Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RLink2 Instalacja "ukrytych aplikacji" dla Polski - Poradnik + Aktywacja AA na wszystkich R-Linkach (poradnik)


Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Sajmonowski napisał:

da się podnieść tak żeby korzystać z AA itp

Da się. Może tylko nie działać CarPlay.

https://drive.google.com/u/0/uc?id=1lqRDiFZ1-6dgzevNa6lCEua9goG6lmTG&export=download

Formatujesz pena min. 8 gb na Fat32 - Tworzysz folder o nazwie R-Link, wrzucasz rozpakowany katalog z linku do folderu i podłączasz do radia z odpalonym silnikiem.

Edytowane przez sylwekdm
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie w ddt4all włączyć Asystenta pasa ruchu? Samochód który kupiłem jest z Francji. Jak patrzę na przednią szybę to wydaje mi się w panelu lusterka widać na przodzie kamerę obok czujnika deszcze / zmierzchu. Może coś było grzebane w samochodzie i wyłączono tą opcje.

 

IMG_20210921_182741.jpg

IMG_20210921_182923.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przeczytałem cały wątek i mam kilka pytań dotyczących zmian w R-Link 2 w mojej Megane IV 2018.

1. Moja wersja system to 3.3 i chciałbym zmienić na najbardziej aktualną poza ASO > bo już po gwarancji i update wyceniają na 400 zł netto :( - Czy warto, co się zmieniło, Apple Car Play u mnie działa bez zarzutu więc czy są inne nowe funkcje w najnowszym sofcie?

2. Czy za pomocą DDT4ALL da się zmienić w tempomacie skok 2km na 5km? Bo te 2 km są mega uperdliwe.

3. Czy już wiadomo jak dać znaki ograniczenia prędkości z navi na dashboard

4. I jako osoba nie chcąca niczego zepsuć w R-Link 2 czy jest ktoś w Poznaniu lub okolice kto to ogarnia DDT4ALL i można do niego podjechać i dokonać odpowiednich zmian?

Dziękuję i miłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2021 o 18:35, DawidG napisał:

Wie ktoś gdzie w ddt4all włączyć Asystenta pasa ruchu? Samochód który kupiłem jest z Francji. Jak patrzę na przednią szybę to wydaje mi się w panelu lusterka widać na przodzie kamerę obok czujnika deszcze / zmierzchu. Może coś było grzebane w samochodzie i wyłączono tą opcje.

 

IMG_20210921_182741.jpg

IMG_20210921_182923.jpg

To jest kamera od wykrywania znaków drogowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KrzysMac napisał:

i mam kilka pytań

1. Wersja 3.3 na wyższą tylko w ASO. Chyba, w co wątpię przechodziłeś z wersji 2.2 na 3.3.

2. Da się.

3. Nie da się, albo inaczej - nikt nie znalazł jeszcze rozwiązania, albo jak znalazł to się nie podzielił.

4. Jak dolnośląskie pasuje, to zapraszam.

6 godzin temu, luxor1289 napisał:

To jest kamera od wykrywania znaków drogowych. 

Przednia kamera obsługuje kilka funkcji jednocześnie, zależnie od wyposażenia:

1. Rozpoznawanie znaków,

2. Asystenta pasa ruchu,

3. Automatyczne światła drogowe,

4. Wykrywacz zmęczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.09.2021 o 10:58, sylwekdm napisał:

Da się. Może tylko nie działać CarPlay.

https://drive.google.com/u/0/uc?id=1lqRDiFZ1-6dgzevNa6lCEua9goG6lmTG&export=download

Formatujesz pena min. 8 gb na Fat32 - Tworzysz folder o nazwie R-Link, wrzucasz rozpakowany katalog z linku do folderu i podłączasz do radia z odpalonym silnikiem.

Witam,

zaktualizowałem swojego R-Linka w Megane GT z 2016 do podanej wyżej wersji i niestety nie mam nadal Android Auto - albo nie wiem gdzie tego szukać.

Po aktualizacji System działa (chyba?) stabilnie, ale nie pojawiła mi się w menu SYTEM lub POJAZD żadna nowa opcja dot. łączenia z telefonem.

Co sprawdzić jeszcze? OS po aktualizacji z tego linka to oczywiście 3.3.

Wcześniej miałem 2.2.19.300, startowy 4992. I R-Link Toolbox twierdził, że nowszego dla mnie już nie ma ?

 

Mam 3 pytania jeszcze oprócz powyższego:

1. Czy pozostawienie tej wersji 3.3 jest bezpieczne? Tzn. nie przestanie mi za chwilę coś działać, albo co gorsza - systemy dot. jazdy nie zgłupieją?

2. Czy jest możliwy powrót do wersji 2.2.19.300? Jeśli tak to jak? Toolboxem chyba nie pójdzie zrobić downgrade'u ?

3. Jak zaktualizować mapy w R-Linku 2? Ale nie chodzi mi o aktualizację toolboxem ?

Edytowane przez pawka_4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA będzie jak uaktywnisz w developer mode lub w ddt4all

1. Jest w pełni bezpieczne. 

2. Można wrócić do 2.2

3. Nieoficjalne mapy również.

Polecam forum gdzie wszystko jest:

https://www.msieurlolo.fr/forum/index.php?board=678.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2021 o 17:58, sylwekdm napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes

 

Dzieki za szybką odpowiedź.

Zgodnie z powyższym, wbiłem do developer mode, zaznaczyłem "android auto projection".

Niestety, nic to nie dało. Dalej nie mam w zakładce POJAZD lub SYSTEM przycisku od android mirroringu.

Nie pomogło tez ponowne odpalenie.

Czy jeszcze coś muszę zrobić? Może reset do ustawień fabrycznych? Albo podłączenie telefonu po kablu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2021 o 20:36, LTar napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes

Chodziło mi o to, że może jak podłącze telefon to pojawi mi się opcja. Mirroringu w menu R-Link.

Ja jej po prostu aktualnie nie mam. Mimo, że mam soft 3.3 oraz aktywowałem w developer mode android Auto.

A chyba powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pawka_4 napisał:

Chodziło mi o to, że może jak podłącze telefon to pojawi mi się opcja.

Android auto pojawia się dopiero po podłączeniu telefonu z aplikacją do R-Linka po kablu. Jeśli nadal nie ma wypróbuj inny przewód - najlepiej oryginalny od telefonu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirror link nie działa. To nie wina auta a telefonu. Trzeba modyfikować oprogramowanie telefonu. 

Jeśli miałeś oprogramowanie 2.2 to fabrycznie nie było ani AA ani Apple car Play. Zostało to dodane. Pewnie nikt nie gwarantuje, że zawsze będzie to działać. Żeby AA działało musisz mieć zainstalowana aplikacje AA na telefonie i tam zaakceptować połączenie.

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!