Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RLink2 Instalacja "ukrytych aplikacji" dla Polski - Poradnik + Aktywacja AA na wszystkich R-Linkach (poradnik)


Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie ponownie, mam pytanie, choć może jest juz jakaś "instrukcja" na forum jak to wykonać była...otóż...

 system r link, telefon podlaczony przewodem do systemu, Auto Android działa bez problemu oraz inne wraz z systemem aplikacje...

 pytanie wiec...czy można w jakis sposób (jaki? ) skonfigurować r linka tak aby można było w czasie jazdy (bez blokady) ogladać np: TVN, POLSAT, TVP itd?

dziekuję bardzo za rady ...pozdrawiam

kolejne pytanie ...czy jest możliwość "podłaczenia sie" do listwy swiecącej ambiente (?) z dokupioną i założoną w drzwi podobną listwą, tak by kolory w orginale i te w dokupionej były te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomiaszek napisał:

oraz inne wraz z systemem aplikacje...

Doinstaluj do AA na telefonie screen2auto, poprzez aaad.apk. Wtedy nie potrzebujesz roota i będziesz miał ekran telefony na R-Linku.

1 godzinę temu, pawka_4 napisał:

Jak przywrócić AA?

Poczytaj jeszcze Hiszpanów:

https://www-foroclub-es.translate.goog/megane4/viewtopic.php?f=420&t=20311&sid=7f23b5262061e77483c98241d1f6840e&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl

 

Niestety, nigdy nie robiłem downgrade z 3.3 na 2.2, w sumie, jesteś pierwszym który to zrobił z naszego forum.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jednak AA po downgrade do 2.2 i ponownym upgrade do 3.3 nie działał bo trzeba było ponownie ustawić parę rzeczy w developer mode.

Także działa, ale nie przyniosło to oczekiwanego efektu w postaci działającej obsługi głosowej, która nie działa nadal zarówno jeśli chodzi o system Renault jak i Android Auto.

Co ciekawe, działa "ok google", rozpoznaje komendę i wyświetla ikonkę mikrofonu, niestety dalsze polecenia już nie są "słuchane".

 

Za jakiś czas spróbuję przywrócić spvr za pomocą ddt4all, ale niestety nie mam jeszcze odpowiedniego kabla.

 

W dniu 15.01.2022 o 17:15, sylwekdm napisał:

Dziękuję pięknie, pomogło i teraz działa zarówno głosowe wybieranie auta jak i rozpoznawanie głosu w Android Auto.

Oprócz powyższego, korzystałem też z filmiku pewnego tureckiego kolegi, który mnie poprowadził krok po kroku przez pierwsze działanie w ddt4all. 

 

Edytowane przez pawka_4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem  jak w opisie wszystko tak samo i nic nic nie działa nadal Po włączeniu niby pobiera fukcję glosowe  ale w samochodzie nie ma internetu w pliku nie ma mozliwosci wybory glosu bo nie mam tych plikow Moze jest jakos możlwosc do grania tego moze ma ktos jakis pomysł albo namiar gdzie mozna pobrac dany plik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Podczas aktualizacji R-linka z 2.2.19.300 na 3.3... coś się zawiesiło na czarnym ekranie i po 1,5h czekania wyciągnąłem USB. Teraz radio w ogóle się nie włącza: przyciski sterowania są podświetlone ale ekran jest czarny, kamera cofania nie włącza się i co jakiś czas zegary na chwilę przygasają. Brak reakcji na przyciski.

Tak mam od kilku dni ale raz miałem taką sytuację w drodze do pracy ze po ok 15 min jazdy radio zaskoczyło samo i włączyło się na 30 sekund. Zanim zdążyłem coś wcisnąć znów się wyłączyło i znów te same objawy... 

Czy ktoś miał podobny problem? Jest jakaś możliwość uratować radio? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, viruspl napisał:

Ja mam ten sam problem do zrobienia mam do ciebie tylko 90 km szukam kogoś

żeby mi ktoś to zrobił  co blisko mieszka Jarocin Kalisz

 

Hej, chętnie pomogę, ale kabel, z którego korzystałem należy do znajomego mechanika - pewnie trzebaby mu odpalić coś za to.

