie kupiłem te osłony Febi po 30 zł / sztuka. Coś mi się wydaje, że od razu przy zamawianiu części zawyżyli lekko cenę żeby się człowiek cieszył z rabatu.

Znalazłem też warsztat na jutro. Mam nadzieję, że dobrze to zrobią...

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jak już pisałem w innym temacie odboje wymienione (trzeba demontować podszybie) oraz ustawiona zbieżność. Przed chwilą musiałem się przejechać, ruch na mieście znikomy więc cisza, uchyliłem sobie delikatnie okno i... przy "ostrzejszych" nierównościach pisk jest dalej słyszalny. Przy mniejszych cisza jak makiem zasiał. Musi dojść do szybkiego i większego podbicia / obniżenia koła by ten dźwięk zaistniał. Dochodzi tylko z lewego koła. Więc diagnoza nie do końca była trafna. Co poszło nie tak?

Znalazłem taki filmik z nierozwiązanego tematu na forum Audi. Dźwięk jest podobny. Na filmiku słyszalny w 0:22, 0:24-5, 0:32 , 0:45:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. W sobotę podjadę na SKP na sprawdzenie zawieszenia i amortyzatorów. Jeśli nie to za 2 tygodnie w sobotę mam serwis olejowy w ASO więc poproszę ich by też popatrzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w SKP. Auto przeszło całą ścieżkę diagnostyczną. Sprawdzenie amortyzatorów, hamulców, łożysk amortyzatorów, maglownicy i ogólnie całego zawieszenia, z którego dźwięk prawdopodobnie pochodzi (lewy przód). Nie było się do czego przyczepic, stan prawie idealny. Jedynie lewy łącznik drążka stabilizatora zaczyna delikatnie pukać wg diagnosty ale to bardzo początkowe stadium. No i pukanie to nie pisk czy ćwierkanie. Drążki zamówię (obydwa) i zlecę ich wymianę w najbliższym czasie ale wcześniej poczekam na sprowadzenie w ASO, o które poproszę podczas przeglądu w przyszłym tygodniu.

5b0063620275c_19_05.201819_36OfficeLens.thumb.jpg.0ed5e34da981fc7e5398042af5892f4a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dzisiejszego przeglądu okresowego w ASO poprosiłem o diagnozę. Przejechał się ze mną mechanik, dźwięk usłyszał kilka razy przy prędkościach rzędu 20-40 km/h (występują też przy większych i zawsze mają ten sam charakter). W trakcie jazdy stwierdził, że nie słyszy nic niepokojacego, a fizyki nie da się oszukać. Mówię mu, że ten dźwięk jest od niedawna i tylko na określonych rodzajach nierówności, nie występował wcześniej i bardzo mnie irytuje. A ten w kółko to samo jak mantrę... "Nie słyszę nic niepokojącego". Nosz motyla noga... Ciągnąłem go za język i mówił coś o gumach wahacza, stabilizatora. Że gdy dostanie się w ich okolice kurz/brud to mogą się takie dźwięki pojawiać. Później Panowie mieli sprawdzić auto na podnośniku. Gdy odbierałem auto twierdzili dalej, że nie ma nic niepokojącego. Nie wspominali też o łączniku, o którym wspominał diagnosta z SKP tydzień temu. Także sam już nie wiem co myśleć poza tym, że ten dźwięk mnie wkurza i chciałbym się go pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mała aktualizacja. Łączniki wymieniłem (Febi) jakiś czas temu ale dźwięk pozostał. Po jakimś czasie sam ustał. Cuda lub cisza przed burzą - sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od mojego ostatniego posta w temacie nic się nie zmieniło. Dźwięk zniknął i nie powrócił. Hamulce mam jak brzytwa, klocki zmieniane niedawno, płyn hamulcowy również i jego poziom nieznacznie poniżej maksimum. Układ czyszczony i konserwowany za dodatkową opłatą przy przeglądzie w ASO. W zawieszeniu nie ma się do czego przyczepić.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!