Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@Sarna1 zanotowałem Twój trop na listę do przekazania majstrowi. Z tym, że jak miałem te odbije w 2 częściach to też piszczało dlatego tak ostrożnie podchodzę do tematu. Niedługo się za to wezmę. Zabiorę kolejnego majstra na przejażdżkę i zobaczymy. W sumie da się z tym żyć ale ja nie lubię takich kompromisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pbet napisał:

@Sarna1 zanotowałem Twój trop na listę do przekazania majstrowi. Z tym, że jak miałem te odbije w 2 częściach to też piszczało dlatego tak ostrożnie podchodzę do tematu. Niedługo się za to wezmę. Zabiorę kolejnego majstra na przejażdżkę i zobaczymy. W sumie da się z tym żyć ale ja nie lubię takich kompromisów.

 

Moje odboje są w stanie idealnym i tez piszczały. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarna1 A pytanko. Bo jeśli to ta osłona amorka to czy nie powinno być cicho podczas np. deszczu i wilgoci?

@Renia08 dzięki za propozycję. Chyba wolę zostać przy swoim :)

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokonaj odcinek drogi, gdzie zaobserwowałeś uf pisk.

Następnie pokonaj ten sam odcinek drogi z nogą na pedale hamulca, lekko go wciskając.

W moim aucie też występuje pisk w momencie gwałtowniejszego podbicia koła np na nierówności drogi.  Gdy zacisk dociska klocki-cisza, czyli wiem co już hałasuje...

Odboje-osłony u mnie nie piszczą, bo ich praktycznie nie ma :) Muszę je w końcu wymienić. Zresztą, już drugi raz.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pamiętam, w sensie że gdy hamuję to też potrafi zapiszczeć ale wznowię dokładniejsze obserwacje.

Ciekawostka.

Po zmianie kół nie słyszę tego pisku.

Przestały też puszczać hamulce.

Pewnie dźwięki wrócą ale na razie jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dźwięk powrócił w kilka dni po wymianie opon. Byłem dzisiaj na SKP celem ogólnego sprawdzenia auta przed wyjazdem na majówkę i dalszego poszukiwania źródła pików. Źródła nie znaleźliśmy ale przy uniesionym przodzie ruch prawym kołem do siebie od siebie powodował pukanie. Po włożeniu ręki nad sprężynę czuć było, że to tam. Diagnoza łożysko albo poduszka amortyzatora. Na poniedziałek jestem umówiony z mechanikiem na weryfikację. Pytanie jak wymieniać to lewa/prawa i od razu poduszki + łożyska? Jakiej firmy najlepiej? Odboje wymieniłem w zeszłym roku i są całe.

 

Aktualizacja.

Dziś Megi cały dzień spędziła u mechanika. Zgłosiłem trzy sprawy. Po kolei.

Krótki pisk z koła - zostawiłem auto, jezdzili i nie słyszeli. Wziąłem jednego na przejażdżkę, uchyliłem okno, na fotelu pasażera nie słyszał. Przesiedliśmy się, usłyszał. Sprawdzali i do niczego nie mogli się przyczepić. Wyczyścili hamulce, klocki, nasmarowali prowadniczki smarem ceramicznym. Zauważyłem, że pedał zrobił się twardszy ale... nie pomogło. Mówili, że jeden klocek wyglądał tak jakby coś między niego, a tarczę wpadło bo zostawiło po sobie rysę na klocku. Na tarczy nic. Nie pozostaje nic jak jeździć, obserwować... i dać głośniej radio.

Drugi temat to diagnoza z SKP. Mówią, że łożyska ok i nic nie znaleźli. Jestem w szoku bo sam byłem świadkiem, słyszałem i czułem. Sami byli w szoku jak im powiedziałem (przed ich czynnościami), że przy podniesionym przodzie i odblokowanej kierownicy (karta w slot) ruch do siebie od siebie powodował "pyk-pyk" i czuć to było przy łożysku amortyzatora w prawym kole podczas gdy z lewego nic nie było słychać. Powiedzieli, że niczego takiego nie stwierdzili i nie mają w zwyczaju wymieniać czegoś co jest dobre. Mogli zarobić, nie chcieli naciągnąć, więc ok ale jak to możliwe, że na SKP było, a oni tego nie potwierdzili?

Trzecia sprawa to ogólna sprawdzenie auta. Po tych dwóch rzeczach powiedzieli, że już dawno tak "nie trzepali" auta i tu się na serio nie ma do czego przyczepić.

No i bądź tu mądry i pisz wiersze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbetJa mam podobnie jak jadę po asfalcie ale jest delikatnie nie równy mam stuki w zawieszeniu, zaufany mechanik który robi nam wszystkie auta przepatrzył wszystko... byłem na SKP na wszystkie strony przetelepali zawieszenie stwierdzili, że faktycznie COŚ SŁYCHAĆ, ale co nie wiadomo ten typ tak ma... "najlepiej nie szukać problemu na siłe" usłyszałem od mechanika swojego i od diagnosty. Sam już nie wiem chyba te modele już takie są, i trzeba kochać to co jest :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dziś podczas przeglądu okresowego zleciłem jak zwykle konserwację zacisków hamulcowych i... cieszę się błogą ciszą. Mam nadzieję, że moja radość szybko nie minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!