Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uzywam Cruz Airo (rowek T) - maja ksztalt skrzydła samolotu i nie zauwazylem specjalnie wiekszego halasu. Koszt z tego co pamietam ~500 PLN. Z bagaznikow rowerowych polecam Taurus BikePro - aluminiowe i da rade przewiezc rowerek 16".

 

Proponuje zapoznać się z regulaminem forum. Aston76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam.

Chciałbym kupić belki do Megane IV Grandtour. W związku z tym, że maja pomieścić 4 rowery chciałbym kupić długie belki. Konfigurator Thule w zależności od wersji bagażnika proponuje nawet 127 cm długości. Orientuje się ktoś jaka powinna być minimalna długość belek oraz jakiej długości nie przekraczać.

Uchwytów do rowerów jeszcze nie mam. Natomiast widziałem ze thule freeride ma 21 cm szerokości, a proride  35cm.

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja w chwili obecnej mam Thule WingBar Evo 118 cm oraz 4 uchwyty Thule 591.

Z czterema rowerami  jeszcze w tym roku nie jeździłem.

 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.9, 5.13 :!: - Prezes

 

 

Edytowane przez emperempe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Może komuś się przyda porównanie. Miałem oryginalny bagażnik Renault i jestem z niego niezadowolony. Kupiłem Thule Wingbar Evo i tak prezentuje się porównanie.

W skrócie:

- Thule zdecydowanie szybciej się montuje na dachu i mniejsze ryzyko porysowania dachu. Samodzielne zamontowanie obu poprzeczek to parę minut, a dokręcenie jest kluczem dynamometrycznym który daje sygnał o prawidłowym zamocowaniu. W przypadku oryginalnego bagażnika, nigdy nie wiem czy za mało dokręciłem, czy za dużo.

- W bagażniku Renault uszczelkę rowka T trzeba ciąć i potem uzupełniać między akcesoriami i jest to bardzo niewygodne. W Thule uszczelki się nie zdejmuje i po prostu montuje się akcesoria (uszczelka składa się z dwóch części więc uchwyt wchodzi pomiędzy).

- bagażnik jest dłuższy bo belki mam 127cm, a oryginalny około 97 i dzięki temu wejdzie np. dodatkowy uchwyt rowerowy.

- bardziej opływowy kształt, więc powinny być cichsze. chociaż ciężko mi porównać głośność na pusto.

 

Na zdjęciu Thule jest zamontowany, a Renault tylko położony obok aby było porównanie.

Bag1_Small.jpg

Bag2_Small.jpg

Bag3_Small.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam takie dziwne wrażenie, że wszyscy producenci schodzą z jakością "na psy".

Jak popatrzyłem na te plastiki w Thule - to jak je porównam do Thule, które miałem z 10 lat temu do Lancii to jest kolosalna różnica w dokładności wykonania i obróbki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie,widzę że spora część z Was ma bagażnik dachowy thule w grand turze.

A czy ten bagażnik a konkretniej zestaw mocujący nachodzi na dziury w relingach?

Tutaj kolega wrzucał zdjęcie innej firmy bagażnika i tam widać,że ładnie nachodzi na wspomniane dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emperempe

Dzięki wielkie,mam chyba taki sam bagażnik.

Miałem na myśli ten otwór,który zaznaczyłem-ogólnie jest ich 2 na stronę i tak jak pisałem wczesniej u kolegi,który wrzucił zdjęcia (z innym bagażnikiem dachowym) widać,że mocowania nachodzą na otwory-być może nawet w jego mocowaniach są wypustki,które wchodzą w otwory.

Screenshot_20230416_222133_Kiwi Browser.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!