Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, MichalGda napisał:

Pytam dlatego, że zostały mi ślady na nadwoziu tam gdzie guma opiera się o dach.

Nie schodzą? Ja jak demontuję z relingów to też widać gdzie był bagażnik ale schodzą bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 6.11.2018 o 20:33, Komarek napisał:

Możesz wrzucić zdjęcie Megi z bagaznikiem i boxem ? Ciekaw jestem jak to się układa na dachu. Dam stoję i progu zakupu więc pomoc w wizualizacji się przyda...

 

W końcu jedno umieszczam... pewnie zdecydowanie za późno, ale może przyda się następnym chętnym na trumienkę od thule...

bagaznik.jpg

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki polecacie bagażnik bazowy (belki dachowe) do Megane IV Grandtour z relingami? Zależy mi bardzo,  żeby nie był za wysoki i był w miarę cichy. Ponadto musi mieć mocowanie "T" na uchwyty rowerowe. Tak przeglądam oferty i sam już nie wiem. Niby są już za niecałe 400 zł spełniające te warunki,  ale jak się to ma do droższych za 1200 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam thule wingbara, kupowałem osobno kit i belki i udało się za około 1000 PLN. Same belki ciche i niskie. Po założeniu uchwytów rowerowych trochę gwizda przy około 50-70 km/h, potem jest lepiej ale szumi, cudów nie ma. Oglądałem trochę uchwytów i postanowiłem nie oszczędzać tych kilku setek. Z tańszymi belkami mam złe doświadczenia. Oprócz thule'a brałem pod uwagę jeszcze whisbar'a ale akurat do grandtoura sprzedawca polecał właśnie thule'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wingbar'y do MIII. Relingi są trochę inne ale sprzęt pierwsza klasa, a montaż dość łatwy i stosunkowo szybki choć nie mam doświadczenia z innymi belkami. Jedyne co uznaję za minus to brak jakiegoś wskaźnika siły dokręcenia. W instrukcji jest opisane z jaką siłą należy to robić ale jak to zrobić już nie wiadomo więc dokręcam na czuja. Sposób mocowania T jest także bardzo wygodny. Ja akurat mocuję dwa uchwyty rowerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wracając do tematu bagażnika do grandtour, to mogę z czystym sumieniem polecić belki Yakima. Wiem,  są drogie,  ale do prędkości autostradowych praktycznie ich nie słychać.

A jak ktoś szuka uchwytów rowerowych,  to jeżdżę z Thule Proride 591 i o ile w astrze H był niesamowity gwizd od 70 km/h, tak w megane w połączeniu z belkami Yakima cisza. Czasem w zależności od wiatru słychać lekkie pogwizdywanie, ale naprawdę nie przeszkadza. 

20190517_205051.thumb.jpg.b30340e67dacdcd91b1f1af0bddf6184.jpg

Edytowane przez seimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Yakima, belki, są na prawdę ciche (zdecydowanie lepiej niż Thule). 
Budżetowo można Cruze opływowe brać, też ciszej niż Thule, ale ich montaż i demontaż to czyste zło ;) 
Na rower również polecam bagażniki Yakimy, chociaż Frontloader jest głośny (ale inne są ciche jak mysz pod miotłą ;) ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć, 

Odgrzebię trochę temat.

W skrócie: chcę kupić bagażnik dachowy bazowy oraz 4 uchwyty na rowery.

Samochód: Megane IV grandtour

Czy ktoś z was ma podobną konfigurację i może coś doradzić?

Czy możecie napisać jaka powinna być długość belek dla mojej megany i 4 rowerów? (Maks z thule to 127 cm. ale to chyba za dużo?)

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 posty wyżej masz opisany mój zestaw w grandtour.

Jest drogi, ale naprawdę porządnie wykonany i cichy.

Jeśli o mnie chodzi, to polecam.

20190426_143138.jpg

 

20190426_143148.jpg

Edytowane przez seimi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!