Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Panowie, posiada ktoś "tani" bagażnik dachowy do hatchbacka m4?  Interesowałoby mnie coś do 500zł, co "będzie działać" :-D

Do 500 to ciężko coś nowego markowego będzie kupić.

Trochę ponad tą kwotę kupiłem http://allegro.pl/poprzeczki-dachowe-renault-megane-iv-hatchback-i7151370713.html?snapshot=MjAxOC0wNS0wN1QxMDo1NjowOS41OTJaO2J1eWVyO2M5ZDg4N2M2OWNhM2ZkNjRiOWIzNmMxNGU4NGFhNzY5ZmQzNTU3NTk5NDcxMmY3YzdlYzBhYjNhNGRmNGM2NDA%3D

Sprawuje się pod dwoma rowerami dobrze. Do 500 znajdziesz rozwiązania firmy CRUZ np.

• +1 1

Kupiłem ww bagażnik od Renault Polska. W serwisie był droższy o ok. 200 zł. Pasuje idealnie, dedykowany do tego modelu. Łatwy montaż i demontaż.

Podłączę się do tematu

Belkii bagażnika na dach do Grandcoupe są takie same jak do Hatchbacka?

Edytowano przez ziomal73
error

Wracam, belki kupione oryginalne renault i teraz pojawia się drugi dylemat - jaki box do hatchbacka, żeby nie wystawał poza dach i dało się bagażnik otworzyć - bez konieczności demontowania anteny także...

dziś zrobiłem jazdę próbną z samymi belkami i........ szumią łokropnie! Mam nadzieję, że z boxem będzie ciszej...

Radosny nie liczyłbym na to, niestety jeśli belki są w profilu kwadratowego/prostokątnego to będą szumieć.

Dlatego trzeba szukać z profili obłych.

Mialem w sc2  i szumialy. Mocno szumiały . A z boxem 600L powyżej 110km/h było bardzo głośno. Szklany dach na pewno robił swoje ale i tak. Testowałem też belki Thule aero czy coś takiego - też szumiały. 

20170616_193606_HDR-1062x597.jpg

No to shit ;( mam zamówionego boxa 200 M Thule. Zamontuje i zobaczymy czy jest jakaś poprawa, bo beleczki już kupione... Myślę, że po 100km uda się przyzwyczaić :P A skoro obłe przekroje też szumią, to chyba nie ma co liczyć na SILENT w samochodzie z "dostawką" na dachu...

A czy te belki mają kształt podkowy? W sensie, że są obłe i od spodu mają głęboki rowek po całej długości?

radosny: też mam oryginalne belki. Bez boxa wydawały bardzo dziwne dźwięki. Z boxem tylko szumią ale da się z tym żyć.

• Like 1

Co by na dach nie założył dodatkowego to będzie szumieć - nie ma na to rady.

W kombi nawet seryjne relingi podnoszą głośność podróżowania - jak miałem Lagunę (II phII kombi) to w swojej miałem relingi, a kumple miał tą samą budę bez relingów i u niego było ciszej ekspresówce (te same silniki).

22 godziny temu, lol19pl napisał:

A czy te belki mają kształt podkowy? W sensie, że są obłe i od spodu mają głęboki rowek po całej długości?

Rowek jest od góry, ale wypełniony gumową uszczelką.

Myślę, że to ich gabaryty - po bokach mocowania są "potężne" z plastikami i gumami, gdzie wiatr ma pole do popisu - oraz przekrój prostokątny mogą być powodem wycia wiatru nad głową... Zobaczymy pod koniec następnego tygodnia jak dojedzie BOX'ik...

Ja miałem w innym aucie belki z rowkami od spodu i jak raz jechałem na narty, to śnieg je zalepił i magicznie przestało gwizdać. Od tamtej pory przed założeniem oklejam rowek szarą taśmą i owijam dookoła i jest super.

