Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Proponuję jeździć dalej i się nie przejmować. Jeśli coś jest nie tak to będzie tylko gorzej i wtedy się zdiagnozuje. Też miałem to piszczenie od czasu do czasu ale temat olałem, bo wg ASO wszystko w porządku. Ta sytuacja przypomina mi trochę pukanie klapek w climatroniku, które to pojawiło się u mnie po przebiegu 40 tys. Oczywiście dałem spokój i nic z tym nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mich64 tak robię ale wolałbym dojść do przyczyny i wyeliminować. Klapki climatronika to nie są na pewno. Dźwięk na 100% pochodzi z okolic przedniego lewego koła i występuje tylko w sytuacjach opisanych już w temacie czyli szybkie podbicie koła, najczęściej po wpadnięciu w nierówność albo krótkie podbicie nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiam, że ten dźwięk wydobywa się z hamulców. Jakbyś przeczyścił układ to na jakieś 2 miesiące miałbyś spokój, później problem by powrócił. Ja u siebie dwa razy czyściłem układ i za każdym razem po czasie jest to samo. Podobno jest to bolączka MIII (wg. ASO i serwisu specjalizującego się w Renault).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarna1 Osłony wymieniłem na Febi bo były uszkodzone. Dźwięk jest dalej i tylko w lewym kole. Z prawej cisza.

20 minut temu, Sarna1 napisał:

Ten dźwięk powstawał u mnie tylko w momencie podbicia koła. Studzienka itp. Ewidentny dźwięk ocierania elementu z tworzywa

Dokładnie.

15 minut temu, Renia08 napisał:

A weź zrób taką traske ale z lekko wyciśniętym  hamulcem

Podczas hamowania dźwięk też występuje. Nie ma moim zdaniem związku z układem hamulcowym. To nie jest pisk typu klocek tarcza tylko typu guma-metal.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się rozejrzyj pod maską. Podszybie, okolice itd. Skoro na stacji nic nie znaleźli. Takiego dźwięku nie wyda plastik i metal tylko właśnie guma ale twarda. Odbojami i osłonami się nie zamęczaj. I serio sprawdź te łożysko amortyzatora bo watpie, że tam zaglądali. Śruba mocująca McPerson nie luźna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko sprawdzali. Auto przechodziło całą ścieżkę diagnostyczną bez problemu (trzepaczki, szarpaki, itd.) i dźwięk nie występuje. Łożyska były sprawdzane przy wymianie odbojów, były ok, a dźwięk wtedy też był. Co do samych łożysk to one działają góra dół czy lewo prawo?

 

Sam nic nie robię bo nie mam warunków. Zbieram pomysły co podpowiadać mechaników bo wiosna idzie i będę chciał ten dźwięk wyeliminować, a póki co nikt nie potrafił znaleźć przyczyny. Najbardziej mnie wpienił kierownik serwisu ASO, który dźwięk słyszał ale powtarzał jak mantrę, że nic niepokojącego nie słyszy. Na podnośniku nie byli w stanie stwierdzić skąd dźwięk pochodzi.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteś małej wiary. Przecież napisałem ze miałem ten sam dokładnie objaw. 

Aso nie znalazło problemu. Ja znalazłem podczas zmiany kół na zimowe. (Kręciłem sobie sam w garażu). Na amorki widać było miejsce styku z plastikowa osłona. Zastosowałem tam wymieniony wyżej smar i mam spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!