Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielę się z Wami moimi doświadczeniami, posiadamy kilka Meganek 3 i kilka Sceników 3, radia tego typu co na zdjęciu mają słaby odbiór stacji FM, próbowałem już oryginalnego wzmacniacza w postawie anteny, próbowałem na oryginalnym wzmacniaczu zamontowanym w klapie bagażnika z anteną w tylnej szybie, próbowałem na antenie typu rekin ze wzmacniaczem 25dBi i nic nie pomogło.

Ogólnie w mieście FM odbiera w miarę przyzwoicie, problemy są na trasie w górach i w lesie, wjeżdżając do parkingów w galeriach słabo i szumi.

Aktualizacja oprogramowania nic nie zmienia w odbiorze.

Co ciekawe wcześniejsze radia montowane w wersjach ph1 odbierają FM znacznie lepiej.

Czy ktoś rozwiązał ten problem z nowszymi radiami ?

 

 

m3 radio.jpg

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie samo radio w moim aucie i niestety ten sam problem z poprawnym odbiorem stacji radiowych. Zastanawiam się, czy zmiana radia coś pomoże?

Widziałem że są dedykowane ramki na alledrogo, tylko obawiam się czy nie utracę jakiś funkcji po zmianie tego radia na niefabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko pisząc - na tę chwilę, trzeba chyba nauczyć się z tym żyć;)

W takim razie skupię się na innych źródłach dźwięku - tylko trza będzie zainwestować w wygłuszenie drzwi + zestaw innych głośników + sub.

Mam na uwadze zestaw Excursion SHX-6C + Blaupunkt GTB 8200A. Jest szansa że ładnie to zagra. Zobaczymy.

Na moje potrzeby powinno styknąć i odbór radia fm nie będzie tak człowieka dołował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam. U mnie też ten problem z odbiorem fal radiowych. Wszystko było dobrze radio dobrze odbiera ale w mieście Łódź. Zdarzyło się że musiałem pojechać pod Warszawę do Błonia i po drodze po wyjeździe z Łodzi radio przestało grać jeszcze trochę pomagało zmiana stacji ale i to się skończyło na autostradzie bez radia, płyty brak jednym słowem lipa. Na wyświetlaczu nawigacji RDS fale radiowe wszystko na czerwono czyli bez zasięgu. Po powrocie do Łodzi znowu wszystko w porządku radio gra i moje zdziwienie co jest grane. Doszedłem do wniosku że coś nie tak z anteną a sumie chyba ze wzmacniaczem anteny. W najbliższym czasie zamierzam się temu przyjrzeć dzięki temu forum wiem jak to zrobić. Jak się uda opiszę.

 

Wczoraj podobna trasa okolice Błonia. Radio tym razem odbierało dobrze wszystkie fale swoboda wyboru programu nie powiem ucieszyłem się. Po poprzedniej trasie rozebrałem podstawę anteny wszystko było tak jak tu na forum opisywane u mnie styk blaszki z anteną był zaśniedziały. Postanowiłem tak zrobić jak tu na forum jest opisywane i dokumentowane zdjęciami czyli polutowałem antenę kawałkiem przewodu z blaszką na elektronice i działa. Podstawa anteny u mnie jest z GPS trzy przewody do anteny elektronika czysta jak z fabryki jedynie styk anteny z elektroniką zaśniedziały i polutowanie tego dało dobry efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć,
to chyba najlepsze miejsce na pytanie odnośnie samej anteny do M3.

 

Czy antena od nowszych modeli np Clio V albo Megane IV będzie pasować? Generalnie jest między nimi różnia w odbiorze czy tylko wizualna? Przyznam, że fajny ten mały bacik w Clio. Temat z płetwą jednak zniechęcił z uwagi, ze zależy mi na dobrym odbiorze a taki tylko mam w mieście więc pewnie wzmak pada. Radio mam niefabryczne, ma już dorzucony separator do zasilania co poprawiło odbiór.

Po przejażdżce 250km Scenic-iem I trochę zazdrość, że ani razu radio nie straciło zasięgu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 7.09.2018 o 16:44, piter1114 napisał(a):

optymalna antena dla MG2 wygląda tak jak na foto, ma 431mm 

muszę wymienić maszt anteny w scenicu 2009. Oryginał z wyszukiwarki  282158477R to 30 cm. Obecnie miałem maszt 40 cm.  czy zmieniany to nie wiem. Jaka powinna być właściwą długość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!