Z kolei moje doświadczenie odnośnie szumienia belek jest takie, że po wyjęciu gum nie szumią tak bardzo jak szumią z gumami. Testowałem to na oryginalnych belkach do Megane II kombi; ta guma powodowała coś w rodzaju buczenia (już od prędkości 50 km/h). Po zdemontowaniu gum i założeniu jednego uchwytu na rower było ciszej - przy prędkościach nieautostradowych. W tym momencie jeżdżę z belkami (oryginały do MIII kombi) - bez gum - i dwoma uchwytami na rowery. Bez rowerów, po autostradzie, czyli ca. 140-150 km/h - po dwóch godzinach miałem dosyć takiej jazdy (teraz zdejmuję przed taką podróżą).

W astrze miałem tak że jak były same belki bez rowerów było słychać gwizd a wystarczyło włożyć mocowania rowerów i była cisza. Tak jakby tunel powietrzny w  belkach robił ten gwizd.

Jeśli by ktoś szukał belek do grandcoupe to pasują od hb THULE wbrew temu co twierdzą sprzedawcy i . . .  firma THULE

@ziomal73 ja bym się upewnił pisząc do Thule albo odwiedzając ASO, które też takie gadżety sprzedają. Jakiś powód musi być bo raczej na pewno nie jest to błąd w katalogu.

UPDATE:

W końcu doszedł bagażnik Thule Touring 200 M tytanowy aeroskin 400 L.

Po założeniu go na beleczki - prędkość 120km/h = prawie nic z dachu nie słychać :99_muscle:

Mam wrażenie że "renaultowscy" inżynierowie przypadkiem albo celowo zaprojektowali swoje beleczki tak, aby "na pusto" nie dało się z nimi jeździć (ekonomia? ergonomia? oszczędność paliwa?), a po dodaniu np. boxa było wszystko ok.

Gdybym miał porównywać - z samymi poprzeczkami odgłos w środku już przy 70km/h jakby się jechało ze wszystkimi oknami otwartymi (bez przesady), a po założeniu boxa tylko lekki szumek niczym zefirek muskający konary drzew :D

Przecież tych belek nie projektowali "renaultowscy" inżynierowie tylko właśnie jakieś Thule czy inna marka. Zwykle "fabryczne" belki to nie są modele premium dlatego mogą być bardziej słyszalne z uwagi na często mało aerodynamiczny kształt.

Premium, nie premium - świszczą, szumią, buczą - ze względu na kształt i miejsca, gdzie "zawija" się powietrze. No i ze względu na gumę - wg mnie :) Nigdy nie jeździłem z boxem dachowym, ale tego bym się nie spodziewał - ciekawe zjawisko - mam na myśli to co opisuje @radosny.

Edytowano przez konwil
Poprawki tekstu.

Heh, nie wiem kto projektował beleczki bagażnika do megane, które sprzedaje Renault w swoich salonach i na których są wygrawerowane loga RENAULT'a, ale chciałem się podzielić tym faktem, że niesamowicie hałasują jak są "puste", natomiast po założeniu Boxa jest OK (może pomoże to komuś w NIEPODEJMOWANIU :) pochopnej decyzji o zwracaniu ich do sprzedawcy ze względu na generowane dźwięki).

Dnia Thu Jul 26 2018 o 11:34, pbet napisał:

@ziomal73 ja bym się upewnił pisząc do Thule albo odwiedzając ASO, które też takie gadżety sprzedają. Jakiś powód musi być bo raczej na pewno nie jest to błąd w katalogu.

Przetestowane. Jak fabryka. Rowery oraz bagażnik nawet nie drgnie na autostradzie. 

IMG_20180807_180007.jpg

Zatem ku przygodzie! Szerokości, przyczepności :)

Edytowano przez pbet
  • Zwycięzca 1

O jakich wymiarach trzeba kupić adapter do rowka T do oryginalnych belek? Mam bagażnik rowerowy ale niestety obejmy są za wąskie do tych belek.

Dnia 2.08.2018 o 09:19, radosny napisał:

UPDATE:

W końcu doszedł bagażnik Thule Touring 200 M tytanowy aeroskin 400 L.

Po założeniu go na beleczki - prędkość 120km/h = prawie nic z dachu nie słychać :99_muscle:

Możesz wrzucić zdjęcie Megi z bagaznikiem i boxem ? Ciekaw jestem jak to się układa na dachu. Dam stoję i progu zakupu więc pomoc w wizualizacji się przyda...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się