Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

UPDATE:

 

W końcu doszedł bagażnik Thule Touring 200 M tytanowy aeroskin 400 L.

Po założeniu go na beleczki - prędkość 120km/h = prawie nic z dachu nie słychać :99_muscle:

Mam wrażenie że "renaultowscy" inżynierowie przypadkiem albo celowo zaprojektowali swoje beleczki tak, aby "na pusto" nie dało się z nimi jeździć (ekonomia? ergonomia? oszczędność paliwa?), a po dodaniu np. boxa było wszystko ok.

Gdybym miał porównywać - z samymi poprzeczkami odgłos w środku już przy 70km/h jakby się jechało ze wszystkimi oknami otwartymi (bez przesady), a po założeniu boxa tylko lekki szumek niczym zefirek muskający konary drzew :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tych belek nie projektowali "renaultowscy" inżynierowie tylko właśnie jakieś Thule czy inna marka. Zwykle "fabryczne" belki to nie są modele premium dlatego mogą być bardziej słyszalne z uwagi na często mało aerodynamiczny kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium, nie premium - świszczą, szumią, buczą - ze względu na kształt i miejsca, gdzie "zawija" się powietrze. No i ze względu na gumę - wg mnie :) Nigdy nie jeździłem z boxem dachowym, ale tego bym się nie spodziewał - ciekawe zjawisko - mam na myśli to co opisuje @radosny.

Edytowane przez konwil
Poprawki tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie wiem kto projektował beleczki bagażnika do megane, które sprzedaje Renault w swoich salonach i na których są wygrawerowane loga RENAULT'a, ale chciałem się podzielić tym faktem, że niesamowicie hałasują jak są "puste", natomiast po założeniu Boxa jest OK (może pomoże to komuś w NIEPODEJMOWANIU :) pochopnej decyzji o zwracaniu ich do sprzedawcy ze względu na generowane dźwięki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Thu Jul 26 2018 o 11:34, pbet napisał:

@ziomal73 ja bym się upewnił pisząc do Thule albo odwiedzając ASO, które też takie gadżety sprzedają. Jakiś powód musi być bo raczej na pewno nie jest to błąd w katalogu.

Przetestowane. Jak fabryka. Rowery oraz bagażnik nawet nie drgnie na autostradzie. 

IMG_20180807_180007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 2.08.2018 o 09:19, radosny napisał:

UPDATE:

 

W końcu doszedł bagażnik Thule Touring 200 M tytanowy aeroskin 400 L.

Po założeniu go na beleczki - prędkość 120km/h = prawie nic z dachu nie słychać :99_muscle:

 

Możesz wrzucić zdjęcie Megi z bagaznikiem i boxem ? Ciekaw jestem jak to się układa na dachu. Dam stoję i progu zakupu więc pomoc w wizualizacji się przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Komarek Nie mam niestety zdjęcia (przy okazji zobaczyłem, że innych zdjęć z wakacji też mi brakuje :( ) Ale muszę szczerze przyznać, że wygląda super i co NAJWAŻNIEJSZE, po zamontowaniu bagażnika maksymalnie z tyłu samochodu (na tyle na ile pozwalają mocowania Thule), aby nie wystawał ponad przednią szybę, to BOX w ogóle nie koliduje ani z antenką dachową ani nie przeszkadza w otwieraniu bagażnika = długość idealna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam oryginalne belki do hatchbacka. Jak mocno zapinacie je na nadwoziu? W instrukcji nie jest jasno powiedziane. Pytam dlatego, że zostały mi ślady na nadwoziu tam gdzie guma opiera się o dach. Na jasnym kolorze pewnie bym tego  nie zauważył, ale na granacie wszystko widać. Może podłożyć taką cienką przezroczystą folię zabezpieczającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!