Co do reszty - chętnie pomogę bezpłatnie, bo przechodziłem cały proces od zera i coś tam załapałem chyba ? odezwij się na priv, mieszkam dość niedaleko. 

 

Mam pytanko do pozostałych tu. Przekopać się przez 58 stron wątku to jednak spora sztuka. Czy są gdzieś instrukcje jak wgrać i aktywować RS Monitor do Megane GT? Znalazłem tylko info i kontakt do ludzi, którzy chcą to robić odpłatnie i co gorsza - tylko za granicą. Na msieurlolo nie znalazłem solucji.

Kojarzy może ktoś gdzie ewentualnie tego szukać?

 

@mastercossack jedyne co mi przychodzi do głowy to reset r-linka - długie przycisniecie przycisku power ON/OFF. Może spróbuj wtedy gdy się akurat włączy.

Lub spróbuj wtedy włożyć mu pendrive z plikami do 2.2, może zdąży wejść w tryb aktualizacji i nie wyłączy się.

 

Edytowane przez pawka_4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawka_4 napisał:

Czy są gdzieś instrukcje jak wgrać i aktywować RS Monitor do Megane GT?

Proszę: 

I dalsze strony.
Ale muszę Ciebie zmartwić - RS Monitor zadziała tylko od wersji v7.
Mam Rs monitor w Kadjarze dci.
 
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak też mi się zdawało.

Przejście z 2.2 -> 3.3 -> v7 jest bezpieczne?

Na msieurlolo widziałem, że robią takie coś. Ale pytanie czy wszystko na pewno działa potem. Już wystarczająco dużo zabawy miałem z AA na v3.3 :D

 

A z innych pytań jeszcze - w Megane GT mam kamerę do znaków i świątek drogowych + radar, który pokazuje mi jak blisko przede mną jest inne auto. 

Czy da się wobec tego aktywować w ddt4all aktywny tempomat? Czy to jakiś dodatkowy moduł odpowiadający za hamowanie?

 

W opcjach R-Link mam zaznaczoną opcje "Hamowanie aktywne" ale w zasadzie to nie do końca wiem co to zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2022 o 14:03, mastercossack napisał:

Witam 

Podczas aktualizacji R-linka z 2.2.19.300 na 3.3... coś się zawiesiło na czarnym ekranie i po 1,5h czekania wyciągnąłem USB. Teraz radio w ogóle się nie włącza: przyciski sterowania są podświetlone ale ekran jest czarny, kamera cofania nie włącza się i co jakiś czas zegary na chwilę przygasają. Brak reakcji na przyciski.

Tak mam od kilku dni ale raz miałem taką sytuację w drodze do pracy ze po ok 15 min jazdy radio zaskoczyło samo i włączyło się na 30 sekund. Zanim zdążyłem coś wcisnąć znów się wyłączyło i znów te same objawy... 

Czy ktoś miał podobny problem? Jest jakaś możliwość uratować radio? 

Witam 

Niestety nie udało się znaleźć  rozwiązania. Jedyna opcja to zmiana radia ale tu też pojawia się problem z zabezpieczeniem tego "nowego" radia starym nr VIN... Czy znacie jakiegoś magika który może pomóc w rozkodowaniu radia z dawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko mam.

Podczas dowolnych aktualizacji, czy to z 2.2 do 3.3 czy w drugą stronę, podczas aktualizacji wyskakiwały mi błędy na wyświetlaczu za kierownicą:

- Skontroluj układ wtryskowy 

- Skontroluj start & stop.

Do tego po zakończeniu aktualizacji, oświetlenie ambiente mrugało wyczuwalnie. 

Dopiero po zgaszeniu i odpaleniu auta było wszystko ok.

Czy to normalne czy powinienem się martwic?

 

Odczyty ELMem nic nie pokazują, zero błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2022 o 12:11, tomiaszek napisał:

 jest możliwość "podłaczenia sie" do listwy swiecącej ambiente (?) z dokupioną i założoną w drzwi podobną listwą, tak by kolory w orginale i te w dokupionej były te same

Hej. Jaka listwę kupiłeś  podeślij zdjęcie i linka . Może ja bym coś takiego zrobił. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!