Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RLink2 Instalacja "ukrytych aplikacji" dla Polski - Poradnik + Aktywacja AA na wszystkich R-Linkach (poradnik)


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Pum4 napisał:

Ja mam 3.6.5835. Nowsze AA 3.8 nie dzialac :(

20190105_194359.jpg

Nie działać znaczy na telefonie nie odpala się ? Czy odpala się aplikacja na telefonie ale po podłączeniu do samochodu telefonu kablem nic się nie dzieje ?

Jeśli to drugie to mówiłem - ustawić na MIDI połączenie. Ogólnie w zależności od androida i telefonu różne są ustawienia. Te typowo chińskie mogą robić problemy - wszystko jest zależne już od telefonu czy działa AA czy nie i w jaki sposób to wyświetla. Wersja samego Android Auto na telefon wybierzcie najnowszą jaka jest do ściągnięcia. Zaktualizujcie wszystko, mapy itd.

 

Jest taki myk, że jak na MIDI dajecie i dalej nie chce przełączyć. To :

1. Wyłączyć telefon całkowicie.

2. Podłączyć do samochodu przez USB (włączony Rlink)

3. Włączyć telefon po chwili.

4. powinien się z marszu AA załadować i połączyć automatycznie z samochodem

 

Jeśli nie (bo wyświetla że coś nie pasuje mu z AA) - ustawić połączenie na MIDI. Już powinien załapać lub wejśc w developerski tryb w telefonie i tam jak wcześniej pisałem.

TO Działa wszędzie. Trochę porzeźbić trzeba. Raz się zrobi i działa piknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam LG V 30 Android A 3.8 po podlaczeniu na midi nie wlacza sie ekranie r linka. W telefonie jakby przez moment chcial zaskoczyc ale nic sie nie dzieje. Wersja 3.6 odpala prawidlowo niezaleznie od ustawien polaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut instalacji z pendriva, włączenie funkcji przez ddt4all i mam Android Auto :-)

Telefon trzeba było podłączyć po kablu USB-C, bo z przejściówką nie chciało działać. Próbowałem podłączyć iPhone'a, ale niestety Car Play nie zadziałał.

Linie kamery cofania są ;-)

Rozpoznawanie mowy przez R-Link nie działa, ale przyciskiem z kierownicy uruchamia się Asystent Google.

Edytowane przez daro74
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie liń kamer cofania-ok mogą być ale przeczytaj to:

http://www.foroclub.es/megane4/viewtopic.php?f=420&t=20311 

Tłumacz google nawet nawet dość dobrze to przetłumaczy :rolleyes:

Edytowane przez lubowitz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daro74 Jeśli możesz, to wstaw zdjęcie linii kamery, bo na hiszpańskim forum wytłumaczyli o co chodzi - ze względu na różnice w wysokości i kącie pochylenia kamer w różnych autach (megane, kadjar, talisman itp), a nie wiadomo, kto był dawcą oprogramowania, i po kim zostały dane. Wszystko można zmienić w ddt4all. Jakbyś mógł wysłać zdjecie, to byśmy porównali z oryginalnym, bo może akurat dawcą było megane hb a może grand tour.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie inaczej wyświetla  :-(

Niestety nie zrobiłem zdjęcia przed instalacją. Gdyby ktoś mógł udostępnić zdjęcie z kamery cofania w oryginalnych ustawieniach dla grandtoura spróbuję ustawić przez ddt4all.

20190106_201732.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daro74 Powiedz jakie masz obecnie ustawienie? Da się to sprawdzić w ddt4all w tym miejscu:

gfgdffdgfdg.thumb.jpg.11f89c652daa8047905b86579f481211.jpg

 

Jeśli masz 36,87 (tak podobno jest) to wpisze te 52.20, jak podają dla kadjara, póki co roboczo. Jak będę miał kabel to sprawdzę jak jest w HB, może jest podobnie.

 

Edytowane przez lol19pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lol19pl napisał:

Działają domyślne systemowe polecenia głosowe? Bo według instrukcji długie przytrzymanie - asystent google, krótkie - systemowe wyszukiwanie głosowe.

Dokładnie tak jest ja mówisz, dłuższe przytrzymanie włącza polecenia google, krótkie włącza polecenia auta. Działa znakomicie 

Ps. 

Może ktoś wie , lub znalazł informacje jak włączyć na stałe tryb sport? 

Edytowane przez Wojtek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizację mam i ja. Instalacja trwała 5 minut, potem aktywacja Android Auto przez OBD2 i ddt4all. Wszystko działa, u mnie nie trzeba było aktywować komend głosowych, wszystko jest tak jak było, działa jak było wspominane wcześniej. U mnie z telefonem Honor 8 Pro, działa bez problemu:

IMG_20190109_124806.thumb.jpg.c227821515d656420ff045ad4c5aaa09.jpg

 

@lubowitz78 Kamerka u mnie się nie zmieniła, tutaj jest porównanie, po lewo przed, po prawo po:

jhkkhkjhkh.thumb.PNG.39d4d932a9956a90772aff513f2e85dc.PNG

Jak widać, trochę przesunęła się czerwona belka (lepiej, bo w 2.2 czerwona belka to już było dotknięcie, a teraz mamy te 5cm więcej), oraz grafika jest w wyższej rozdzielczości, ale kąt pochylenia został ten sam.

Tutaj mój screen z ddt4all, po prawej stare, po lewej nowe (na odwrót niż na obrazku powyżej), ale to nie ma znaczenia, bo nic się nie zmieniło. Mój samochód to 5 drzwiowy hatchback, więc tutaj wszystko pasuje.

dfgdfgdfgfdg.thumb.PNG.21aa1383bceec6cf222b3f3680c2337b.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lol19pl napisał:

Aktualizację mam i ja. Instalacja trwała 5 minut, potem aktywacja Android Auto przez OBD2 i ddt4all. Wszystko działa, u mnie nie trzeba było aktywować komend głosowych, wszystko jest tak jak było, działa jak było wspominane wcześniej. U mnie z telefonem Honor 8 Pro, działa bez problemu:

IMG_20190109_124806.thumb.jpg.c227821515d656420ff045ad4c5aaa09.jpg

 

@lubowitz78 Kamerka u mnie się nie zmieniła, tutaj jest porównanie, po lewo przed, po prawo po:

jhkkhkjhkh.thumb.PNG.39d4d932a9956a90772aff513f2e85dc.PNG

Jak widać, trochę przesunęła się czerwona belka (lepiej, bo w 2.2 czerwona belka to już było dotknięcie, a teraz mamy te 5cm więcej), oraz grafika jest w wyższej rozdzielczości, ale kąt pochylenia został ten sam.

Tutaj mój screen z ddt4all, po prawej stare, po lewej nowe (na odwrót niż na obrazku powyżej), ale to nie ma znaczenia, bo nic się nie zmieniło. Mój samochód to 5 drzwiowy hatchback, więc tutaj wszystko pasuje.

dfgdfgdfgfdg.thumb.PNG.21aa1383bceec6cf222b3f3680c2337b.PNG

Hmmm-skoro masz 5 drzwiowego hatchbacka jak i ja więc może jednak się skuszę :mrgreen:

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!